Komunikaty PR

Rozpoczęła się akcja „Pamiętamy – pomagamy”. Powstańcy Warszawscy otrzymają świą

2024-12-16  |  15:30
Biuro prasowe

Świąteczna atmosfera zawitała do Domu Powstańców Warszawskich. Warszawscy weterani otrzymali liczne życzenia, a także upominki od św. Mikołaja. Teraz, dzięki wsparciu wolontariuszy prezenty będą przekazywane również do osób, które samodzielnie nie byłyby ich w stanie odebrać. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

16 grudnia 2024 r. wystartowała kolejna edycja akcji „Pamiętamy – pomagamy”. Jej celem jest okazanie wsparcia i wdzięczności bohaterom Powstania Warszawskiego. Przy okazji najważniejszych świąt, w tym przed Bożym Narodzeniem, otrzymują oni specjalnie przygotowane paczki z prezentami.

Pamiętamy i pomagamy już od wielu lat. Spędzamy czas z Powstańcami przed Bożym Narodzeniem i wręczamy im podarunki od św. Mikołaja. Każde takie spotkanie jest niezwykle budujące, ale też wzruszające. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam co roku organizować tę akcję – mówi Rafał Szczepański, prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

Organizatorzy przekazali Powstańcom Warszawskim ponad 100 paczek. Za ich dystrybucję odpowiadali wolontariusze i społecznicy. Akcję świąteczną „Pamiętamy – pomagamy” wsparł po raz kolejny Polski Związek Firm Deweloperskich oraz zrzeszone w nim firmy. – Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć tę piękną inicjatywę, która wpisuje się w nasze motto – „budujemy pamięć”. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jako branża deweloperska potrafimy się zjednoczyć w słusznej sprawie – podkreśla Bartosz Guss, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Akcję „Pamiętamy – pomagamy” oprócz Polskiego Związku Firm Deweloperskich wsparły: BBI Development SA, Dom Development, In Home Real Estate, Matexi Polska oraz Ochnik Development.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Problemy społeczne

Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie

Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.