Roślinne inspiracje od Grupy Tubądzin
Wiosenne wnętrza często łączą się z przyjemnymi motywami roślinnymi, stanowiącymi odzwierciedlenie odradzającej się przyrody. Te inspirujące elementy mają zdolność wprowadzania do domu poczucia harmonii i spokoju. Roślinne akcenty nie tylko ożywiają przestrzeń, ale również tworzą atmosferę sprzyjającą relaksowi.
Wzory i barwy natury w kolekcji Tori Take od Grupy Tubądzin tworzą opowieść o odradzającej się przyrodzie. Wzory tapetowe przenoszą nas do magicznego świata, gdzie delikatne pociągnięcia pędzla i harmonijnie dobrane kolory sprawiają, że płytki stają się prawdziwym dziełem sztuki. Tori Take wpisuje się w modę na powrót wzorów tapetowych, jednak tym razem z wyjątkową finezją. Nie tylko do salonów czy sypialni – teraz wzory zagościły także w łazienkach, tworząc strefy relaksu. Stonowane czerwienie, błękitne odcienie i biel doskonale współgrają ze szarościami i złotem, które nadają aranżacji odpowiedniego uzupełnienia.
Kolekcja Liberte to propozycja dla tych, którzy pragną w domu poczuć swobodę i harmonię. Płytki inspirowane drewnem w orzechowym odcieniu tworzą efekt głębi i trójwymiarowości. Elementy natury, takie jak pionowe deseczki, wnoszą do pomieszczeń uczucie bliskości z otaczającym nas światem. Orzechowy odcień drewna łagodzi surowość kamienia, a delikatny kwiatowy dekor dodaje wnętrzom subtelnego uroku.
Kolekcja Zimba to prawdziwa perełka w świecie ceramiki. Inspirowana afrykańskim granitem, oczarowuje swoim niezwykłym wyglądem, odzwierciedlającym strukturę i barwę naturalnego materiału. Unikalne kolory czerni i szarości nadają pomieszczeniom elegancji i charakteru. Dodatkowo, kolekcję wzbogaca przepiękny dekor inspirowany dżunglą.
Wiosna może zagościć w naszych wnętrzach, przynosząc ze sobą urok natury. Dzięki kolekcjom Tori Take, Liberte i Zimba od Grupy Tubądzin, każdy może zamienić swoje wnętrza w prawdziwą oazę wiosennego ożywienia i świeżości.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Mietek Szcześniak: Odremontowałem stare gospodarstwo, a na polu zrobiłem kwitnący ogród. Jestem dendrologiem amatorem, potrafię przywrócić stare drzewa do owocowania
Piosenkarz podkreśla, że kiedy tylko może, to ucieka z zatłoczonej stolicy na łono natury. Swoją ulubioną miejscówkę ma niedaleko Kalisza. Tam wyremontował stare gospodarstwo i na hektarowej działce założył imponujący ogród. Mietek Szcześniak zaznacza, że aktywność na świeżym powietrzu działa na niego niezwykle kojąco. Może się też pochwalić tym, że szczególnie potrafi zadbać o stare drzewa. Niektóre były już obumarłe, a teraz znów kwitną i wydają owoce.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Zdrowie
Doda: Udało mi się całkowicie zwalczyć przyczynę Hashimoto, a nie tylko skutki tej choroby. Nadal będę się dzielić moimi doświadczeniami i nie dam się zastraszyć

Niedawno piosenkarka podzieliła się swoim sposobem na wyleczenie się z hashimoto. Jak podkreśla, kiedy ona sama kilka lat temu usłyszała diagnozę, postanowiła zrobić wszystko, by zatrzymać rozwój przewlekłego zapalenia tarczycy o podłożu autoimmunologicznym. Przede wszystkim zaczęła prowadzić zdrowy styl życia i postawiła na restrykcyjną dietę. Skutecznym antidotum miały się też okazać suplementy. Jej wypowiedź wywołała spore kontrowersje. Lekarze podkreślają bowiem, że całkowite wyleczenie się z tego schorzenia nie jest możliwe, a rozwój choroby mogą powstrzymać wyłącznie leki.