Rozgrzewające napary i dania z Dalekiego Wschodu!
Jesień to czas, gdy szukamy ciepła nie tylko w przytulnych swetrach i kocach, ale także w smakach, które rozgrzeją nas od środka. Jeżeli chodzi o kulinarną podróż po ciepłe, pełne aromatów dania, to Azja jest niezrównanym przewodnikiem! W tym sezonie warto zwrócić uwagę na tradycyjne azjatyckie napary i potrawy, które nie tylko przyniosą ukojenie w chłodniejsze dni, ale także zaskoczą wyjątkowymi smakami!
Azjatycka kuchnia to prawdziwe źródło ciepła na jesienne dni. Aromatyczne przyprawy takie jak chilli, kurkuma czy imbir nie tylko nadają potrawom intensywny smak, ale także wspierają nas w chłodniejsze dni. Chili rozgrzewa i pobudza krążenie - jest idealnym składnikiem do rozgrzewających potraw. Imbir działa przeciwzapalnie oraz jest kluczowym dodatkiem pomagającym w walce z jesiennymi przeziębieniami. Z kolei kurkuma nie tylko nadaje potrawom pięknego koloru, ale również wspiera naszą odporność dzięki swoim właściwościom zdrowotnym. Połączenie tych smaków to idealny sposób, by ogrzać się, gdy za oknem robi się chłodniej.
Tajskie curry
Danie, które zachwyca na każdym poziomie – od zapachu, przez wygląd, aż po smak. Czerwone, zielone, a może żółte? Każda wersja charakteryzuje się unikalną mieszanką przypraw i pasty. Zielone curry jest najostrzejsze dzięki dużej ilości zielonych chili, żółte łagodniejsze z delikatnym smakiem kurkumy, a czerwone oferuje zrównoważoną ostrość z bogatym, aromatycznym smakiem czerwonych chili. Mleczko kokosowe nadaje całości delikatności, a trawa cytrynowa i kolendra tworzą intensywną mieszankę, która rozgrzewa nawet w najbardziej pochmurny dzień.
Tom Kha
Połączenie delikatności mleczka kokosowego i intensywnych, cytrusowo-pikantnych akcentów galangalu, trawy cytrynowej oraz chili. Delikatne kawałki kurczaka idealnie wpasowują się w kremowy bulion, sprawiając, że jest to jedno z tych dań, które błyskawicznie rozgrzewa i koi zmysły, gdy za oknem zaczyna wiać chłodny wiatr.
Herbata z prażonym ryżem
Genmaicha, czyli herbata z dodatkiem prażonego ryżu, to coś, czego warto spróbować, jeśli szukasz czegoś innego niż klasyczne smaki herbaty. Jej lekko orzechowy, prażony aromat nadaje naparowi wyrazistości. Idealna na jesienne popołudnia, żeby się zrelaksować i wyciszyć.
Kawa po wietnamsku
Napar, który z pewnością zachwyci każdego miłośnika intensywnych smaków. Mocno parzona kawa powoli przesiąkająca przez filtr, a następnie połączona ze słodkim, skondensowanym mlekiem, stanowi połączenie idealne na chłodne jesienne poranki. Jej gęsta, aromatyczna konsystencja i przyjemna słodycz dodają energii na cały dzień!
Od pikantnych zup, przez aromatyczne napary, aż po dania pełne przypraw – Azja oferuje mnóstwo kulinarnych skarbów, które warto odkryć w najchłodniejszej porze roku. Każdej z tych pozycji można skosztować w Wi-Taj na Placu Konstytucji 4 w Warszawie. Restauracja specjalizuje się w dostarczaniu warszawiakom wietnamskich i tajskich smaków bez wyjeżdżania w odległe zakątki świata!
___
Kontakt dla mediów:
Natalia Juszczak
Senior Marketing & PR Specialist
Agencja kreatywna Od kuchni
natalia.juszczak@odkuchni.co
tel: 883 921 264
Restauracja Wi-Taj oferuje dania kuchni wietnamskiej i tajskiej, opierające się na autentycznych azjatyckich smakach. Szef Kuchni przyjechał do Warszawy prosto z Hanoi, specjalnie na kontrakt w Wi-Taj. W menu restauracji znajdują się zarówno tradycyjne dania, takie jak Pad Thai, jak i autorskie wizje Szefa Kuchni. To wyjątkowe miejsce na kulinarnej mapie Warszawy mieści się przy Placu Konstytucji 4.
www.wi-taj.pl / facebook.com/wi.taj.warszawa / instagram.com/witaj_restauracja

Wzrasta rynek świeżej żywności online – w Markecie Świeżości DPD już ponad 70 partnerów

Międzynarodowy Dzień Szczęścia i tiramisu – przypadek czy przeznaczenie?

Tylko 7% Polaków wie, co oznacza pierwotna czystość wody
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.