Komunikaty PR

Rolety Combi marki Marcin Dekor, czyli dwa w jednym

2022-05-31  |  15:25
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Stachulska
Home Sweet Home PR

Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl

Wyposażenie okna w dwie różne osłony ma zrozumiałe zalety. Pozwala wykorzystać starannie dobrane cechy wizualne i użytkowe dwóch rodzajów tkanin, a opcjonalnie także dwóch rodzajów rolety. Jedna może np. stać się wymarzoną dekoracją i okna, i całego wnętrza za dnia. Z kolei druga wieczorową porą, gdy w mieszkaniu pali się światło, a na zewnątrz panuje zmrok, będzie gwarantowała domownikom prywatność. – Najczęściej spotykane dziś zestawienie to takie, gdy jedna roleta, na przykład rzymska, szyta jest z delikatnego woalu, spełnia więc rolę firanki, z kolei towarzysząca jej roleta zwijana powstaje z tkaniny blackout – mówi Monika Kruszewicz z Marcin Dekor.

Istnieje jednak i druga strona medalu. – Montaż równolegle dwóch rolet bywa trudny technicznie. W wielu mieszkaniach wokół okien brakuje też na to po prostu miejsca. A jeśli się udaje, to z kolei obsługa osłon bywa kłopotliwa z uwagi na plączące się łańcuszki – zwraca uwagę Monika Kruszewicz. Aby więc umożliwić korzystanie z walorów więcej niż jednej tkaniny z bogatej oferty Marcin Dekor, w odpowiedzi na potrzeby klientów firma zaprojektowała i wdrożyła innowacyjną roletę Combi.

Roleta Combi to jedna szyna montażowa z dwoma systemami, manualnym i automatycznym. Przekłada się to łatwość montażu (do ściany lub do sufitu) nawet w dość wąskiej przestrzeni, a później łatwe, intuicyjne sterowanie obiema roletami – jednej towarzyszy łańcuszek, drugiej pilot. Ekspert firmy Marcin Dekor podpowiada, że w takim układzie mechanizm manualny najlepiej zarezerwować dla rolety pełniącej funkcję firanki, gdyż tego typu osłon nie podnosi się czy nie przesuwa co dzień. Z kolei tkaninę o charakterze zasłony warto zaopatrzyć w mechanizm elektryczny – wygodniejszy i niewymagający użycia siły rąk, co okazuje się szczególnie przydatne w przypadku cięższych tkanin. Docenią to zwłaszcza osoby o delikatniejszej konstrukcji, ludzie starsi i dzieci.

Całość jest bardzo estetyczna, dzięki czemu roletę Combi można montować także do sufitu. A dodatkowy atut tego innowacyjnego rozwiązania to komunikacja dwukierunkowa. Co to oznacza? – Ze sterowania automatycznego można korzystać także na odległość. Dla przykładu – po to, aby odsłaniać czy zasłaniać okna, gdy jesteśmy na urlopie, symulując obecność domowników i ich codzienne zachowania. Dzięki temu dom będzie bezpieczniejszy – dodaje Monika Kruszewicz.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Home Sweet Home PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.