Komunikaty PR

Przyglądamy się wyspie kuchennej od strony salonu

2022-06-06  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania Wyspa ( 0.18 MB )

Niezależnie od tego, czy przysiądziemy przy niej z filiżanką porannej kawy, czy będziemy na niej przygotowywać posiłki, gotować lub zmywać, wyspa kuchenna musi się dobrze prezentować. Zwłaszcza od strony salonu. Jak o to zadbać? Poznaj kilka niezawodnych sposobów.

 

Mebel, który polubiliśmy jak żaden inny w kuchni. Wyspa, to coraz częstszy widok w naszych domach. Co jednak zobaczymy, patrząc na nią od strony salonu? Najlepiej, jeżeli będzie wyglądała reprezentacyjnie. Jak zadbać o wizerunek tego najbardziej wyeksponowanego elementu zabudowy meblowej? Decydując się na wyspę kuchenną zastanówmy się nie tylko nad funkcją, jaką będzie spełniała, ale i jej stylistyką.

 

Wyspa kuchenna to prawdziwe pole do popisu, ale i duże wyzwanie aranżacyjne. Skupia na sobie uwagę, a dodatkowo musi być spójna stylistycznie z zabudową meblową w kuchni i części salonowej. Nie jest więc obojętne, jak będzie wyglądała od frontu. Na ocenie wizualnej zaważą starannie dopracowane detale, wysoka jakość wykonania a przede wszystkim - atrakcyjne dekory.

- Nie istnieje jeden przepis na wyspę idealną, ale interesujący efekt zapewni drewno, które ma niepowtarzalny urok i jest ponadczasowe. Jego atutem jest również mnogość wzorów i struktur, zarówno w realistycznych, jak i fantazyjnych interpretacjach, które dają ogromne możliwości aranżacyjne – podpowiada Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM. – Rysunek drewna pasuje do każdej kuchni – łagodzi wnętrza industrialne, podkreśla urodę klasycznych. Dobrze komponuje się z pozostałymi elementami wyposażenia kuchni – frontami, korpusem szafek czy blatem roboczym, jak również meblami w salonie.

Dekoracyjny potencjał dekorów drewna wyeksponujemy zarówno na prostej, minimalistycznej konstrukcji, jak i bardziej klasycznej formie wyspy – np. z ozdobnymi witrynkami od strony frontowej. Drewno warto wybrać nie tylko z uwagi na niekwestionowane piękno, ale i z praktycznego powodu. To wzór, na którym tak bardzo nie będą widoczne zabrudzenia czy ślady palców, dlatego łatwiej nam będzie utrzymać schludny i estetyczny wygląd mebla.

Wyspa odgrywa pierwszoplanową rolę, a w tym zadaniu sprawdzi się idealnie marmur.

- Wysmakowany design, który zachwyci najbardziej wymagające gusta i doda wnętrzu klasy, nie musi być drogi. Możemy zastąpić kamień naturalny wysokiej jakości dekorami, które perfekcyjnie oddają jego piękno i niczym pierwowzór - zachwycają nieregularnym rysunkiem – doradza projektanta. - Mnogość wzorów i odcieni pozwoli dopasować dekor do stylu panującego we wnętrzu. Taka wyspa zada szyku nie tylko w wielkiej skali.

Wzór kamienia warto zastosować na korpusie oraz blacie i koniecznie powtórzyć w zabudowie kuchennej, dzięki czemu całość będzie ze sobą harmonizowała.

Jeżeli wyspę chcemy zaadaptować na strefę zmywania, do marmurowej powierzchni koniecznie wybierzmy równie efektowną baterię. Prestiżowy dekor wymaga najlepszej oprawy, na przykład w kolorze połyskującego złota. To obecnie jeden z najbardziej topowych kolorów w aranżacjach kuchennych, dlatego pomyślmy o nim również podczas wyboru innych elementów wyposażenia. Jeżeli przy wyspie nie tylko będziemy stali, ale chcemy również przysiąść, mogą to być hokery. Są lekkie wizualnie, nie potrzebują tak dużo miejsca, jak krzesła, a ich nowoczesna sylwetka dobrze się zaprezentuje od strony salonu. Wyspa może wówczas pełnić funkcję minimalistycznej, ale eleganckiej jadalni. Pamiętajmy tylko o wgłębieniu pod blatem, które pozwoli wygodnie usiąść czy dosunąć hokery do mebla.

 

Jeżeli na wyspie będziemy gotować, potrzebujemy sprawnego systemu wentylacji. Okap po skończonej pracy możemy schować w blacie roboczym, dzięki czemu pozostanie niewidoczny, lub przeciwnie – wyeksponować nad wyspą. Niektóre modele okapów sufitowych przypominają designerskie lampy i mogą być bardzo efektownym akcentem dekoracyjnym.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Forestor
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.