Premiera najnowszego singla Piotra Beczały z arią Nessun Dorma
Kevin Pluskota
PRIMUM PR
Widok 8
00-023 Warszawa
k.pluskota|primum.pl| |k.pluskota|primum.pl
+48 696 403 363
www.primum.pl
Dzisiaj odbyła się premiera najnowszego singla Piotra Beczały z arią „Nessun Dorma”. Pochodzi ona z opery „Turandot” Giacomo Pucciniego i jest jedną z najbardziej znanych arii tenorowych w historii opery. Słynne słowa „All'alba vincerò! vincerò, vincerò!” / O świcie zwyciężę! Zwyciężę! Zwyciężę! - nabierają nowego znaczenia i mocy w obecnych czasach pandemii, gdy siła i wiara w lepsze jutro jest nam potrzebna jak nigdy dotąd. Poprzez wybór tej arii Piotr Beczała pragnie wlać w serca nadzieję na wspólne pokonanie wirusa.
Singiel ten jednocześnie zapowiada nowy solowy album Piotra Beczały „Vincerò!” i pierwszy powstały we współpracy z PENTATONE, holenderską wytwórnią fonograficzną specjalizującą się w najwyższej jakości nagraniach muzyki klasycznej. Wytwórnia współpracuje ze światowej sławy artystami, a jej ambicją jest promowanie zarówno kanonu muzyki klasycznej, jak mniej popularnych twórców. Wytwórnia, od lat ciesząca się znakomitą reputacją, dokłada najwyższych starań, aby nagrania oddawały artystyczną ekspresję i cechowała je doskonała czystość dźwięku. Za swoje niestandardowe, odważne i innowacyjne działania, a także zróżnicowany i bogaty katalog nagrań PENTATONE otrzymała dwukrotnie tytuł Wytwórni Roku: przyznawany przez Gramophone (2019) oraz ICMA (2020).
- Znam Piotra osobiście, od ponad dziesięciu lat bacznie śledzę jego karierę i z podziwem obserwuję jego rozwój jako jednego z najwybitniejszych (jeśli nie najwybitniejszego) tenorów naszych czasów. Elegancja, artystyczna ekspresja, dyscyplina - to cechy, które zaprowadziły go na szczyt, a ja mam niebywałą przyjemność towarzyszyć mu w tej wyjątkowej artystycznej drodze – mówi Renaud Loranger, wiceprezes ds. Artystów i Repertuaru w wytwórni PENTATONE.
Singiel „Nessun Dorma” dostępny jest pod linkiem https://smarturl.it/NessunDormaPBeczala.
Więcej informacji o najnowszym albumie „Vincerò!” Piotra Beczały prześlemy Państwu już niebawem.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.