Komunikaty PR

Rekuperacja powietrza: remedium na smog

2021-02-17  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Smog przybiera na sile zwłaszcza w okresie wzmożonego ogrzewania i skłania do rozważań nad jakością powietrza, którym oddychamy. Problem nie dotyczy już tylko mieszkańców dużych aglomeracji, ale i mniejszych miast. Jak mu przeciwdziałać, kiedy trafia do wnętrza naszego domu? Najprostszym sposobem jest rekuperacja powietrza.

Sposób na czyste powietrze

Unoszący się w powietrzu smog to jedno z największych zagrożeń cywilizacyjnych naszych czasów. Zwłaszcza na przestrzeni ostatnich lat dało się słyszeć głosy ostrzegające przed jego szkodliwym działaniem na stan zdrowia. Smog jest nie tylko niebezpieczny, kiedy przebywamy na zewnątrz. Regularnie trafia do przestrzeni mieszkalnej, a jego toksyczne substancje osiadają na meblach, wykładzinach oraz ścianach i przyczyniają się do wielu schorzeń układu oddechowego i krążenia. Zdarza się, że powodują bóle głowy czy większą podatność organizmu na infekcje, w tym COVID. Sytuacja zatem zmusza do działania. Coraz częściej zastanawiamy się jak ograniczyć emisję szkodliwych substancji z własnego gospodarstwa domowego, ale przede wszystkim – jak chronić się w domu przed zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Pomoże w tym rekuperacja powietrza, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Jest to system, który zapewnia odpowiednią wentylację pomieszczeń, a w dodatku pozwala wygenerować znaczne oszczędności na ogrzewaniu. Powoli staje się wręcz niezbędnym wyposażeniem w nowo powstających domach jednorodzinnych. W przeciwieństwie do oczyszczaczy powietrza, które filtrują powietrze przepływające tylko w pomieszczeniu, gdzie są zamontowane, wentylacja mechaniczna ma znacznie szersze pole działania. Instalacja z odpowiednio poprowadzonymi przewodami wentylacyjnymi obsługuje wszystkie pomieszczenia w domu. Do budynku trafia świeże, filtrowane powietrze z zewnątrz. Jednocześnie usuwane jest powietrze zużyte. Proces wymiany odbywa się cały rok, we wszystkich pomieszczeniach, bez konieczności otwierania okien. Filtrowane są większe zanieczyszczenia, ale również co niezwykle ważne w sezonie grzewczym – pył zawieszony, czyli najbardziej uciążliwy składnik smogu. Wszystko to jest możliwe dzięki odpowiednim filtrom antysmogowym, które zatrzymują cząsteczki zanieczyszczeń pyłowych.

Jak wybrać filtr antysmogowy?

Szukając na rynku systemu rekuperacji do walki ze smogiem, uwagę zwraca propozycja firmy VASCO  Group, producenta systemu VASO SILENT VENTILATION, który ma swojej ofercie filtr antysmogowy cleanAir. Jest to łatwy w montażu filtr kanałowy, skrzyniowy, który nie zajmuje wiele miejsca, a jednocześnie mieści w sobie filtry o odpowiedniej gęstości i dużej powierzchni materiału filtrującego.

Produkty VASCO Group dają nawet możliwość dopasowania stopnia zabezpieczenia przed smogiem. Można zatem – na podstawie jego stężenia występującego w danej okolicy – wybrać najlepsze rozwiązanie dla naszego domu i mieć rekuperację powietrza. Pierwszy filtr to cleanAirFilter  ISO ePM1 80%, który sprawdzi się w większości obszarów, gdyż ochroni przed smogiem pochodzącym z niskiej emisji, czyli ze spalania węgla, drewna i śmieci w gospodarstwach domowych. Drugi – cleanAirFilter NOx, SOx jest filtrem rekomendowanym mieszkańcom dużych, zakorkowanych aglomeracji miejskich i obszarów sąsiadujących z fabrykami czy autostradami.

Rekuperacja powietrza a ekologia

Standardy energetyczne, do których zmierza prawo budowalne sprawiają, że domy jednorodzinne projektowane będą z myślą o wykorzystaniu źródeł energii odnawialnej. Rekuperacja powietrza skutecznie spełnia to wymaganie, ale co najważniejsze jednocześnie chroni nasze zdrowie przed szkodliwym działaniem smogu. Dom z rekuperacją jest zatem rozwiązaniem energooszczędnym, ekologicznym i dbającym o jakość tego, czym oddychamy.

Więcej informacji na stronie: https://vasco.eu/pl/vasco-silent-ventilation

Profil Instagram: https://www.instagram.com/vascorekuperacja/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia? Biuro prasowe
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Dom Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu
2025-04-24 | 14:00

Finanse, obowiązki i pogoda: nowe badania pokazują, czym naprawdę stresujemy się w domu

Polacy są społeczeństwem zestresowanym. Ponad połowa martwi się z powodów finansowych, źródłem niepokoju są także sprawy bieżące oraz obowiązki związane

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.

Ochrona środowiska

Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.

Moda

Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.