Rusza jubileuszowy konkurs Pozytywnie Otwarci
Alfa Communications
ul. Bonifraterska 17 lok.675
00-203 Warszawa
mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl| |mariola.biedrzycka|alfacommunications.pl
502213047
www.alfacommnunications.pl
Warszawa, 1 kwietnia 2020 r.: Rozpoczynająca się dziś 10, jubileuszowa edycja konkursu Pozytywnie Otwarci to okazja dla NGO, samorządów oraz placówek ochrony zdrowia na zgłaszanie projektów dotyczących HIV/AIDS. Ekspercka Kapituła wybierze najlepsze pomysły na edukację i profilaktykę w tym obszarze, a twórcy zwycięskich projektów otrzymają finansowanie na ich realizację. Fundatorem grantów wynoszących do 20 tys. złotych jest firma Gilead Sciences Poland, która od pierwszej edycji konkursu przeznaczyła na ten cel łącznie około dwóch milionów złotych.
W tym roku Kapituła zaprasza do przesyłania projektów dotyczących następujących zagadnień:
- Edukacja w obszarze profilaktyki i testowania w kierunku HIV prowadzona na Facebooku, Instagramie, YouTube i/lub Twitterze.
- Działania wykorzystujące niestandardowe narzędzia komunikacyjne prowadzone w przestrzeni miejskiej lub podczas imprez masowych w celu zwrócenia uwagi Polaków na zagrożenie HIV.
- Prowadzona przez lekarzy chorób zakaźnych edukacja osób żyjących z HIV jako element podnoszenia poziomu ich wiedzy o możliwościach długiego i bezpiecznego życia z wirusem.
- Działania mające na celu zwiększenie liczby kobiet i ich partnerów testujących się w Polsce w kierunku HIV w trakcie całego życia, a nie jedynie podczas ciąży.
Biuro Organizacyjne konkursu przyjmuje zgłoszenia do 26 czerwca. W tym roku – wyjątkowo – prosimy o przesyłanie ich mailem w formie skanów na adres poczty elektronicznej biuro@pozytywnieotwarci.pl. Wszelkie szczegóły wraz z regulaminem i formularzem zgłoszeniowym dostępne są na stronie internetowej Pozytywnie Otwarci.
„NIZP-PZH nieprzerwanie odnotowuje kolejne nowe zakażenia HIV. Tylko w okresie styczeń-wrzesień 2019 było ich 1091 w porównaniu do 1275 w całym roku 2018. Pamiętajmy, że HIV stanowi wciąż śmiertelne zagrożenie i tylko dzięki zastosowaniu właściwego leczenia można z nim żyć i traktować jak chorobę przewlekłą. Żeby się jednak leczyć trzeba o swoim zakażeniu wiedzieć. Edukacja dotycząca profilaktyki zakażeń HIV i ich potencjalnych konsekwencji jest kluczem do skutecznej walki z wirusem. Już od dekady staramy się wspierać najlepsze projekty edukacyjne w tym obszarze. Od początku istnienia konkursu Pozytywnie Otwarci nagrodziliśmy blisko sto projektów i sadzę, że wiele jeszcze przed nami. Jestem jednak przekonany, że wspólnie możemy pokonać HIV” – powiedział Paweł Mierzejewski z Gilead Sciences, koordynator programu Pozytywnie Otwarci.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.