Remedium na jesienną chandrę - podróż do Miami..
Nie trzeba nawet wychodzić z domu!
Jesień to nie tylko czas kolorowych liści, które szybko opadają z drzew, ale też szarości za oknem, krótszych i zimniejszych dni oraz braku światła. To wszystko wpływa na nasze nastroje. Szukając antidotum na tę jesienną melancholię, warto sięgnąć po coś, co z pewnością poprawi humory i przeniesie nas w świat radości oraz kolorów. Ale jak tego dokonać, nie wychodząc z domu? Taką właśnie propozycję ma dla nas duet muzyczny MR. GENO & MR. JACK, których utwór „Noc w Miami” to prawdziwa uczta dla zmysłów!
“NOC W MIAMI” - https://www.youtube.com/watch?v=gsKoBlo30Lw
Mr. Geno i Mr. Jack w swojej twórczości promują radość życia. Ich filozofia przypomina amerykański sposób postrzegania rzeczywistości, gdzie ludzie nie narzekają na trudy życia, lecz z uśmiechem odpowiadają: „Fine!”. Chcą, aby ich słuchacze również stosowali ten dystans do problemów i cieszyli się chwilą.
Styl muzyczny duetu to przyjemny dla ucha dance, który łączy nowoczesne brzmienie z tanecznym beatem. Ich utwory, takie jak „Noc w Miami” oraz „Na Karaibach”, nie tylko porwą nas do tańca, ale również wprowadzą w nastrój pełen beztroski i optymizmu. Słuchanie tych utworów przypomina spędzanie wakacji na plaży, gdzie słońce świeci, a zmysły chłoną otaczające je ciepło i radość. Muzyczna podróż, jaką oferują, prowadzi nas wprost do słonecznego Miami Beach, gdzie nagrano teledyski do debiutanckiej płyty „Miami Dream”.
Nie pozwól, aby jesienna chandra cię przytłoczyła! Odkryj pozytywną energię płynącą z utworów duetu Mr. Geno & Mr. Jack i pozwól sobie na chwilę odpoczynku w kolorowym świecie Miami i Karaibów. Włóż słuchawki, włącz muzykę, a przekonasz się, że podróż do tych magicznych miejsc nie wymaga nawet wychodzenia z domu! Czas spełniać marzenia – podążaj za muzyką i ciesz się życiem!
“O dwóch takich, co ukradli słońce…”
Mr. Geno i Mr. Jack, określani mianem "najbardziej pozytywnego duetu pod słońcem", łączą wspólną pasję i chęć niesienia radości. Ich motto brzmi: „Bądźcie gotowi spełniać marzenia w każdej chwili swego życia. Cieszcie się życiem, a my z wami – bawimy się!”. To przesłanie entuzjazmu i radości przyciąga coraz większe grono fanów, którzy z chęcią wpadają w wir pozytywnej energii.
Choć debiutują jako duet, to tak naprawdę nie są debiutantami.
Mr. Geno, czyli Eugeniusz Witek, to uznany aktor serialowy i prezenter radiowo-telewizyjny, który do swojego repertuaru dołączył także muzykę, stając się utalentowanym wokalistą i autorem tekstów. Z kolei Mr. Jack - Jacek Golbert, to muzyk z bogatym dorobkiem artystycznym, znany z licznych występów na żywo, od lat obecny w mediach. Ich współpraca zaowocowała niezwykle kreatywnym duetem, który wprowadza nową jakość na polskim rynku muzycznym.
Charyzma i dbałość o detale
Mr. Geno i Mr. Jack nie tylko tworzą muzykę, ale również projektują różnorodne ubrania i akcesoria, co przyczynia się do ich rosnącej rozpoznawalności. Ich album "Miami Dream" to nie tylko muzyczne dzieło, ale i prawdziwy wizualny skarb. Wydanie w limitowanej formie złotego medalu z ukrytymi skarbami — złotym pendrivem oraz kamieniem labradorytem — podkreśla ich nowatorskie podejście do muzyki jako sztuki.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.