Przekonaj się na własne oczy! Bezpłatne badanie wzroku w salonach Ziko Optyk
Twoje zdrowie w zasięgu wzroku
Optometryści nieustannie podkreślają znaczenie profilaktyki i regularnych badań wzroku dla utrzymania zdrowia oczu. Wczesne wykrycie schorzeń może znacznie zwiększyć szanse na skuteczne leczenie i szybki powrót do zdrowia. Wiele chorób rozwija się stopniowo i nie zawsze daje wyraźne objawy, które można dostrzec gołym okiem. Dlatego tak istotne jest, aby regularnie odwiedzać specjalistów. Badania wzroku wykonywane systematycznie są kluczowe w profilaktyce zdrowotnej. Zaleca się przeprowadzanie ich co 2 lata, a w przypadku występujących problemów – częściej. Pozwalają one na wczesne wykrywanie poważnych chorób, takich jak jaskra czy zaćma, które na początku nie muszą dawać objawów.
Badania okulistyczne mają również znaczący wpływ na ocenę ogólnego stanu zdrowia. Problemy zdrowotne, takie jak cukrzyca, reumatyzm czy nadciśnienie, mogą wpływać na kondycję wzroku, dlatego regularne kontrole są istotnym elementem kompleksowej opieki zdrowotnej. W miarę upływu lat, podobnie jak inne narządy, oczy ulegają zmianom. Ich badanie pozwala na monitorowanie oraz wczesne wykrywanie problemów, co umożliwia skuteczną reakcję i leczenie.
Ziko Optyk ma oko na zdrowie
Salony Ziko Optyk przywiązują dużą wagę do promowania profilaktyki i regularnych konsultacji z ekspertami. Dlatego od dzisiaj oferowane jest bezpłatne badanie wzroku, dostępne dla każdego, bez konieczności zakupu okularów czy soczewek. To doskonała okazja dla tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.
Co obejmuje badanie?
• Wywiad medyczny dotyczący dotychczasowej korekcji
• Ocenę ostrości widzenia w dal i z bliska, zarówno z korekcją, jak i bez
• Badanie wady refrakcji z użyciem autorefraktometru
• Ocenę konwergencji i ruchów oczu w 9-ciu kierunkach spojrzenia
Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście swojej wizyty, teraz jest idealny moment! Skorzystajcie z promocji i zadbajcie o zdrowie swoich oczu.
Akcja trwa do 13.10! Sprawdź szczegóły i regulamin na: https://www.ziko.pl/optyk/
Nie przegap tej wyjątkowej okazji i zadbaj o wzrok z Ziko Optyk!

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii


Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Muzyka

Marta Wiśniewska: Konkurs Eurowizji jest odrobinę polityczny i tam są różne dziwne sytuacje. Mam jednak nadzieję, że Justyna Steczkowska rozwali system
Wokalistka zapewnia, że mocno kibicuje Justynie Steczkowskiej w drodze po zwycięstwo w 69. Konkursie Piosenki Eurowizji w Szwajcarii. I choć te zmagania mają drugie dno i nie zawsze liczą się tylko umiejętności wokalne reprezentantów poszczególnych krajów, to Marta Wiśniewska wierzy, że talent i potencjał polskiej gwiazdy będą ponad wszelkimi podziałami. Tancerka zaznacza też, że ona sama nie wzięłaby udziału w tym konkursie.
Konsument
Eksperci apelują do Ministerstwa Zdrowia o zmianę w polityce nikotynowej. Powinna lepiej chronić dzieci i młodzież

Wprowadzanie kolejnych zakazów w ustawie tytoniowej nie przyniesie spodziewanego rezultatu – oceniają lekarze i terapeuci pracujący z osobami uzależnionymi. Według nich należy osobno rozpisać działania rozwiązujące problem na poziomie osób dorosłych, które już palą, i te, które będą nakierowane na ochronę dzieci i młodzieży przed dostępem do wyrobów nikotynowych. Stowarzyszenie Jump93 wraz z przedstawicielami środowisk psychiatrycznych i zdrowia publicznego zaapelowało o systemowe podejście do polityki nikotynowej, z uwzględnieniem potencjału strategii redukcji szkód.
Prawo
Rząd planuje dalsze zmiany w opiece wczesnodziecięcej. Ma to pomóc odwrócić negatywne trendy demograficzne

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prekonsultacje dotyczące dalszych etapów reformy opieki wczesnodziecięcej i podkreśla, że jest to jedno z kluczowych zadań podjętych przez resort. Ma to pomóc w zatrzymaniu negatywnych trendów demograficznych. W 2024 roku w Polsce urodziło się 252 tys. dzieci, czyli o ponad 20 tys. mniej niż w poprzednim roku i najmniej w całym okresie powojennym.