Komunikaty PR

Praktyczne rozwiązania, które będą pomocne podczas urządzania małej kuchni

2021-06-17  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Pomysły ( 0.29 MB )

Jak na ograniczonym metrażu urządzić kuchnię, która spełni swoje zadania oraz zapewni odpowiednią ilość miejsca do pracy, przechowywania i ulokowania wszystkich potrzebnych urządzeń AGD? Chociaż brak miejsca jest dużym problemem, większym jest jego złe wykorzystanie. Jak temu zaradzić? Dobrze zaprojektowana zabudowa meblowa z praktycznymi i pomysłowymi rozwiązaniami to najlepszy sposób na udaną aranżację małej kuchni.

 

Urządzenie małej kuchni jest nie lada wyzwaniem. Wymaga dobrze przemyślanych decyzji i praktycznych rozwiązań, które pozwolą optymalnie ją zabudować i wyposażyć. Pomysły na aranżację muszą iść w parze z rozsądnym zagospodarowaniem przestrzeni, jaką dysponujemy. Kiedy liczy się każdy centymetr, trzeba efektywnie go spożytkować. Gdzie szukać dodatkowego miejsca, którego tak bardzo brakuje we wnętrzach o niewielkim metrażu ? Najpierw pod sufitem. To całkiem spory zapas powierzchni do przechowywania. Dzięki szafkom do wysokości sufitu nie marnujemy miejsca, ponieważ zabudowując ścianę nie tylko w szerz, ale i na wysokość, wykorzystujemy cały dostępny potencjał. Dodatkowy bonus takiego rozwiązania? Zabudowa do wysokości sufitu nie tylko więcej pomieści, ale prezentuje się atrakcyjnie wizualnie.

 

Zmywarka i piekarnik w jednym stały… słupku

Niedostatkowi miejsca do przechowywania możemy zaradzić wysokimi szafkami do sufitu, a jak poradzić sobie z brakiem odpowiedniego miejsca na podstawowe sprzęty AGD? Piekarnik, płyta grzewcza, zlewozmywak to wyposażenie obowiązkowe, a przecież nie powinno zabraknąć również zmywarki, która usprawnia i ułatwia codzienną pracę w kuchni. Nie będziemy musieli z niej rezygnować, nawet kiedy wydaje nam się, że absolutnie nie mamy gdzie jej ulokować, aby nie odbyło się to kosztem innego urządzenia.

- Nawet w przypadku niewielkich kuchni jednościennych, gdzie musimy pójść na pewne ustępstwa co do ilości modułów mebli, oczekujemy komfortu. Nie chcemy rezygnować ze zmywarki, która obecnie jest już jednym z podstawowych sprzętów AGD a już na pewno nie zrezygnujemy z piekarnika, który jest nam w kuchni niezbędny. Rozmieszczenie wszystkich urządzeń w jednym ciągu zabudowy w małej kuchni, w której musimy zaprojektować jeszcze szafki i powierzchnię roboczą, mogło być kłopotliwe – przyznaje Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa. – Rozwiązaniem tego problemu będzie umieszczenie obu tych urządzeń  w jednym wysokim słupku, co obecnie jest już możliwe dzięki specjalnej obudowie meblowej.

Zarówno zmywarkę, jak i piekarnik można ulokować w jednym, wysokim słupku. To prawda, kiedyś taki układ nie był możliwy i te dwa urządzenia były umieszczane w różnych, oddalonych od siebie miejscach zabudowy. Obecnie, dzięki specjalnie zaprojektowanej obudowie meblowej, zmywarkę można zaplanować nad podłogą w szeregu dolnych szafek, a nad nią umieścić piekarnik, na wygodnej dla użytkowników wysokości wzroku. Wymaganą technicznie przestrzeń pomiędzy nimi, można zagospodarować na niską szufladę, w której będą przechowywane drobne akcesoria kuchenne. Takie ulokowanie nie wpływa na pracę urządzeń, ani komfort ich użytkowania.

 

Każdy „zakamarek” można spożytkować

W małej kuchni cenne są rozwiązania, które nie zabierają dużo powierzchni. Jeszcze lepiej, jeżeli pozwalają znaleźć dodatkowe miejsce, które można zaadaptować na strefę przechowywania. Pochłaniacz zapachów to niezbędne wyposażenie, z którego nie powinniśmy rezygnować, możemy natomiast zabudować go w szafce, ukrywając za frontem meblowym razem z praktycznymi półkami. Jakie są korzyści takiego wyboru? Estetycznie zamaskujemy urządzenie, zachowując minimalistyczny, nowoczesny wizerunek zabudowy meblowej, a przy okazji zapewnimy sobie miejsce do przechowywania przypraw lub produktów spożywczych, jak kasza, ryż czy makaron, po które sięgamy podczas przygotowywania posiłków. Za zamkniętym frontem łatwiej o utrzymanie w czystości odstawianych na półki pojemniczków z żywnością i przyprawami, które będą zabezpieczone przed osiadaniem pary powstającej w trakcie gotowania. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.