Komunikaty PR

Problemy akustyczne mieszkań. Na co skarżą się Polacy?

2021-04-15  |  14:28
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania KC ( 0.04 MB )

We własnym domu każdy chce czuć się komfortowo i swobodnie. Wybierając miejsce zamieszkania, zwraca się uwagę na wiele czynników tj. cenę, wielkość posesji czy dzielnicę miasta. Istnieją jednak przeszkody, które często ujawniają się  dopiero po kilku miesiącach od przeprowadzki. Jedną z nich jest hałas, który okazuje się  bardzo powszechnym problemem w Polsce.

 

Sąsiad (nie)doskonały

 

Na źródła hałasu w naszym domu takie jak pralka, odkurzacz czy suszarka do włosów możemy się przygotować i dostosować je do naszego planu dnia. Tego rodzaju dźwięki nie są też raczej na tyle głośne, by przeszkadzały sąsiadom. Najbardziej irytujące są czynniki, na które nie mamy wpływu. Mieszkańcy bloków najczęściej skarżą się na nieprzestrzeganie ciszy nocnej,  głośny płacz dziecka, wycie i szczekanie psa, tupanie, zbyt głośną muzykę, granie na instrumentach muzycznych, częste awantury oraz huczne imprezy. Czasami przeszkadzająca osoba nie robi tego świadomie lub hałasy są nieuniknione, bo np. remontuje kuchnię, która długo tego potrzebowała. Niestety równie często zdarza się, że hałasy mają swoją genezę w czystej złośliwości sąsiada.

 

“Cienkie ściany”

 

Nie zawsze jednak winni są sąsiedzi. Źródła problemu można doszukiwać się również w nieodpowiednio zaprojektowanych budynkach mieszkalnych, które nie spełniają podstawowych wymagań akustycznych. Niestety niejednokrotnie pojawiają się błędy w konstrukcji budynku, które uniemożliwiają komfortowe funkcjonowanie we wspólnocie mieszkaniowej. Popularne sformułowanie “w moim mieszkaniu są cienkie ściany” nie jest błędne, bo to właśnie jeden z najczęstszych błędów popełnianych podczas budowy. Inne to na przykład brak wyciszenia instalacji sanitarnej czy źle zamontowane okna w ścianie zewnętrznej.

 

Jak rozwiązać problem?

 

Nie ma prostej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od tego, jakiego typu dźwięki słyszymy. Do każdej sytuacji trzeba podejść indywidualnie. W niektórych sytuacjach, aby poprawić akustykę w mieszkaniu, będziemy zmuszeni wykonać remont podłogi u sąsiada, w innych wystarczające będzie zamontowanie podwieszanego sufitu czy dodatkowej warstwy na ścianie.

 

 

 

Poradzenie sobie z hałasem w bloku mieszkalnym to duże wyzwanie. W Polsce istnieją jednak inicjatywy, które starają się pomóc Polakom w kwestii komfortu akustycznego. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach “Komfort Ciszy”, które oferuje doradztwo w indywidualnych przypadkach. Dodatkowo organizacja prowadzi blog o akustyce, na którym tłumaczy między innymi, jak możemy wyciszyć swoje mieszkania oraz jakie prawa przysługują nam w walce o ciszę.

 

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Karolina Malinowska: Wraca zainteresowanie czytelnictwem wśród dzieci. To jednoczy pokolenia i rozwija więzi rodzinne

Była modelka przekonuje, że czas spędzony wspólnie z dziećmi przy książce na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ważne jest nie tylko czytanie maluchom, ale także zachęcanie ich do tego, by w kolejnych latach nie smartfon czy tablet, ale książka była ich najlepszym przyjacielem. W obliczu rozwoju nowoczesnych technologii Karolina Malinowska dostrzega ich potencjał w promowaniu czytelnictwa. Umożliwiają one na przykład tworzenie spersonalizowanych publikacji skrojonych na miarę naszych potrzeb.

Problemy społeczne

Firmy stawiają na coraz większą autonomię pracowników. To ważne szczególnie dla młodego pokolenia

Celem pracodawców stają się samodzielne, zmotywowane, wydajne i kreatywne zespoły. W przeciwieństwie do tradycyjnych te samozarządzające się teamy pracują autonomicznie bez ciągłej kontroli, a każdy pracownik jest właścicielem swoich celów, zadań i obowiązków, aby osiągnąć wyniki. – W organizacjach, które wprowadzają koncepcje samoorganizujących się zespołów, niewątpliwie możemy mówić o zwiększeniu zaangażowania – ocenia Tina Sobocińska, doradczyni strategiczna HR i założycielka HR4future.

Media

Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka

Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.