Komunikaty PR

Retro czy nowoczesność? W tym mieszkaniu nie trzeba wybierać

2021-05-11  |  08:00
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro@okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.2 MB )

Nowoczesne i z charakterem. Utrzymane w stonowanych barwach, ale jednocześnie kipiące energią. Z duszą, ale praktyczne i dostosowane do potrzeb lokatorów. Tak prezentuje się mieszkanie w Łodzi, w którym historia spotyka się z teraźniejszością. Jakie tajemnice skrywa?

Mieszkanie znajduje się w jednym z łódzkich bloków. Brzmi nudno? Nic bardziej mylnego. Jego projekt został powierzony pracowni 3XEL, która 55-metrową przestrzeń zamieniła w magiczne miejsce, w którym każdy czuje się komfortowo.

Retro czy future?

Przestrzeń w mieszkaniu utrzymana jest w jasnych barwach – bieli oraz szarości. Akcentem, który przełamuje tę stonowaną kompozycję są szafki kuchenne w odcieniach zieleni. Wzrok przyciąga także nowoczesny stół z krzesłami w ciemnym kolorze. Projektanci na prośbę właścicieli, zachowali także oryginalne meble z okresu PRL, które tworzą domową atmosferę. Elementy retro zostały zestawione z wyposażeniem z IKEI i perłami designu od znanych projektantów. W ten sposób tworzą piękną mozaikę, która jest nie tylko elegancka, ale – co równe ważne – funkcjonalna. Całość dopełnia stary parkiet, który został jedynie odświeżony i wycyklinowany, więc idealnie komponuje się z pamiętającymi PRL meblami, a także stanowi bazę do innych elementów wystroju wnętrza.

Razem albo osobno

Właściciele od początku planowali zaaranżowanie przestrzeni na wynajem. W związku z tym, jej układ został rozplanowany w taki sposób, aby odnalazły się tutaj zarówno rodzina, jak i dwie niezależne osoby, które mogą chcieć zachować autonomię i prywatność. W centrum mieszkania znajduje się przestrzeń wspólna wraz z kuchnią, dzięki czemu każdy może mieć do niej dostęp. Z kuchni natomiast można przejść do dwóch pozostałych pomieszczeń, z których jedno zostało zaaranżowane na minimalistyczną sypialnię, a drugie – na salon, którego wnętrze nie przytłacza dużą ilością mebli. Mimo to w każdym z nich pomyślano o miejsca do pracy, dzięki czemu home office czy nauka zdalna będą tu przebiegać w komfortowych warunkach.

Łazienka? Jasna sprawa

Na szczególną uwagę zasługuje łazienka. Jej utrzymane w stonowanych, chłodnych barwach ściany zostały przełamane czernią szafki pod umywalką. Całość tworzy harmonijną paletę kolorów, która nie męczy, ale pozwala się zrelaksować. Wyposażenie łazienki zostało dobrane tak, by nie przytłaczać wnętrza i tworzyć spójną całość. Elegancka toaleta o opływowym kształcie oraz owalna umywalka KOŁO Variform nie dominują, ale wprowadzają ład do przestrzeni wokół. Dodatkowo umywalka posiada wbudowany otwór, co daje możliwość swobodnego wyboru baterii umywalkowej w zależności od konkretnych potrzeb użytkownika. Umywalka KOŁO Variform poprzez swój kształt oraz to, że ustawiono ją na blacie stanowi nowoczesny element, który współgra z wnętrzem, jednocześnie nadając mu charakteru. Prysznic, mimo dużych rozmiarów, nie dominuje w pomieszczeniu. W całości został pokryty glazurą w kolorze ścian, a do jego wykończenia użyto m.in. odpływu liniowego Geberit CleanLine, który nie tylko jest elegancki i uniwersalny, ale także wytrzymały, bo wykonany ze stali nierdzewnej. Zapewnia mu to długotrwałą funkcjonalność i atrakcyjny wygląd. W tym wypadku projektanci zadbali przede wszystkim o wygodę użytkowników mieszkania, gdyż odpływ liniowy Geberit CleanLine cechuje łatwość czyszczenia, a jego kształt sprawia, że w rynnie nie gromadzi się brud i nieprzyjemne zapachy. Wzrok przykuwa także czarna listwa dookoła prysznica, która kolorystyką nawiązuję do szafki pod umywalką, tworząc spójną całość. Wytrzymałość wyposażenia pozwoli na wiele lat użytkowania, a forma nie przytłacza i stanowi ponadczasowy element wyposażenia.

zdjęcia: Dariusz Jarząbek

Więcej informacji na www.geberit.pl, www.3xel.pl

Dodatkowe informacje o 3XEL Architekci:

Biuro 3XEL Architekci działa w Łodzi od 2015 roku. Głównym obszarem działalności są projekty aranżacji wnętrz dla klientów prywatnych oraz biznesowych, a także indywidualne projekty architektoniczno-budowlane. Zdaniem Justyny Ławrynowicz i Patryka Ławrynowicza – założycieli pracowni, architektura powinna być szyta na miarę, powinna łączyć funkcjonalność z estetyką przy zachowaniu jak największej indywidualności. Architektów 3XEL cechuje otwarte podejście do projektowania oraz nowych rozwiązań i technologi. Szczególną uwagę zwracają na funkcję, formę oraz ich wzajemną relację, starannie dobierając materiały i detale. www.3xel.pl

Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Muzyka

Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.

Problemy społeczne

60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.

Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć