Promenada wspiera młodych artystów
Adepci Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. J. Zarębskiego koncertują po sąsiedzku w Promenadzie. Mali Muzycy. Wielkie Talenty to kolejna inicjatywa centrum handlowego dla mieszkańców Pragi Południe i pierwszy taki projekt dający szansę początkującym instrumentalistom stanąć przed szeroką publicznością. Ostatni mini koncert wiosennej edycji odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca.
Rozwijanie talentu muzycznego to ciężka praca, która niesie ze sobą wiele wyrzeczeń i wiąże się z dużym poświęceniem i dyscypliną. Wisienką na torcie jest możliwość zaprezentowania swoich skrzętnie szlifowanych umiejętności szerokiej publiczności. Każdy artysta, czy mały czy duży, czeka na ten moment. To nagroda za włożony wysiłek i okazja do tego, aby oswoić lęk przed występami publicznymi.
W tym celu warszawska Promenada stworzyła projekt Mali Muzycy. Wielkie Talenty i realizuje go wspólnie z PSM I st. im. J. Zarębskiego w Warszawie. W ramach wydarzenia uczniowie pobliskiej szkoły muzycznej z różnych klas prezentują swoje umiejętności grając na rozmaitych instrumentach. W wiosennej edycji zorganizowano 4 mini koncerty, dla których sceną stała się specjalnie zaaranżowana przestrzeń centrum handlowego. Dzięki tej inicjatywie dzieci mają okazję wystąpić przed prawdziwą publicznością.
Wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony słuchaczy jak i samych młodych artystów, którym gratulujemy odwagi i wspaniałego przygotowania. Wiosenną edycję kończy koncert w najbliższą sobotę 15 czerwca o godzinie 12:00. Już dziś zaplanowano kolejną odsłonę projektu w ramach, której na jesieni odbędzie się 6 mini koncertów.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.