PRZEBOJOWE SKARPETKI POWRACAJĄ! PREMIERA SPEKTAKLU „BANDA CZARNEJ FROTTE”
PRZEBOJOWE SKARPETKI POWRACAJĄ!
PREMIERA SPEKTAKLU „BANDA CZARNEJ FROTTE” JUŻ W PIĄTEK
Ucieczki, zagadki i pirackie opowieści w oprawie barwnej scenografii, dynamicznej choreografii oraz przebojowej muzyki. Za sprawą „Bandy Czarnej Frotte” w adaptacji i reżyserii Daniela Arbaczewskiego już 20 września na deski Teatru Pinokio w Łodzi powrócą uwielbiane przez widzów niesforne skarpetki.
To już drugi – po „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek” – spektakl Teatru Pinokio w Łodzi inspirowany bestsellerowymi książkami Justyny Bednarek.
– Tym razem nie będzie to seria opowiadań, ale jedna duża opowieść. Przenosimy akcję z kosza na bieliznę do dużej pralni, ale tak naprawdę – na morze. Są więc klimaty pirackie, eksplorowanie kolejnych wysp, sporo ucieczek i zagadek, poszukiwań, odkryć, a więc wszystkiego, co skarpetki lubią najbardziej – zapowiada Daniel Arbaczewski, reżyser i autor adaptacji. – Jest też dużo kreatywnego chaosu, który bardzo lubię. Tworzymy bandę skarpetek, odważnych, ciekawskich, dzielnych, które jednocześnie mają swoje słabe strony – podkreśla.
Oprawa wizualna spektaklu, czyli scenografia i kostiumy autorstwa Joanny Martyniuk oraz dynamiczna choreografia Eryka Makohona, pozwoli stworzyć barwny, magiczny świat, w którym skarpetki ożywają, stając się prawdziwymi postaciami z własnymi historiami i marzeniami. Całości rytm nada muzyka i przebojowe piosenki skomponowane przez Piotra Osaka – który odpowiadał też za muzyczną stronę pierwszego spektaklu o przygodach skarpetek – oraz Dawida Wajszczyka z łódzkiego zespołu „Black Radio” debiutującego w teatralnych projektach.
Skarpetkowy chaos, morskie opowieści i mnóstwo humoru sprawią, że „Banda Czarnej Frotte” będzie nie tylko zabawną, pełną ciepła, wzruszeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji historią, ale też pretekstem do podróży w głąb siebie. Skarpetki, na pozór zwyczajne, zagubione elementy garderoby, staną się prawdziwymi bohaterami, gotowymi stawić czoła każdemu wyzwaniu. Jak przystało na prawdziwą załogę, będą razem walczyć, wspierać się i marzyć, pokazując, że nawet w szufladzie ze skarpetami można znaleźć przyjaźń, sens i przygodę.
W postaci charakternych skarpetek, które choć zgubiły parę, to nie zgubiły chęci do przygody wcielą się: Łukasz Bzura, Małgorzata Krawczenko, Piotr Pasek, Ewa Wróblewska oraz – wybrani w castingu aktorzy, którzy od tego sezonu dołączyli do zespołu teatru: Filip Wawrecki i Jagoda Zimała.
Premiera odbędzie się 20 września, a do końca miesiąca spektakl zobaczyć będzie można dziewięć razy. Na widownię Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza wszystkich, zarówno młodszych – od szóstego roku życia – jak i starszych widzów. Szczegółowe informacje na temat spektaklu oraz biletów dostępne są na stronie internetowej teatru www.teatrpinokio.pl.
ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI
SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.