Komunikaty PR

Rosną ceny? Postaw na ekonomiczne gotowanie!

2022-06-27  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Drastycznie rosnące ceny paliw, ogrzewania czy żywności wymuszają na większości Polaków rozsądniejsze dysponowanie domowym budżetem. Szukając oszczędności, zmieniamy lub ograniczamy wiele działań i nawyków, co umożliwi lepsze przystosowanie się do tego trudnego okresu. Stąd przywiązujemy więcej uwagi do ekonomicznego gotowania. O tym, jak aktualnie gotować z głową, opowiada Kamila Prałat, manager z firmy SOLGAZ, polskiego producenta AGD.

Ostatnie miesiące dla wielu Polaków stanowią - m.in. pod względem ekonomicznym - wyjątkowo wymagający czas. Rosnąca inflacja odbija się na zasobności naszych portfeli, zmuszając tym samym do szukania coraz to nowszych źródeł oszczędności. Z tego powodu coraz większa liczba osób zwraca szczególną uwagę nie tylko na aspekt rozsądniejszych decyzji zakupowych, ale i bardziej ekonomicznego gotowania. Co tak naprawdę kryje się pod tym terminem?

- Ekonomiczne gotowanie to takie, które pozwala nam na uzyskanie znaczących oszczędności przy pomocy nie tylko doboru odpowiedniego rodzaju i ilości składników do przygotowywanych posiłków, ale i używanych do gotowania sprzętów AGD. Stąd dobrym przykładem staje się gotowanie na gazie, które mimo drastycznych, jak na nasze czasy, podwyżek cen, pozostaje dużo tańszym i ekonomiczniejszym rozwiązaniem od gotowania z wykorzystaniem urządzeń zasilanych prądem. Warto tu wspomnieć, że paliwo gazowe w wielu polskich domach jest wliczane ryczałtowo w czynsz, dlatego znacząca liczba osób planujących remont kuchni lub wymianę sprzętu AGD wraca do tradycyjnego gazu.– wylicza Kamila Prałat z firmy SOLGAZ.

Oszczędność dzięki innowacyjnym sprzętom

Budowanie oszczędności w kuchni to także optymalizacja samego procesu gotowania. Nowoczesne sprzęty AGD oferują najwyższe klasy energetyczne i funkcjonalne rozwiązania, które doskonale wspierają tanie gotowanie. Pamiętajmy jednak, że kuchenki gazowe z otwartym płomieniem generują dużo mocy, która nie trafia bezpośrednio do ogrzewanego garnka lub patelni, tylko rozchodzi się po całym pomieszczeniu. Rozwiązaniem, które umożliwia maksymalne wykorzystanie potencjału gazu jako najtańszego surowca, stają się więc płyty gaz pod szkłem, w których gazowe palniki ukryte są pod gładką taflą ceramiki Działają one w taki sposób, aby cała moc wytworzona pod ceramiką trafiła wprost do pola grzewczego i została wykorzystana do ogrzania garnków lub patelni – bez zbędnego rozprzestrzeniania się ciepła:

- Według niezależnych badań, płyty gaz-pod-szkłem zużywają do 50% mniej gazu niż tradycyjne kuchenki gazowe. Palniki kuchenek pracują cyklicznie, co oznacza, że wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia jest już odpowiednio nagrzana, a uruchamiają pobór paliwa wtedy, gdy jest to konieczne. Te opatentowane urządzenia oferują także darmowe pola grzewcze, w których kumuluje się niewykorzystane ciepło. Dzięki temu możemy podgrzać potrawę bez dodatkowego poboru gazu – podpowiada ekspertka firmy SOLGAZ.

Po prostu tanie gotowanie

Zmniejszenie kosztów codziennego gotowania to nie tylko tańsze paliwo czy nowoczesny sprzęt kuchenny, ale również świadome przygotowywanie posiłków. A może być ono oszczędne – i wcale nie chodzi tu o rezygnowanie z wartościowych produktów. Ekonomiczne gotowanie pozwala zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze. By szybciej oraz taniej przygotować posiłek, warto zwrócić uwagę na nasze przyzwyczajenia.

