Przewodnik po jesiennych przetworach
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
Za co kochamy przetwory? Ich przygotowanie przeważnie nie jest pracochłonne, a pysznym smakiem możemy cieszyć się jeszcze po kilku miesiącach, a nawet latach – wystarczy tylko odkręcić słoik! Dzięki temu w środku zimy możemy poczuć aromat słonecznego lipca, a wczesną wiosną zasmakować październikowej dyni.
Przygotowanie przetworów to doskonała okazja, żeby poeksperymentować w kuchni. W occie możemy zamarynować niemal każdy owoc i warzywo – pojedynczo lub tworząc ciekawe mieszanki. Także w przypadku przypraw możliwości jest całe mnóstwo! Jedyne ograniczenie to nasza wyobraźnia. Niezależnie od tego, co postanowimy zamknąć w słoiku, warto postawić na dobrej jakości ocet, na przykład wytwarzamy według tradycyjnej receptury Ocet Kielecki spirytusowy 10%. Od blisko 90 lat powstaje on niezmiennie w ten sam sposób, w procesie fermentacji alkoholowej w drewnianych kadziach. O jego jakości świadczą liczne wyróżnienia, takie jak Znak „Jakość Tradycja”, Znak Jakości „Q” czy Złoty Laur Konsumenta. O taki produkt na pewno warto wzbogacić nasze przetwory!
Przysmak jesieni zamknięty w słoiku
Marynowana dynia to idealny dodatek do pieczonych mięs i wielu innych potraw. Jeżeli przygotujemy ją w towarzystwie laski cynamonu, gwiazdek anyżu i korzenia imbiru, nabierze wyjątkowego, intensywnego aromatu. Jak się do tego zabrać? Banalnie prosto - zaczynamy od obrania i pokrojenia w dużą kostkę dyni o wadze ok. 1,5 kg (po wydrążeniu powinniśmy otrzymać ok. 700-750 g miąższu). Przekładamy ją do słoików, a następnie dokładamy po gwiazdce anyżu, lasce cynamonu i niewielkim kawałku imbiru. Kolejny krok to przygotowanie zalewy. Do garnka wlewamy dwie szklanki wody i jedną szklankę Octu Kieleckiego spirytusowego. Dosypujemy szklankę cukru, doprowadzamy do wrzenia i mieszamy, aż cukier się rozpuści. Gorącą zalewę przelewamy do słoików, zakręcamy i pasteryzujemy przez ok. 30 minut.
Słoneczne przetwory
Jeśli nie przepadacie za charakterystycznym smakiem gotowanego kalafiora, ale chcecie dać temu warzywu jeszcze jedną szansę, mamy coś idealnego dla Was! Dzięki kilku prostym krokom, możemy przyrządzić doskonałego kalafiora w occie, kurkumie i curry. Tym razem zaczniemy od przygotowania zalewy. Do garnka wlewamy dwie szklanki wody i szklankę Octu Kieleckiego, dosypujemy 3 łyżki soli i 1/3 szklanki cukru, a następnie doprowadzamy do wrzenia i mieszamy do momentu rozpuszczenia się cukru i soli. Zdejmujemy z gazu i odstawiamy do wystygnięcia. Kroimy kalafiora na niewielkie kawałki, posypujemy łyżką soli i odstawiamy na pół godziny, aby puścił nadmiar wody, po czym dokładnie go płuczemy. W słoikach umieszczamy po pół łyżeczki curry i kurkumy w proszku oraz po jednym liściu laurowym, dodajemy kalafiora i wlewamy zalewę. Na koniec całość pasteryzujemy, gotując zakręcone słoiki przez ok. 15 minut. Gotowe!
Sugerowana cena Octu Kieleckiego spirytusowego 10% - 2,30 zł brutto/ 500 ml

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.