Komunikaty PR

Rustykalny akcent w nowoczesnym mieszkaniu

2020-06-30  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Nowoczesne wnętrza, znane ze swej zachowawczej formy, mogą zaskoczyć i zachwycić klimatycznym nastrojem rustykalnych rozwiązań. Zwłaszcza, jeśli wygląd podłóg i ścian przypominać będzie o naturalnym uroku ulubionego krajobrazu – niczym płytki z kolekcji Cádiz Villeroy & Boch.

Wybrzeża Hiszpanii, znane z pięknych plaż i urokliwych miasteczek, mają też swoje surowsze, kamienne oblicze klifów, zamków i fortyfikacji typowych dla okolic Kadyksu, które stały się inspiracją dla projektantów Villeroy & Boch.

Prostota rustykalnych rozwiązań

Twórcy Cádiz pokazują, że rustykalne akcenty mogą być w swej prostocie bliskie klasycznemu rozumieniu piękna oraz spójne z nowoczesnym myśleniem o wnętrzach. Barwy podłogowej i ściennej kolekcji płytek subtelnie nawiązują do przestrzennego oraz stonowanego krajobrazu nadmorskich okolic. Ten zaś z powodzeniem zaprosić można nie tylko na prowincję, lecz również do wnętrz miejskich mieszkań i domów. Do kuchennych aneksów, na otwarte salony, do pracowni, łazienki albo na balkon. Jako stylowy powiew ciepła i świeżości.

Kwadratowe płytki o wymiarach 60x60 cm pozwalają tworzyć podłogową szachownicę o ciekawym, kolorystycznym melanżu barw takich jak ciemny popiół, szarość, beż i krem oraz szorstkiej, surowej fakturze. Prostokąty 30x60 cm i 30x90 cm z powodzeniem sprawdzą się zarówno na ścianach, jak i na podłodze – np. w cegiełkowym układzie korzystającym z tego samego formatu. Lub w dowolnej aranżacji zróżnicowanych rozmiarów, angażującej również maleńkie oraz wąskie płytki formatu 5x10 cm oraz 10x20 cm.

Szarość, biel i beż

Oprócz podłóg inspirowanych naturalnym krajobrazem, do rustykalnych rozwiązań zaliczyć można umeblowanie określonych wnętrz, a nawet charakter okiennych ram. Płytki Cádiz stanowić będą harmonijne tło dla stołów i kredensów wykonanych z surowego drewna, jak również dla antyków.

Warto dążyć do efektu inspiracji, unikając dosłowności i imitacji. Przecierana biel, urok nielakierowanych desek, elementy wykonane z wikliny oraz sufitowe konstrukcje z widocznych, drewnianych belek – wszystkie te rozwiązania pomogą budować przytulny, rustykalny charakter wybranych wnętrz. Pod warunkiem zachowania złotej zasady: mniej znaczy więcej.

Gustowne tło – przytulny charakter

Tym, co dodatkowo pomaga wydobyć pełen urok oraz potencjał kolekcji Cádiz jest światło płynące z dużych okien oraz bryza świeżego powietrza, które nawet w miejskiej dżungli przypominać będą o spokojnej atmosferze wybrzeża. I o rustykalności, która wcale nie musi być słodka ani sentymentalna.

Odpowiednie zestawienia spokojnych kolorów obserwowanych również w naturze pełnić mogą, tak jak płytki Villeroy & Boch, zarówno funkcję użytkową, jak i dekoracyjną. Gdzie na pierwszy rzut oka widać stonowany melanż braw, przy drugim spojrzeniu dostrzec można kamienną kompozycję skał mijanych na stromych ścieżkach biegnących w dół klifu. Widok na fale i na zamek w oddali…

Wykończenie, czyli dekor

Kolekcja Cádiz to również ciekawe dekory oraz listwy, dzięki którym łatwiej o zaznaczenie przejścia między płaszczyzną ściany i podłogi. Gustowne zwłaszcza w zestawieniu z większymi formatami płytek. Poza tym w serii tej dostępne są również płytki z programu Outdoor, o grubości 2 cm, których nie trzeba kleić do podłogi. Dzięki wysokiej odporności z powodzeniem sprawdzą się zarówno w domu, jak i na balkonie, ganku czy na tarasie.

O tym, czy rustykalne akcenty sprawdzą się w danym wnętrzu, nie ujmując nic z jego nowoczesności, zadecyduje rozmiar przestrzeni oraz aranżacyjny umiar: mniej kolorów, mniej dodatków oraz więcej niedosłowności, czyli doskonałe pole dla wyobraźni. Wszystko po to, by budzić się w cieple południowego światła i przy porannej kawie czuć andaluzyjski luz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:10

Geberit weźmie udział w 14. PLGBC Green Building Summit

PLGBC Green Building Summit to jedno z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń poświęconych zrównoważonemu budownictwu, architekturze i rynkowi nieruchomości. Najbliższa,
Dom Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie
2024-09-26 | 15:40

Zamieszkać ze sztuką. Dwupoziomowe mieszkanie po gruntownym remoncie

Dom to nie tyle ściany, co ludzie, którzy w nich zamieszkują. Najlepiej o tym świadczy dwupiętrowe mieszkanie dla rodziny, które za sprawą architekt Weroniki Budzichowskiej z To
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.