Komunikaty PR

Ruszył nabór do VI Konkursu Piosenki Aktorskiej

2024-01-10  |  12:00
Biuro prasowe

Prawda, wrażliwość, autentyczność.

Ruszył nabór do VI Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty

 

– U uczestników konkursu szukam prawdy. Cała reszta to już jest tylko dodatek, bo jeżeli nie ma prawdy, to nie ma nic – mówi Katarzyna Groniec, wokalistka i aktorka, jurorka VI edycji Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Zgłoszenia do konkursu przesyłać można od dziś do 17 marca. Na zwycięzców czekają nagrody, statuetka Jonaszka, spotkanie z mistrzami polskiej wokalistyki oraz występ przed publicznością Festiwalu OFF-Północna.

– Wrażliwi na słowo i muzykę utalentowani młodzi aktorzy i wokaliści, szukający miejsca do zaistnienia na scenie, znajdą je u nas – zapewnia Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi, ogłaszając nabór do VI edycji Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. – Każdego roku zainteresowanie konkursem jest coraz większe, a my nie możemy się doczekać, żeby ugościć talenty, które czekają na swoje odkrycie przez szerszą publiczność.

Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty ma charakter ogólnopolski, a jego finał towarzyszy zawsze Festiwalowi OFF-Północna.

W konkursie mogą wziąć udział aktorzy-wokaliści w wieku 20-40 lat. Nabór zgłoszeń właśnie się rozpoczął i potrwa do 17 marca 2024 r. Uczestnicy mają za zadanie zaprezentować w formie wideonagrania dwa utwory z obszaru piosenki aktorskiej, w tym jeden autorstwa Jonasza Kofty. Szczegółowe informacje na temat formy zgłoszeń i wymogów konkursu znaleźć można w regulaminie na stronie www.offpolnocna.com.

– Zawsze jesteśmy ciekawi nowego spojrzenia na utwory Kofty. Szczególnie na te, które oryginalnie nie miały muzyki, były poezją i sytuacja, w której kandydaci proponują do tekstu muzykę, czasem własnego autorstwa jest dla nas bardzo ekscytująca – mówi Krzysztof Wawrzyniak, pomysłodawca konkursu i Festiwalu OFF-Północna.

Wybrana na podstawie mailowych zgłoszeń grupa uczestników przejdzie do drugiego etapu i wystąpi przed jury, w którym zasiądą m.in. Wojciech Kościelniak – uznany reżyser spektakli muzycznych; Katarzyna Groniec – piosenkarka i aktorka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV; Konrad Imiela – aktor i reżyser; Piotr Kofta – pisarz; Danuta Antoszewska – instrumentalistka współpracująca z mistrzami wokalistyki, reprezentującymi różne gatunki muzyczne, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi; Eliza Gaust – Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Łodzi ds. Równego Traktowania; Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca i koordynator Festiwalu OFF-Północna. Honorowym członkiem jury będzie Julia Szewczyk, laureatka poprzedniej edycji konkursu.

Na uczestników czekają nagrody, których pulę zasilili łódzcy przedsiębiorcy, zrzeszeni w Fundacji LodzArte. Zwycięzca otrzyma 8 000 złotych i statuetkę Jonaszka. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – odpowiednio 3 000 i 2 000 złotych. Wszyscy laureaci zaprezentują się również przed festiwalową publicznością przed koncertem mistrzyni piosenki aktorskiej – Katarzyny Groniec.

Sam festiwal, którego ósma edycja odbędzie się w dniach 12-21 kwietnia 2024 roku to pierwszy w Łodzi przegląd form dramatyczno-muzycznych, którego program poznamy w lutym.

Festiwal współfinansowany ze środków Miasta Łodzi.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Teatr ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI Biuro prasowe
2024-12-20 | 12:00

ŚWIAT, W KTÓRYM WSZYSTKO JEST MOŻLIWE PIASKOWY WILK W TEATRZE PINOKIO W ŁODZI

Już w styczniu młodzi widzowie Teatru Pinokio w Łodzi wyruszą w niezwykłą podróż do świata dziecięcej wyobraźni i przyjaźni. Właśnie rozpoczęły się próby do spektaklu
Teatr SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”
2024-12-18 | 16:00

SIŁA OSOBOWOŚCI! ZNAMY OBSADĘ ŁÓDZKIEJ ODSŁONY „MAMMA MIA!”

– To oczywiste, że szukaliśmy umiejętności, aktorskich i wokalnych. Ale chcieliśmy też czegoś więcej: takiej nieopisywalnej iskry i różnorodności osobowości – tak
Teatr TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.
2024-12-16 | 14:00

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.

TEATR PINOKIO W ŁODZI SŁUCHA GŁOSU WIDZÓW.   KOMFORTKI, SKRZYNECZKI I POMIESZCZENIE PIELĘGNACYJNE DLA MALUCHÓW     Teatr Pinokio w Łodzi po raz

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.