PRZEBOJOWE SKARPETKI POWRACAJĄ! PREMIERA SPEKTAKLU „BANDA CZARNEJ FROTTE”
PRZEBOJOWE SKARPETKI POWRACAJĄ!
PREMIERA SPEKTAKLU „BANDA CZARNEJ FROTTE” JUŻ W PIĄTEK
Ucieczki, zagadki i pirackie opowieści w oprawie barwnej scenografii, dynamicznej choreografii oraz przebojowej muzyki. Za sprawą „Bandy Czarnej Frotte” w adaptacji i reżyserii Daniela Arbaczewskiego już 20 września na deski Teatru Pinokio w Łodzi powrócą uwielbiane przez widzów niesforne skarpetki.
To już drugi – po „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek” – spektakl Teatru Pinokio w Łodzi inspirowany bestsellerowymi książkami Justyny Bednarek.
– Tym razem nie będzie to seria opowiadań, ale jedna duża opowieść. Przenosimy akcję z kosza na bieliznę do dużej pralni, ale tak naprawdę – na morze. Są więc klimaty pirackie, eksplorowanie kolejnych wysp, sporo ucieczek i zagadek, poszukiwań, odkryć, a więc wszystkiego, co skarpetki lubią najbardziej – zapowiada Daniel Arbaczewski, reżyser i autor adaptacji. – Jest też dużo kreatywnego chaosu, który bardzo lubię. Tworzymy bandę skarpetek, odważnych, ciekawskich, dzielnych, które jednocześnie mają swoje słabe strony – podkreśla.
Oprawa wizualna spektaklu, czyli scenografia i kostiumy autorstwa Joanny Martyniuk oraz dynamiczna choreografia Eryka Makohona, pozwoli stworzyć barwny, magiczny świat, w którym skarpetki ożywają, stając się prawdziwymi postaciami z własnymi historiami i marzeniami. Całości rytm nada muzyka i przebojowe piosenki skomponowane przez Piotra Osaka – który odpowiadał też za muzyczną stronę pierwszego spektaklu o przygodach skarpetek – oraz Dawida Wajszczyka z łódzkiego zespołu „Black Radio” debiutującego w teatralnych projektach.
Skarpetkowy chaos, morskie opowieści i mnóstwo humoru sprawią, że „Banda Czarnej Frotte” będzie nie tylko zabawną, pełną ciepła, wzruszeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji historią, ale też pretekstem do podróży w głąb siebie. Skarpetki, na pozór zwyczajne, zagubione elementy garderoby, staną się prawdziwymi bohaterami, gotowymi stawić czoła każdemu wyzwaniu. Jak przystało na prawdziwą załogę, będą razem walczyć, wspierać się i marzyć, pokazując, że nawet w szufladzie ze skarpetami można znaleźć przyjaźń, sens i przygodę.
W postaci charakternych skarpetek, które choć zgubiły parę, to nie zgubiły chęci do przygody wcielą się: Łukasz Bzura, Małgorzata Krawczenko, Piotr Pasek, Ewa Wróblewska oraz – wybrani w castingu aktorzy, którzy od tego sezonu dołączyli do zespołu teatru: Filip Wawrecki i Jagoda Zimała.
Premiera odbędzie się 20 września, a do końca miesiąca spektakl zobaczyć będzie można dziewięć razy. Na widownię Teatr Pinokio w Łodzi zaprasza wszystkich, zarówno młodszych – od szóstego roku życia – jak i starszych widzów. Szczegółowe informacje na temat spektaklu oraz biletów dostępne są na stronie internetowej teatru www.teatrpinokio.pl.

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.