Reduta Nowe Podolany - kolejny budynek w rękach mieszkańców
Niedawno zakończyła się budowa ósmego budynku na osiedlu Reduta Nowe Podolany w Poznaniu. Deweloper EBF Development z początkiem lipca rozpoczął przekazywanie kluczy do lokali. Łącznie w ręce nowych właścicieli trafi 80 mieszkań o powierzchni od 41 do 85 mkw.
Ósmy budynek to kontynuacja projektu Reduta Nowe Podolany, realizowanego przy ulicy Jasielskiej na poznańskich Podolanach. Inwestycja od lat cieszy się sporym zainteresowaniem, dlatego deweloper sukcesywnie rozbudowuje osiedle. – Wcześniejsze etapy stosunkowo szybko zyskały swoich nabywców. Stąd też decyzja o kontynuacji, budowie kolejnych budynków. Nasi mieszkańcy są zadowoleni z jakości, architektury oraz dodatkowych udogodnień chociażby takich jak dwa bogato wyposażone place zabaw – mówi Agata Nowaczyk, specjalista z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development.
Aktualnie EBF Development zakończył prace nad sześciokondygnacyjnym, dwuklatkowym budynkiem, w ramach którego powstało 80 mieszkań o powierzchni od 41 do 85 mkw oraz komórki lokatorskie, podziemna hala garażowa i naziemne miejsca postojowe. Deweloper z początkiem lipca rozpoczął przekazywanie kluczy nowym właścicielom. – Wraz z końcem czerwca, wcześniej niż zakładał harmonogram, zakończyła się realizacja ósmego budynku. W związku z tym rozpoczęliśmy odbiory, z czego cieszą się nowi właściciele – zaznacza Agata Nowaczyk. W sprzedaży pozostały ostatnie dwie wolne powierzchnie. Są to mieszkania o metrażu 85 mkw, pięciopokojowe z aneksem kuchennym.
W budowie znajduje się kolejny, dziewiąty budynek, który w szybkim tempie pnie się w górę. W ofercie znajdują się 142 mieszkania, komórki lokatorskie, 2 lokale usługowo-handlowe oraz podziemna hala garażowa. Powierzchnia lokali waha się od 41 do 81 mkw. W ofercie można tu znaleźć mieszkania 2, 3 i 4 – pokojowe z aneksami kuchennymi. Projekt zostanie oddany do użytku w III kwartale 2021 roku.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić
Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
Kobiety wciąż są w mniejszości we władzach spółek. Tylko część firm działa na rzecz równości płci

Luka w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn spadła w UE do najniższego poziomu w ostatniej dekadzie. Jednocześnie jednak panie częściej niż na kierowniczych pracują na niższych i gorzej płatnych stanowiskach. W Polsce, jak wynika z danych 30% Club Poland, udział kobiet w zarządach i radach nadzorczych 140 największych spółek notowanych na GPW wynosi 18,4 proc. Wskazuje to na potrzebę wdrożenia skutecznych działań na rzecz zwiększenia udziału kobiet w najwyższych strukturach zarządzania, również na szczeblu unijnym.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.