Pudrowa elegancja na warszawskim Mokotowie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Biały Kamień to świetne miejsce dla wszystkich, którzy kochają rytm miasta, a jednocześnie cenią relaks na łonie natury. Bliskie sąsiedztwo Pól Mokotowskich i lokalizacja niemal w samym sercu stolicy - czego chcieć więcej? Właśnie w tej okolicy powstał apartament w pudrowych kolorach dla studentki, która powierzyła projekt wnętrz architekt Annie Koszeli.
Agata przeprowadziła się do Warszawy, gdy rozpoczęła studia na Uniwersytecie Medycznym. Wybrała lokalizację nieopodal uczelni i malowniczych Pól Mokotowskich, z dobrym dojazdem do centrum miasta. Do realizacji pozostał jeszcze jeden plan: eleganckie, klasyczne wnętrze, które odzwierciedlałoby upodobania młodej właścicielki. Agata powierzyła projekt architekt Annie Koszeli.
Przeciwieństwa się przyciągają...
Agacie marzyła się stylowa klasyka w odcieniach szarości i bieli. Architekt Anna Koszela przekonała ją jednak do przełamania aranżacji nowoczesnymi elementami. W efekcie powstało kobiece, bezpretensjonalne wnętrze o ponadczasowym charakterze.
-Nie lubię oczywistych rozwiązań, postanowiłam więc namówić Agatę na połączenie klasyki z kilkoma nowoczesnymi elementami. Długo dyskutowałyśmy o kuchni, która początkowo miała być bardzo elegancka, stylowa a finalnie została wykończona minimalistycznie i otwarta na salon. W łazience z kolei kryształowy żyrandol występuje ramię w ramię z… betonową podłogą. Te kontrasty nadają ton całej aranżacji. Cieszę się, że przypadły do gustu również mojej klientce - opowiada o historii projektu autorka.
Oswojona szarość
W apartamencie przeważają stonowane kolory. Dominuje neutralna szarość, przełamana kroplą pudrowego różu, grafitem i bielą. Zastosowane barwy tworzą subtelne, harmonijne połączenie, na tle którego świetnie prezentują się starannie dobrane detale. Dopełnieniem całości są proste sztukaterie na ścianach i suficie
Miękkie lądowanie
Ważną rolę w projekcie odegrały tkaniny. Dodały wnętrzom miękkości i ciepła, podkreślając jednocześnie ich wyrafinowaną elegancję. Miękkie sofy i krzesła, dywan, ciężkie zasłony… To one tworzą atmosferę. Strefa wypoczynkowa miała być nie tylko stylowa, ale przede wszystkim komfortowa. Architekt osiągnęła ten cel dzięki zastosowaniu szlachetnych tkanin, pięknych i przyjemnych w dotyku. Zadbała o to, by po powrocie do apartamentu, na jego właścicielkę zawsze czekało przyjemne miejsce stworzone do relaksu.
Więcej na: http://annakoszela.pl
Instagram: https://www.instagram.com/anna_koszela/
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=296857373657980

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.