Komunikaty PR

Rewolucyjne podejście do podlewania – system modułowy Fiskars

2021-06-29  |  14:00
Biuro prasowe

Dzięki systemowi modułowemu Fiskars mamy możliwość łączenia głowicy z uchwytem w zależności od indywidualnych potrzeb. Możemy również bezproblemowo wymienić zepsuty uchwyt czy głowicę.Takie rozwiązanie sprawia, że podlewanie jest wyjątkowo efektywne i komfortowe, jak również przyjazne dla środowiska.

Modułowy system nawadniania to niezwykle pomocne i komfortowe rozwiązanie dla ogrodników, które pozwala łatwo i szybko wymienić głowice i uchwyty, i tym samym  dostosować sprzęt do indywidualnych potrzeb. Jeśli na przykład chcemy zamienić lance w pistolet wówczas wystarczy wymontować z lancy trzonek, połączyć głowicę z uchwytem i sprawa załatwiona. Również bezproblemowo wymienimy głowicę np. regulowaną na wielofunkcyjną z kilkoma rodzajami strumienia – w ten sposób zwiększamy zakres jej działania.

Jest to również rozwiązanie przyjazne dla środowiska – wymienne głowice i uchwyty pozwalają na ograniczenie gromadzonego w domu sprzętu, co oznacza mniej plastiku. A w przypadku złamania głowicy lub uchwytu, łatwo można wymienić tylko uszkodzony element bez potrzeby inwestowania w cały sprzęt od nowa. A wszystko dzięki systemowi modułowemu.

Rodzaje wymiennych głowic i uchwytów

Możemy wybrać zarówno najprostsze głowice z regulowaną dyszą, umożliwiające wybór strumienia silnego punktowego lub zraszającego, jak również wielofunkcyjne. W tym drugim przypadku mamy do wyboru model 3-funkcyjny, gdzie wybierzemy strumień silny punktowy, natryskowy lub delikatną mżawkę oraz model multi z kilkoma rodzajami strumienia do różnych zadań, czyli delikatną mżawkę, strumień natryskowy, płaski, zraszający lub silny punktowy.

Istotnym elementem systemu modułowego są uchwyty do głowic zraszających. W ofercie Fiskars znajdziemy dwa modele uchwytów – FiberCompTM oraz Comfort. Oba są bardzo wygodne w obsłudze, gwarantują regulację przepływu wody za pomocą kciuka. Posiadają uniwersalne przyłącze pasujące do innych wymiennych głowic zraszających Fiskars. W odróżnieniu od metalowych pistoletów zraszających są przyjemniejsze w użyciu i sprawdzą się nawet przy niskich temperaturach. Model FiberCompTM jest wyjątkowo lekki i dwa razy bardziej wytrzymały dzięki zastosowaniu innowacyjnego tworzywa.

Głowice oraz uchwyty pasują zarówno do pistoletów, jak i lanc zraszających Fiskars.

Jaki strumień wody wybrać?

Dobór odpowiedniego strumienia wody pomoże nam w efektywny sposób wykonać zaplanowane prace. Delikatny strumień dobierajmy do podlewania wrażliwych roślin, a zdecydowanie mocniejszy do czyszczenia narzędzi ogrodowych. Oto najpopularniejsze rodzaje strumieni dopasowane do konkretnych zadań:

  • Delikatna mżawka - idealna do nawadniania delikatnych nasadzeń i roślin.
  • Natryskowy - uniwersalny do podlewania roślin, krzewów i rabat.
  • Płaski - wytwarza delikatny, nasycony strumień, w sam raz do wypełniania konewek i wiaderek.
  • Zraszający - to poziomy strumień do spłukiwania i mycia samochodów, rowerów, tarasów i innych powierzchni.
  • Punktowy - cechuje go silny strumień do czyszczenia narzędzi ogrodowych i zabrudzonych powierzchni.

 

Orientacyjna cena detaliczna:

- Głowica do pistoletu zraszającego, multi - ok. 90 zł

- Głowica do pistoletu zraszającego, 3-funkcyjna - ok. 60 zł

- Głowica do pistoletu zraszającego, regulowana dysza - ok. 40 zł

- FiberCompTM Uchwyt do głowic zraszających - ok. 70 zł

- Comfort Uchwyt do głowic zraszających - ok. 45 zł

- Lanca zraszająca, 3-funkcyjna - ok. 145 zł

- Regulowana lanca zraszająca - ok. 122 zł

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.