Komunikaty PR

PRZYSTAŃ NAD MOTŁAWĄ

2024-01-23  |  14:21

Dziś relacja z Gdańska, a dokładniej – z dużego, 100-metrowego apartamentu zaaranżowanego i zrealizowanego pod wynajem przez pracownię KODO. Eleganckie, nowoczesne mieszkanie to przykład wzorcowego połączenia funkcjonalności i nieszablonowej estetyki.

Mieszkanie o takim metrażu to zdecydowanie inwestycja pod wynajem długoterminowy. Duża powierzchnia, obejmująca salon z aneksem kuchennym, dwa pokoje, sypialnię oraz dwie łazienki to przestrzeń idealna dla pary lub rodziny, która chce nie tylko zwiedzić Trójmiasto, ale również planuje zostać w nim na dłużej. Minimalistyczny, estetyczny styl, połączenie ciepłych tonacji z odważnymi wzorami i strukturami, kompozycja ciemnego drewna i gorzkiej czekolady oraz subtelne nawiązania do morza – oto aranżacja, która z pewnością przyciągnie uwagę przyszłych najemców. Wypełniona oczywistą funkcjonalnością przypadnie do gustu wielbicielom klasyki, jak i designerskiego modernizmu.

Jak osiągnięto ten niezwykły miks? Po pierwsze – architekci wprowadzili nieco zmian deweloperskich, które objęły powiększenie kuchni z jednoczesnym i nie do końca oczywistym - bo wciąż oddzielającym - otwarciem jej na salon. Pomysłowa zabudowa filarowa stanowi doskonały przykład wykorzystania takiego elementu konstrukcyjnego do wydzielenia stref funkcjonalnych z jednoczesną pomysłową dwustronną zabudową. Uzyskana przestrzeń pozwoliła wydzielić również niedużą spiżarnię. Małe pierwotne WC zmieniono w wygodną pralnię, a łazienkę przy sypialni powiększono kosztem przedpokoju, zyskując miejsce na nieplanowaną pierwotnie wannę.

Estetyka tego miejsca to wzorzec aranżacji modern classic – połączenia klasycznych materiałów oraz form z minimalistycznym zacięciem modernistycznego designu. Stonowana kolorystyka to kompozycja brązów i szarości ze złamaną bielą – wzór drewna o barwie czekolady elegancko przeplatają tonacje grafitu i beżu oraz elementy srebra czy złota. Prosta, wysoka zabudowa meblowa, spokojne linie mebli tapicerowanych tworzą bazę, w której efekt nieszablonowej elegancji podkreślają designerskie dodatki. Przestrzenne panele naścienne pełne złamanych linii, strukturalne tynki na ścianach, żyłkowany czernią i brązem marmurowy wzór okładzin łazienkowych, brązowe szkło luster i kabiny, oszczędna w formie armatura i ceramika, futurystyczne lustrzane płytki na ścianie kuchni, niezwykłe kształty pojedynczych mebli czy luster – to wszystko stanowi umiejętnie dobrane szlify, które z oczywistej bazy tworzą klimat oryginalnego azylu, miejsca, w którym chce się być.

A morze? Oczywiście jest – dyskretnie przewija się w motywie fali morskiej imitowanej przez płytki kuchenne czy detalach, takich jak uchwyty szafek w kuchni. Nie sposób o nim zapomnieć, również dzięki widokowi portowych żurawi, który rozpościera się z wielkoformatowych okien.

Metryczka:

Lokalizacja: Gdańsk

Powierzchnia mieszkania: 101 m²

Pomieszczenia: hol, salon z aneksem, toaleta, 2 pokoje (1 gabinet), sypialnia, 2 łazienki

Przeznaczenie: na wynajem

Założenia:

Z założenia mieszkanie na wynajem. Subtelne nawiązania do morza. Minimalistyczny, estetyczny styl utrzymany w estetyce podobnej do obecnego mieszkania inwestorów. Połączenie ciepłej tonacji z odważnymi elementami wzoru płytek, ciemnego drewna i gorzkiej czekolady.

Wyzwania:

Powiększenie kuchni z jednoczesnym otwarciem, ale i oddzieleniem od salonu (kuchnia posiada dwa wejścia, od jadalnianej części salonu oddziela ją zabudowa). Wydzielenie małej spiżarni z uzyskanej przestrzeni. Zamiana toalety na pralnię. Powiększenie łazienki przy sypialni – wygospodarowanie miejsca na wannę.

Interesujące rozwiązania:

  • spiżarnia ukryta za panelową ścianą imitującą zabudowę w kuchni
  • położenie płytek na całej przestrzeni holu, salonu i kuchni
  • ledon/ neon
  • podwyższone drzwi do pomieszczeń
  • panele meblowe 3d
  • łazienka przy sypialni z drzwiami przesuwnymi – panele stolarskie i lustra
  • lustra brązowe i szkło brązowe - w tym kabina
  • morskie detale - uchwyty w szafkach łazienkowych
  • ściana z płytkami lustrzanymi w kuchni - fala morska
  • podświetlenia ledowe
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.