Komunikaty PR

Przejedzenie w święta? Sprawdź jak go uniknąć

2022-12-23  |  14:24

Dobre znamy swój układ trawienny. Wiemy jakie potrawy są przez niego tolerowane, a które z nich powodują u nas niemiłe dolegliwości. Warto o tym pamiętać przy okazji zbliżających się Świąt. Do potraw wigilijnych dodać można przyprawy takie jak np. kminek czy majeranek, które pozytywnie wpłyną na złagodzenie objawów przejedzenia.

 

Grunt to dobrze zacząć

Świętowanie przy suto zastawionym stole warto zacząć od posiłków mniej kalorycznych. Dzięki temu nasz żołądek szybciej się napełni. Zostanie w nim wtedy mniej miejsca na solidne porcje innych, być może ciężkostrawnych dań. Będziemy wówczas mogli skosztować po trochu wszystkiego, zamiast objadania się, które może wywołać uciążliwe dolegliwości ze strony naszego układu trawiennego.

 

Oszukaj oczy

Chociaż to jedna z najtrudniejszych wskazówek, z pewnością warto się do niej zastosować. Pamiętajmy, że najpierw jedzą nasze oczy. Kto da radę oprzeć się chrupiącym, pięknie wyglądającym smażonym krokietom czy pierogom albo pysznej kapuście wigilijnej? By nie zjeść zbyt dużych porcji tych pyszności, możecie skorzystać np. z mniejszych talerzyków – wówczas porcja wydaje się być większa, a finalnie zjadamy mniej.

 

Wrzuć na luz i… pij wodę!

Jedz spokojnie i powoli, a także pamiętaj o dokładnym przeżuwaniu pokarmów. Na co dzień jemy w biegu, skupiając się na wielu innych rzeczach poza spożywanym posiłkiem. Zróbmy wyjątek, chociaż na Święta, kiedy i tak zjemy więcej niż zwykle. Pomocne okazać może się np. odkładanie na stół sztućców po każdym kęsie i ponowne sięgnięcie po nie dopiero w momencie połknięcia jedzenia. Wolniejsze jedzenie sprzyja procesom trawiennym. Jedząc wolniej, nie połykamy dużych porcji jedzenia. Ponadto dostarczane składniki odżywcze są lepiej wchłaniane z naszego przewodu pokarmowego.

Nie zapominajmy też o nawadnianiu naszego organizmu. Picie wody, np. przed posiłkiem, ma na celu nie tylko wypełnienie naszego żołądka, abyśmy zjedli mniej, ale także przyspiesza metabolizm.

 

Święta nie tylko przy stole

Okres świąteczny to nie tylko jedzenie. W codziennej gonitwie często ciężko znaleźć nam nawet chwilę na telefon do bliskich. Nierzadko całą rodziną spotykamy się tylko „od święta”. Znajdźmy więc trochę przestrzeni na wspólną rozmowę, rodzinną rozgrywkę w kalambury czy inną grę, a już na pewno idźmy wspólnie na spacer! Wysiłek fizyczny pobudzi nasz organizm do szybszego i efektywniejszego trawienia oraz spalania kalorii.

 

Dbaj o układ trawienny nie tylko od święta

Jeżeli chcemy, żeby nasz układ trawienny był w dobrej kondycji przez cały rok, warto systematycznie o niego dbać. Przede wszystkim wpływ na jego stan ma nasza dieta, aktywność fizyczna, styl życia, a nawet poziom stresu!

Jeżeli co dzień chcesz wspierać prawidłowe funkcje przewodu pokarmowego, w tym żołądka i jelit albo odczuwasz już dolegliwości żołądkowe takie jak np. niestrawności, wzdęcia, nudności, odbijanie czy uczucie nadmiernej pełności po posiłkach, dobrym rozwiązaniem może okazać się suplementacja.

DuoLife My Gastrin to preparat w formie płynnej oparty na naturalnych składnikach. Zawarte w nim ekstrakty roślinne pochodzące m.in. z kopru włoskiego, szałwii libańskiej, mięty pieprzowej czy czarnej rzodkwi sprzyjają łagodzeniu objawów związanych ze wzdęciami, łagodzą dolegliwości żołądkowo-jelitowe, zapobiegają zaparciom i sprzyjają ochronie żołądka. DuoLife My Gastrin rekomendowany jest także jako wsparcie dla osób narzekających na kłopoty trawienne po spożyciu tłustych posiłków.

