Radio ESKA i Sky Tower: wsparcie dla medyków w stylu klubowym

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Jeżeli w aktualnej sytuacji mielibyśmy szukać pozytywów, z pewnością kilka udałoby się znaleźć, a kluczowym byłaby wszechobecna solidarność. Tym razem w geście walki z koronawirusem siły połączyły Radio ESKA i Sky Tower. Owocem współpracy jest energetyczny koncert online, podczas którego zbierane będą fundusze na posiłki dla bohaterów pierwszej linii - medyków. Muzyczne show, stanowiące fuzję dźwięków saksofonu, skrzypiec, wokalu z muzyką klubową, odbędzie się 16 maja o godz. 19:00. Transmisję zaplanowano na fanpage’ach organizatorów.
ESKA in the SKY 2020 to wyjątkowe wydarzenie w rytmie energetycznych brzmień, które jednocześnie ma wymiar charytatywny. Sobotnia propozycja Radia ESKA i Sky Tower będzie też świetną okazją do spędzenia czasu z najbliższymi, alternatywą dla amatorów weekendowego clubbingu, a przede wszystkim możliwością wsparcia szczytnego celu. To już drugi koncert pomocowy, którego współorganizatorem jest Sky Tower. Podczas poprzedniego wydarzenia, Vertigo Presents: Charity Live Concert, udało się zebrać ponad 17 tysięcy złotych dla Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
- Z ogromną przyjemnością odpowiedzieliśmy na zaproszenie Radia ESKA i włączyliśmy się do kolejnego muzycznego przedsięwzięcia o prospołecznym charakterze. To fantastyczne, że jesteśmy częścią akcji, dzięki której możemy zadbać o personel medyczny i być blisko wrocławian, zapewniając im rozrywkę w tym trudnym czasie. Jednocześnie, co równie ważne, wspieramy lokalnych artystów. Gorąco wierzymy, że i tym razem wspólnymi siłami uda nam się osiągnąć założony cel – mówi Jagoda Najwer, Specjalista ds. Marketingu.
Czym będzie ESKA in the SKY 2020? Na scenie zlokalizowanej ponad 200 metrów nad ziemią, w punkcie widokowym Sky Tower, wystąpią popularni artyści, związani ze sceną klubową. Podczas sobotniego koncertu Dj D’Vision, Grzegorz Olszamowski, Slovik, MAVI Violin i DJ Flor przypomną słuchaczom czasy wyśmienitej zabawy w klubach oraz udowodnią, że klasyczne instrumenty, jak skrzypce czy saksofon, doskonale komponują się z każdym rodzajem muzyki. Wydarzanie poprowadzi najbardziej pozytywne radiowe trio, czyli ekipa Radia ESKA - Wrzuć na Luz, czyli Wołodźko i Stajniak z Kasią Pawlak.
Kto wystąpi podczas koncertu?
Dj D’Vision – prezenter radiowy, producent oraz jeden z najpopularniejszych przedstawicieli wrocławskiej sceny klubowej. Muzyk specjalizuje się w melodyjnym housie połączonym z flirtującymi wokalami. Występował na najważniejszych wydarzeniach festiwalach w Polsce, takich jak Electrocity, Sensation Wicked Wonderland Poland czy I Love New Year. Dj D’Vision grywał m.in z: Milk & Sugar, Simonem Dumore Funkagenda, Rae, Alexem Romano czy Patricią Starr.
Grzegorz Olszamowski – instrumentalista związany ze sceną klubową. W czasie saksofonowych improwizacji na żywo artysta prezentuje różnorodne style i zachwyca ich wykonaniem.
Slovik – miłośnik ciepłych brzmień muzyki house. Występował z artystami takimi jak: Dj Tonka, Dirty Freek, Ben Delay, DJ Haze, Wet Fingers czy Loui & Scibi.
MAVI Violin – utalentowana skrzypaczka, która na swoim koncie ma występ na jednej scenie z Rodem Stweartem. Artystka wzięła udział w jednym z koncertów z cyklu Festiwalu Brzmień Niebanalnych w Sky Tower, gdzie w duecie z Aretą Chmiel prezentowała popularne utwory w autorskich interpretacjach utrzymanych w klimacie: jazz, pop, rock i electro.
DJ Flor – jeden z popularniejszych dj’ów w kraju. Jak sam mówi, jego celem jest wywołanie uśmiechu na twarzach słuchaczy i zarażenie ich pasją do muzyki house. Jego twórczość charakteryzuje różnorodność gatunkowa i ogromna dawka energii. Dotychczas artysta wystąpił m.in. na: Elecrocity, Audiolake czy Summer House Music oraz Sunrise Festival Afterpart.
Koncert ESKA in the SKY 2020 odbędzie się w sobotę, 16 maja, o godz. 19:00. Transmisja z wydarzenia pojawi się na fanpage’ach Radia ESKA i Sky Tower. Zapraszamy!

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.