Rozmowy o Wiśle – dwa spotkania i wiele punktów widzenia
Ecol Group
Marynarki Polskiej 163
80-868 Gdańsk
olga.dlugokecka|ecol-group.com| |olga.dlugokecka|ecol-group.com
+48605721555
https://ecol-group.com/
Akcja Wspólnie dla Wisły to nie tylko niezwykłe i wręcz ekstremalne wyzwanie sportowe, które obejmuje odwrócony triathlon z Baraniej Góry do Krakowa i spływ smoczą łodzią z Krakowa do Gdańska. To również spotkania edukacyjne na trasie i debaty o potrzebie wprowadzania szybkich i konkretnych działań ochronnych dla polskich rzek, w tym wypadku Wisły.
Rozmowy o Wiśle to przestrzeń do wymiany poglądów i pomysłów na konkretne rozwiązania chroniące Wisłę i jej ekosystem. Dyskusja na temat zrównoważonego zarządzania Wisłą ma na celu znalezienie wspólnych rozwiązań, które przyniosą korzyści zarówno środowisku, jak i społecznościom lokalnym oraz gospodarce. Jej celem jest również podniesienie świadomości społecznej na temat znaczenia rzeki jako kluczowego elementu ekosystemu oraz inspirowanie do podejmowania działań ochronnych. Chcemy, aby Rozmowy o Wiśle stały się katalizatorem dla pozytywnych zmian i skutecznej ochrony naszej królowej polskich rzek.
Spotkajmy się w Warszawie oraz w Gdańsku.
Harmonogram spotkań:
26 czerwca WARSZAWA - Płyta Desantu 3 Dywizji Piechoty, przy bulwarze Flotylli Wiślanej
18.00 – 20.30 – piknik edukacyjny „Wspólnie dla Wisły” z Operacją Czysta Rzeka
19.00 – 19:30 przypłynięcie Smoczej Łodzi i oficjalne przywitanie zawodników
19: 30– 20:30 ACO Power speech
20.30 – 21.30 – Rozmowy o Wiśle – debata z udziałem: przedstawiciela miasta Warszawy oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, organizacji pozarządowych WWF oraz Operacja Czysta Rzeka a także Ewy Ewart, reżyserki filmu „Do ostatniej kropli”.
Debatę poprowadzi dziennikarka dla planety Olga Długokęcka z fundacji Biznes dla Klimatu.
21.30 – 22.40 – pokaz filmu Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”
30 czerwca GDAŃSK – Wyspa Ołowianka
19.00 - 20.00 – przypłynięcie Smoczej Łodzi i oficjalne przywitanie zawodników, briefing prasowy
20.00 – 20.30 – wręczenie symbolicznych medali i podziękowania
20.30 – 21.30 – Rozmowy o Wiśle – Do dyskusji zaprosimy uczestników wyprawy Wspólnie dla Wisły, którzy na gorąco opowiedzą o podjętym wysiłku, o własnych refleksjach z trasy oraz o wartości, jaką niesie ze sobą rzeka.
Debatę poprowadzi dziennikarka dla planety Olga Długokęcka z fundacji Biznes dla Klimatu.
21.30 – 22.40 – pokaz filmu Ewy Ewart „Do ostatniej kropli”.
Do zobaczenia na wiślanym szlaku!
Informacje na temat projektu oraz harmonogram znajduje się na stronie:
https://manifestklimatyczny.pl/wspolnie-dla-wisly/
Organizatorzy akcji: Fundacja Biznes dla Klimatu, Do Mety.pl
Patronat Honorowy: Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie
Partnerzy: Ecol-Group, Ecol-Unicon, Retencja.pl, ACO, WWF, Operacja Czysta Rzeka, Wodociągi Miasta Krakowa, Wodociągi Warszawskie, Warszawska Kranówka, Zarząd Zieleni miasta Warszawy, Dzielnica Wisła

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.