Projektowanie z myślą o ludziach. Bezpłatne webinaria Geberit
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Projektowanie uniwersalne zakłada stworzenie otoczenia, które będzie mogło być w taki sam sposób użytkowane przez wszystkich ludzi. Przestrzeń użyteczności publicznej ma szczególne znaczenie – powinna być przyjazna dla wszystkich i zapewnić komfortowe oraz samodzielne korzystanie dzieciom, osobom z niepełnosprawnościami czy seniorom. W jaki sposób połączyć różnorodne potrzeby i tworzyć projekty, które nie dyskryminują? O czym warto pamiętać, projektując łazienkę użyteczności publicznej? Tego dowiemy się podczas webinariów Geberit.
Projektowanie uniwersalne na przykładzie łazienki przedszkolnej i biurowej
Pierwsze bezpłatne webinarium odbędzie się 14 czerwca o godz. 13:00. Spotkanie będzie poświęcone projektowaniu uniwersalnemu na przykładzie łazienki przedszkolnej i biurowej. Panelistami będą: dr inż. arch. Agnieszka Labus (Fundatorka i Prezeska Zarządu oraz Ekspert LAB 60+), dr inż. arch. Iwona Benek (Wiceprezeska oraz Ekspertka LAB 60+) oraz Konrad Grabarek (Menedżer Regionu Geberit).
Zaproszeni goście opowiedzą, w jaki sposób łączyć różnorodne potrzeby i tworzyć projekty, które nie dyskryminują oraz o czym warto pamiętać, projektując łazienkę użyteczności publicznej. Przedstawią, jak wygląda projektowanie łazienek przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami oraz wskażą, co jest największym wyzwaniem przy realizacji projektów przedszkolnych. Podczas webinarium zostanie zaprezentowana Broszura przedszkolna ROZWIĄZANIA DLA PRZEDSZKOLI: ŁAZIENKA ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM, opracowana w gronie eksperckim.
Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium, wystarczy się zarejestrować, klikając w link: https://www.geberit.pl/serwis/szkolenia/webinaria/webinarium-o-projektowaniu-uniwersalnym.html
Wydarzenie online dostępne na fanpage’u OKK design.
Projektowanie przestrzeni użyteczności publicznej: łazienka w obiekcie przedszkolnym
Kolejne bezpłatne webinarium odbędzie się 21 czerwca o godz. 12:00. Tematem spotkania będzie projektowanie przestrzeni użyteczności publicznej na przykładzie łazienki w obiekcie przedszkolnym. Panelistami będą: arch. Józef Franczok (Współzałożyciel pracowni PORT) i Aleksandra Taciak (Specjalista ds. marketingu handlowego Geberit).
Podczas spotkania zaproszeni eksperci przedstawią wytyczne ergonomiczne i funkcjonalne dla przestrzeni łazienkowej przeznaczonej dla dzieci. Zdradzą, jak odpowiednio zaprojektować łazienkę przystosowaną do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. W trakcie webinarium zostanie przedstawiona Broszura przedszkolna ROZWIĄZANIA DLA PRZEDSZKOLI: ŁAZIENKA ROŚNIE RAZEM Z DZIECKIEM.
Organizator webinariów: Geberit
Patroni medialni: Elle Decoration, WhiteMAD, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, MAGAZIF.com, Foorni.pl, Example.pl, Exspace.pl, Designteka.pl, Weranda, AMBIENTE.info.pl, Arch_App

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.