Rozpoczęła się akcja „Pamiętamy – pomagamy”. Powstańcy Warszawscy otrzymają świą
Świąteczna atmosfera zawitała do Domu Powstańców Warszawskich. Warszawscy weterani otrzymali liczne życzenia, a także upominki od św. Mikołaja. Teraz, dzięki wsparciu wolontariuszy prezenty będą przekazywane również do osób, które samodzielnie nie byłyby ich w stanie odebrać. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.
16 grudnia 2024 r. wystartowała kolejna edycja akcji „Pamiętamy – pomagamy”. Jej celem jest okazanie wsparcia i wdzięczności bohaterom Powstania Warszawskiego. Przy okazji najważniejszych świąt, w tym przed Bożym Narodzeniem, otrzymują oni specjalnie przygotowane paczki z prezentami.
– Pamiętamy i pomagamy już od wielu lat. Spędzamy czas z Powstańcami przed Bożym Narodzeniem i wręczamy im podarunki od św. Mikołaja. Każde takie spotkanie jest niezwykle budujące, ale też wzruszające. Dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam co roku organizować tę akcję – mówi Rafał Szczepański, prezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.
Organizatorzy przekazali Powstańcom Warszawskim ponad 100 paczek. Za ich dystrybucję odpowiadali wolontariusze i społecznicy. Akcję świąteczną „Pamiętamy – pomagamy” wsparł po raz kolejny Polski Związek Firm Deweloperskich oraz zrzeszone w nim firmy. – Jesteśmy dumni, że możemy współtworzyć tę piękną inicjatywę, która wpisuje się w nasze motto – „budujemy pamięć”. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w realizację tego projektu. Po raz kolejny pokazaliśmy, że jako branża deweloperska potrafimy się zjednoczyć w słusznej sprawie – podkreśla Bartosz Guss, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.
Akcję „Pamiętamy – pomagamy” oprócz Polskiego Związku Firm Deweloperskich wsparły: BBI Development SA, Dom Development, In Home Real Estate, Matexi Polska oraz Ochnik Development.
![SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_2138823636,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
![Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025](/files/_uploaded/glownekonf_578768766,w_300,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Teatr
![](/files/1922771799/olbrychski-urodziny-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Daniel Olbrychski: Praca mnie konserwuje, gdybym nie grał, tobym się błyskawicznie zestarzał. Walczę, żeby widzowie nie dostrzegali na scenie mojej osiemdziesiątki
Daniel Olbrychski uznawany jest za jednego z najwybitniejszych aktorów filmowych i teatralnych swojego pokolenia. W dorobku ma wiele znakomitych ról i już od dawna mógłby odcinać kupony od sławy, ale jak podkreśla – nie zamierza rezygnować z pracy. Z przyjemnością przyjmuje kolejne propozycje zawodowe i mierzy się z nowymi rolami, bo dzięki takiej aktywności nie czuje upływającego czasu. Za trzy tygodnie artysta będzie świętował okrągłe urodziny.
Edukacja
Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów
![](/files/1922771799/edukacja-stem-foto,w_133,_small.jpg)
Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.
Handel
Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci
![](/files/1922771799/spoleczenstwo-goz-foto-4,w_133,_small.jpg)
Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.