Przychody carVertical wzrosły o 83%, a polski rynek kwitnie!
W ubiegłym roku carVertical, firma zajmująca się danymi motoryzacyjnymi, zwiększyła swoje przychody o 83%. W 2023 r. przychód wyniósł 42,7 mln euro, podczas gdy w 2022 roku było to 23,3 mln euro. Ten znaczący wzrost jest bezpośrednim wynikiem strategicznego przesunięcia firmy na rynki Europy Zachodniej, rozwoju produktów i przyciągania użytkowników z nowych segmentów rynkowych.
Polska jest jednym z najważniejszych rynków dla carVertical. Każdego roku firma odnotowuje tutaj wyraźne wzrosty. W ubiegłym roku osiągnęła wzrost przychodów o 66,3%, co podkreśla znaczenie naszego kraju w jej globalnej działalności.
Według Rokasa Medonisa, dyrektora generalnego carVertical, pierwsze miesiące tego roku pokazują, że firma powinna przekroczyć 50 mln euro rocznych przychodów i nie będzie to ostatnie słowo.
Orientacja na nowe rynki i szerszy segment użytkowników
Podczas gdy w Polsce wciąż brakuje nowych samochodów, rynek pojazdów używanych kwitnie. Według danych Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, w pierwszym kwartale 2024 roku import samochodów osobowych był o 28,3% wyższy niż analogicznym okresie roku ubiegłego.
Trend ten widać również w działalności B2B carVertical w Polsce, gdzie liczba klientów firmy podwoiła się. Łącznie sprzedaż B2B na polskim rynku wzrosła o 94%. To tylko dowodzi, że dealerzy chcą być bardziej transparentni wobec kupujących i w taki sposób przyciągać nowych klientów w warunkach ostrej konkurencji.” - Rokas Medonis, dyrektor generalny carVertical
Wzrost przychodów carVertical w ubiegłym roku jest również wynikiem zmiany strategii biznesowej. Ze względu na ryzyko geopolityczne, w 2022 r. firma zdecydowała się przenieść swoje źródła przychodów z Europy Środkowo-Wschodniej do Europy Zachodniej. W rezultacie Francja, Wielka Brytania i Włochy stały się jednymi z największych rynków dla firmy pod względem przychodów. Na wszystkich wyżej wymienionych rynkach firma odnotowała wzrost od 146% do 266%.
Ciągły rozwój naszych produktów pozwolił nam zaoferować je nie tylko entuzjastom samochodów, ale także szerszemu gronu użytkowników. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy rebranding na wszystkich rynkach oraz poprawiliśmy atrakcyjność wizualną i komunikację, ponieważ chcemy zostać profesjonalnym doradcą dla osób kupujących i sprzedających pojazdy.” - Rokas Medonis, dyrektor generalny carVertical
W 2023 r. wzrosła również liczba źródeł danych, z których korzysta carVertical. Niektóre są pomocne już w chwili pozyskania, inne okażą się przydatne w przyszłości.
Dojrzewanie w biznesie: powiększanie zespołu przy jednoczesnym wprowadzaniu nowych produktów
Chociaż firma carVertical rozpoczęła działalność zaledwie siedem lat temu, to jej struktura jest dojrzała. Liczba pracowników wzrosła z 95 do ponad 150 w ciągu niespełna dwóch lat.
W ubiegłym roku system zarządzania bezpieczeństwem informacji carVertical otrzymał certyfikat ISO/IEC 27001:2017. Drugi rok z rzędu firma znalazła się również na corocznej liście Financial Times 1000 najszybciej rozwijających się firm w Europie.
Niedawno carVertical wprowadziła na rynek nowy produkt – mobilną aplikację dla kierowców. Aplikacja jest obecnie dostępna na Litwie, ale firma planuje wkrótce zaoferować ją w innych krajach. Jest to zgodne z wizją carVertical, aby stać się ekosystemem wykraczającym daleko poza sprawdzanie historii samochodu.
Podczas gdy carVertical rozwija się szybko we wszystkich kierunkach, nadal zachowuje wyjątkową specyfikę miejsc pracy wdrożoną na samym początku swojego istnienia: wszyscy pracownicy mogą pracować z domu i brać nieograniczone dni urlopu.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Teatr
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Daniel Olbrychski po 50 latach znów zagrają małżeństwo w sztuce „Przebłyski”. „To duża rozkosz spotkać się po tylu latach”
Twórcy sztuki zatytułowanej „Przebłyski” podkreślają, że jest to spektakl – lustro każdej pary. Kreowani przez Jadwigę Jankowską-Cieślak i Daniela Olbrychskiego Rosa i Abrasza przez lata byli małżeństwem, a w chwili śmierci mężczyzny widzowie dostają kompendium wiedzy o ich niełatwym życiu. Odtwórca głównej roli cieszy się, że znów może się spotkać na scenie z aktorką, która od lat robi na nim ogromne wrażenie. Przyznaje też, że Serge Kribus napisał ten tekst z myślą o nim i zależało mu, żeby zagrał tę sztukę w Paryżu. Najpierw jednak przedstawienie zostanie zaprezentowane w polskiej wersji.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.