Przytulne białe wnętrza bez zbędnej ascezy
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Kochasz biel, ale wnętrza w tym kolorze wydają Ci się zbyt surowe i nieco ascetyczne? Wystarczy postawić na jej ciepły odcień, by uzyskać wrażenie łagodności i przytulności. Uzupełnij wystrój miękkimi tkaninami i naturalnymi materiałami, a dodatkowo podkręcisz ten nastrojowy efekt.
Przełamana dyskretnym różem biel Lychee z kolekcji Tikkurila Optiva White podkreśli romantyczną aurę i pomoże podnieść temperaturę w sypialni. Wnętrze dodatkowo wzbogaci stara drewniana skrzynia w stylu vintage, która będzie nie tylko piękną ozdobą wnętrza, ale sprawdzi się też jako niebanalny nocny stolik. Wyściełane miękkimi poduszkami łóżko i kwiatowe dekoracje dopełnią klimatyczną aranżację i stworzą urokliwy, zaciszny zakątek, w którym można niespiesznie rozpocząć dzień.
Pokój malucha nie musi opływać w kolory, by wydawać się przytulny i bajkowy. Szczególnie jeśli wnętrze wypełnią zabawki o różnych barwach, wzorach i kształtach, które wyeksponują energię dziecięcego królestwa. Biel White Tea farby Tikkurila Optiva White, niczym rozgrzewająca herbata, z niezwykłą łatwością ociepli aranżację, efektownie przyozdabiając całe pomieszczenie.
Prywatna toaletka w sypialni to marzenie niejednej kobiety. Urządzając tę przestrzeń warto postawić na stonowaną oprawę kolorystyczną, np. odcień Lotos, by nadać jej niezwykłą lekkość i zwiewność. Połączenie subtelnej tonacji bieli z kremowymi i pudrowymi detalami ukształtuje zmysłowe wnętrze, w którym z wielką przyjemnością będzie można oddać się pielęgnacyjnym zabiegom. Jeśli toaletkę ustawimy dodatkowo przy oknie, zapewni dostęp do naturalnego światła, ułatwiając wykonanie porannego makijażu.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Anna Powierza: W wakacje jadę z córką pod namiot rozkładany na dachu samochodu. Będziemy nad samym brzegiem jeziora
Aktorka zaplanowała już część swojego urlopu i wręcz już nie może się doczekać wyjazdu pod namiot. Tym razem wybrała model montowany na dachu auta, co ma zapewnić większy komfort wypoczynku. Anna Powierza zaznacza, że w takiej wersji można funkcjonować bez żadnych ograniczeń. Nie zdradza jednak, kiedy dokładnie wyjeżdża ani jaką lokalizację wybrała. Wiadomo tylko, że będzie jej towarzyszyć córka, 11-letnia Helena.
Edukacja
Polskie uczelnie nie są wolne od mobbingu. Środowisko akademickie pracuje nad dobrymi praktykami w polityce antymobbingowej

Według danych Państwowej Inspekcji Pracy problem mobbingu w polskich uczelniach na tle zgłoszeń z rynku wydaje się marginalny. Badania ankietowe pokazują jednak zupełnie inną skalę tego problemu w środowiskach akademickich. Okazuje się, że z mobbingiem zetknęło się 63,5 proc. pracowników uczelni i 55 proc. studentów. Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Śląski realizują projekt, którego celem jest zebranie najlepszych realizowanych przez szkoły wyższe praktyk i polityk antymobbingowych, a potem opublikowanie ich jako gotowe rozwiązania do wdrożenia na uczelniach.
Psychologia
Qczaj: Po miesiącu w Tajlandii przeżywam jakieś przebudzenie. Ostatnio miałem w życiu dużo różnych trudności

Trener jest niezwykle zadowolony z ostatniego pobytu w Tajlandii. Wypoczął, pozbył się negatywnych emocji i naładował akumulatory, a jednocześnie zrealizował ciekawy projekt. Pełen energii wrócił do kraju, by podejmować kolejne wyzwania zawodowe. Qczaj zaznacza, że teraz zupełnie inaczej spojrzał na ten kraj po tym, jak w jego życiu nastąpił przełom i wreszcie uwolnił się od nałogu alkoholowego.