- Wlewanie letniej lub ciepłej wody do garnka pozwoli zdecydowanie szybciej ją zagotować niż w przypadku bardzo zimnego płynu. Warto też sprawdzić, czy do gotowania makaronu lub ryżu nie wykorzystujemy kilkukrotnie większej ilości wody, niż jest wymagana. W efekcie nie tylko dłużej się ona gotuje, ale też jest później po prostu wylewana do zlewu – mówi Kamila Prałat i dodaje – Warto więc pamiętać, że w skali roku każda drobna zmiana może przynieść zaskakujące efekty. Wypracowanie dobrych nawyków pozwoli nie tylko na zmniejszenie opłat eksploatacyjnych, ale również będzie miało korzystny wpływ na środowisko.

W poszukiwaniu optymalizacji domowych kosztów często rezygnujemy z przyjemności życia codziennego. Jednak ekonomiczne gotowanie można rozpocząć od właściwego wyposażenia domu – na przykład przy pomocy rozwiązań SOLGAZ, polskiego producenta sprzętów AGD - i wykształcenia pewnych nawyków oszczędzających każdego dnia domowy budżet. W perspektywie czasu pomogą nam one zbudować niemałe oszczędności.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Lampy TERRANO – nieograniczone możliwości aranżacji połączone z niezwykłą wygodą Biuro prasowe
2022-08-10 | 14:35

Lampy TERRANO – nieograniczone możliwości aranżacji połączone z niezwykłą wygodą

Nowa propozycja Lena Lighting to linia efektownych, energooszczędnych lamp LED, przeznaczona do nowoczesnych  przestrzeni. Oprawy łączą w sobie niezwykłą wygodę i szybkość montażu z
Dom Krzesło KA237 – coś więcej niż tylko design
2022-08-10 | 14:01

Krzesło KA237 – coś więcej niż tylko design

szystko zaczęło się od Aleksandra Kuczmy i jego indywidualnego podejścia do kreowania. Dla niego sztuka budowania to wychodzenie poza znane schematy. Stworzony przez projektanta prototyp
Dom Jak swoje łazienki zaaranżowała Anna Tomaska-Szmaja?
2022-08-10 | 10:40

Jak swoje łazienki zaaranżowała Anna Tomaska-Szmaja?

Anna Tomaska-Szmaja jest dekoratorką wnętrz i autorką bloga „Od inspiracji do realizacji”. Specjalizuje się w domowych metamorfozach w duchu DIY, udowadniając, że piękne

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Partner serwisu

Wschód Kultury

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Media

Handel

Rodzice zaczynają kompletować szkolną wyprawkę. Powrót jednego ucznia do szkoły będzie kosztował średnio 347 zł [DEPESZA]

Co piąty rodzic przeznaczy na wyprawkę dla dziecka od 400 do 500 zł, 16 proc. – powyżej tej kwoty – wynika z Barometru Providenta. Średnio powrót do szkoły jednego ucznia, według deklaracji badanych, będzie kosztował 347 zł. To tylko nieznacznie więcej niż rok temu, chociaż rodzice obawiają się wyższych cen. Największym obciążeniem dla budżetu będzie zakup nowych podręczników oraz ubrań. Z tego względu wielu rodziców rozkłada zakupy na kilka tygodni, by nie kumulować wydatków na przełomie sierpnia i września.

Edukacja

Rzeź Woli to jedna z najmniej znanych kart historii Powstania Warszawskiego. Powstaje nowy projekt edukacyjny w wirtualnej rzeczywistości

Rusza drugi etap rewitalizacji placu Męczenników Warszawskiej Woli. To jedno z ważniejszych miejsc pamięci Powstania Warszawskiego, gdzie w sierpniu 1944 roku wymordowano mieszkańców Woli i Ochoty. Fundacja PGE i opiekujący się placem ojcowie redemptoryści stworzą tutaj ścieżkę edukacyjną z multimedialnymi lekcjami w technologii wirtualnej rzeczywistości (VR), dzięki czemu z wiedzą o tragicznych wydarzeniach sprzed 78 lat łatwiej będzie dotrzeć do młodych odbiorców. Mimo wielu dekad prac badaczy szczegóły rzezi Woli nadal pozostają nieodkryte.

Partner serwisu