Pralko – suszarka. Moda czy faktyczna pomoc?
Pranie jako obowiązek domowy wymieniane jest w czołówce, jeśli chodzi o najmniej lubiane czynności. Statystycznie Polacy wstawiają pranie 1-2 razy w tygodniu. Rodzice małych dzieci nawet częściej, bo „góra prania” rośnie u nich bardzo szybko. I chociaż to pralka wykonuje za nas tę najcięższą pracę, to nam przypada w udziale rozwieszenie upranych, wilgotnych ubrań. Wyręczyć nas w tym może pralko-suszarka.
Suszenie prania to czasem nie lada wyzwanie
Kiedy pralka skończy swoją pracę, my zaczynamy naszą, bo przecież pranie trzeba rozwiesić. W małym mieszkaniu lub przy braku balkonu ciężko czasem znaleźć dodatkową przestrzeń na rozkładaną suszarkę. Jesień i zima to czas kiedy wysuszenie prania wymaga od nas nie lada pomysłowości. Sezon grzewczy wbrew pozorom wcale nie ułatwia sprawy, albowiem ciepło z kaloryferów w połączeniu z wilgocią oddawaną przez suszące się ubrania stwarzają idealne warunki do rozwoju grzybów, pleśni czy roztoczy. Dlatego rozkładanie mokrego prania na grzejnikach czy nawet w ich pobliżu nie przysłuży się naszemu zdrowiu. I choć nasze babcie bardzo chwaliły sobie suszenie na mrozie, który skutecznie niweluje wszelkiego rodzaju bakterie, to jednak smog i dodatkowa praca w postaci wyprasowania zamrożonych części garderoby generuje nam dodatkowe zadania.
Gdzie i jak zatem suszyć?
W łazience. Nie na suszarce, ale w suszarce, a jeszcze lepiej w pralko-suszarce. To dwie korzyści w jednym, bo pralka wypierze nasze ubrania, a suszarka wysuszy i dodatkowo je odświeży. Nowoczesne pralko-suszarki są nie tylko komfortowe w użytkowaniu, ale również praktyczne. Jak te z linii Life Simplified marki Gorenje. Wyposażone w funkcję generowania pary AllergySteam nie tylko odświeżają ubrania, ale i redukują zagniecenia, a przy tym bardzo skutecznie usuwają alergeny, takie jak roztocza czy sierść zwierząt domowych nie uszkadzając przy tym garderoby. Wygodny dotykowy panel sterowania umożliwia łatwe dostosowanie programów prania i suszenia, a eleganckie podwójne szklane drzwi zapewniają większe bezpieczeństwo i mniejszy poziom hałasu. Specjalny program do czyszczenia bębna SterilTub daje gwarancję przyjemnie pachnącego prania za każdym razem.
Pralko-suszarki są nie tylko wygodniejszą, ale i zdrowszą alternatywą dla tradycyjnego suszenia. Potrafią szybko i efektywnie wyprać i wysuszyć do 6 kg prania, które zaraz po wyjęciu jest gotowe do założenia. Idealnie sprawdzą się w domu pełnym dzieci, gdzie często ubrania potrzebne są „na już”. Docenią je również ci, których ogranicza metraż lokalu, bowiem rozmiary urządzenia pozwalają na jego aranżację nawet w bardzo małej łazience.
Przekonaj się jak wygodnie zrobić pranie z:
Pralko-suszarką Gorenje WD9514S/PL

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Mój tata czytał mi książki. Teraz nagrania z jego głosem są najpiękniejszą pamiątką po nim
Wspólne czytanie wzmacnia więzi rodzinne, rozwija u dzieci wyobraźnię, poszerza zasób słownictwa, kształtuje gust literacki i zachęca do kreatywnego spędzania czasu wolnego – uważa Anna Czartoryska-Niemczycka. Aktorka czerpie z tradycji, którą w jej domu rodzinnym szczególnie pielęgnował jej tata. Teraz ona również promuje czytelnictwo i zachęca do tego, by sięganie po lektury stało się codziennym rytuałem.
Transport
Rośnie skala agresji na polskich drogach. Problemem jest nie tylko nadmierna prędkość, ale też jazda na zderzaku

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Muzyka
Alicja Węgorzewska: Czuję się ambasadorką polskiej kultury. Czasami dokonuję niepopularnych wyborów, ale moje pomysły są bardzo odkrywcze

Dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej została uhonorowana prestiżową nagrodą ShEO Awards 2025 w kategorii „Ambasadorka polskiej kultury” i jak podkreśla, w stu procentach na nią zasłużyła. Przyznawane przez tygodnik „Wprost” wyróżnienie trafia bowiem do kobiet, które zmieniają świat, a Alicja Węgorzewska czyni to od lat, nadając polskiej kulturze operowej zupełnie nowy wymiar. Tym razem szczególne uznanie otrzymała za stworzenie i rozwijanie Festiwalu Mozart Junior. W tym roku odbywa się już jego szósta edycja.