Ponadto preparat zawiera zastrzeżoną formułę Asafin®, opartą na gumożywicy z zapaliczki cuchnącej, która ma potwierdzony badaniami klinicznymi dobroczynny wpływ na funkcje przewodu pokarmowego. Regularne stosowanie suplementu, jest ważne dla pełnego skorzystania z prozdrowotnych walorów składników, jakie zostały w nim zawarte!

Mamy nadzieję, że weźmiecie pod uwagę nasze rady i uda się Wam zachować umiar przy świątecznym stole!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Biuro prasowe
2024-08-07 | 17:00

Mamo, tato - zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato!

Warszawa, 7 sierpnia 2024 r. Mamo, tato – zapewnij dziecku lepsze widzenie, nie tylko na lato! Blisko 62% dzieci z wadą wzroku w wieku 3 – 15 lat ma zdiagnozowaną
Zdrowie Rola snu w efektywności treningowej
2024-08-07 | 11:00

Rola snu w efektywności treningowej

Sen stanowi kluczowy element zdrowego stylu życia. Jego rola w utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia, dobrego samopoczucia i wpływ na efektywność treningów jest nie do przecenienia.
Zdrowie Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap
2024-08-07 | 08:00

Projekt REFSAL wchodzi na kolejny etap

Naukowcy są na etapie rekrutacji pacjentów do udziału w projekcie REFSAL. Niekomercyjne badanie kliniczne może zmniejszyć odsetek dzieci chorych na przemijający szybki oddech noworodka

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Dom i ogród

Beata Pawlikowska: Wiele razy planowałam życie w różnych miejscach z dala od Polski. Kupiłam nawet kawałek dżungli w Amazonii

Podróżniczka zaznacza, że choć do tej pory przemierzyła świat wzdłuż i wszerz, odwiedzając wiele nietuzinkowych zakątków, to najbardziej ze wszystkich ukochała sobie dżunglę amazońską. Ma do tego miejsca ogromny sentyment, lubi tam wracać i ładować życiowe akumulatory. Jak zaznacza, przebywanie wśród Indian, którzy są niezwykle dobrzy, prawdomówni i uczciwi, przywraca jej wiarę w ludzi i w lepszy świat. Beata Pawlikowska cieszy się również z tego, że kiedyś udało jej się kupić kawałek dżungli i ten wyjątkowy nabytek ma dla niej szczególne znaczenie.

Handel

Branża kosmetyczna z coraz większym wpływem na krajową gospodarkę. Polska jest piątym największym eksporterem kosmetyków w UE

Z najnowszego raportu „Kosmetyczna Polska”, który opublikowano po siedmiu latach od poprzedniego raportu o stanie sektora, wynika, że krajowa branża kosmetyczna jest w dobrej kondycji, z roku na rok się rozwija, a jej znaczenie zarówno dla polskiej gospodarki, jak i eksportu rośnie. Zmieniają się odbiorcy polskich kosmetyków, co związane jest z brexitem i sankcjami nałożonymi na Rosję. Prognozy zakładają dalszy wzrost wartości sektora, jednak stoi przed nim wiele wyzwań, z których najważniejsze dotyczą implementacji przepisów Europejskiego Zielonego Ładu.

Ochrona środowiska

Ocieplenie się klimatu oznacza poważne zmiany leśnego ekosystemu. Sosny, świerki czy modrzewie będą stopniowo zastępowane innymi gatunkami

Sosna zwyczajna, świerk pospolity, modrzew europejski i brzoza brodawkowata zajmują dziś 75 proc. powierzchni lasów w Polsce. Te cztery gatunki są najbardziej wrażliwe na wzrost temperatury i jego pośrednie skutki. Wielomiesięczne okresy suszy i gwałtowne huragany osłabiają drzewostany, które następnie padają ofiarą patogenów pojawiających się w naszym klimacie. – Nie grozi nam wylesienie, tylko wyparcie jednych gatunków przez inne. W konsekwencji czeka nas rewolucyjna zmiana ekosystemów – ocenia przyrodnik, dr hab. Krzysztof Świerkosz, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego.