Ruszyły największe targi sztuki współczesnej w Polsce!
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Targi Sztuki Dostępnej Wiosna 2020 na Allegro już trwają. Na specjalnej stronie allegro.pl/zobacz/TSD do wyboru mamy tysiące dzieł sztuki, wystawionych przez artystów i galerie z całej Polski. To 3. edycja wydarzenia, które tym razem odbywa się całkowicie online. Dzięki temu każdy internauta zyskuje dostęp do dzieł sztuki współczesnej, a artyści mają szansę dotrzeć do milionów odbiorców.
Targi Sztuki Dostępnej Wiosna 2020 na Allegro potrwają trzy tygodnie: od 7 do 30 czerwca na stronie https://allegro.pl/zobacz/TSD. Aby ułatwić kupującym poszukiwania, wszystkie obiekty są posegregowane pod względem technik wykonania i przedziałów cenowych. Na oddzielnych listach znajdują się galerie i artyści indywidualni oraz oferty najchętniej oglądane przez internautów.
Znakiem rozpoznawczym Targów Sztuki Dostępnej (www.targisztukidostepnej.pl) jest limit ceny. Nic nie może tu kosztować więcej niż 5 tys. zł. Zakupy na Targach odbywać się będą w systemie „kup teraz” - po cenach z góry ustalonych i nie przekraczających tej maksymalnej kwoty określonej przez organizatorów. Dodatkowo przez pierwszy tydzień (7-14.06) odbywać się będzie Licytacja Specjalna, dzięki której będzie można poczuć emocje jak podczas tradycyjnej licytacji w domu aukcyjnym. Ceny wywoławcze obiektów będą przystępne, ale wysokość ostatecznej ceny zakupu, tak jak w przypadku każdej aukcji, zależeć będzie od determinacji i zasobności portfela kupujących. Limitowany jest czas: wszystkie aukcje w Licytacji Specjalnej zakończą się 14 czerwca.
Allegro od kilku lat rozwija na platformie kategorię Kolekcje i sztuka, dlatego też jest naturalnym miejscem do przeprowadzenia Targów Sztuki Dostępnej w formule online. Dzięki temu w wydarzeniu może wziąć udział każdy zainteresowany, bez względu na miejsce, w którym się znajduje. Z drugiej strony, dla twórców to okazja do zaprezentowania swoich prac 18-milionowej społeczności kupujących i pozyskania nowych klientów.
Udział w wydarzeniu biorą, tak jak w przypadku poprzednich edycji, galerie i artyści z całej Polski. Na liście galerii znajdziemy m.in. Vivid z Wrocławia, krakowskie galerie Connaisseur, Dyląg i Fresz oraz wiele warszawskich placówek, m.in.: Ether, 101 Projekt, Stalowa, ToTuArt, Po Prawej Stronie Wisły.
W ofercie galeryjnej warto zwrócić uwagę na kolekcjonerskie perełki. Leonarda Art Gallery sprzedaje plakaty legendarnego Rosława Szaybo, gwasze Andrzeja Cisowskiego oraz limitowaną edycję 12 grafik mistrza Andrzeja Dudzińskiego pt. „I znowu daliśmy się zaskoczyć”. Galeria ArtKomiks.pl proponuje bogatą ofertę czołowych światowych twórców działających w gatunku custom bootleg toys (zabawki kolekcjonerskie). Na Licytację Specjalną galeria przeznaczyła jedną z figurek słynnego artysty kryjącego się pod pseudonimem KAWS, z edycji przygotowanej dla MoMA z okazji indywidualnej wystawy w 2017 roku. Cena wywoławcza obiektu to 3 tys. zł.
Artyści występujący na Targach indywidualnie reprezentują różne pokolenia i środowiska. Nie zabraknie nazwisk już znanych i cenionych, takich jak Joanna Sarapata czy Piotr Czajkowski, który specjalnie na Targi przygotował nowy zbiór rysunków ze swojego słynnego cyklu METRO. Dla wielbicieli street artu sensacją jest obecność na Targach Młodego Drona, postaci kultowej w kręgu grafficiarskim. Wystawia on na sprzedaż najnowsze prace wykonane w technikach litografii i sitodruku.
Targi Sztuki Dostępnej to wyłącznie sztuka współczesna, ale do wyboru mamy obiekty artystyczne wykonane w różnych technikach i gatunkach. Obok malarstwa nie brakuje zatem grafiki warsztatowej oraz inkografii (tu jak zwykle prym wiedzie DESA Modern z odbitkami dzieł słynnych polskich malarzy, np. Edwarda Dwurnika, Jana Dobkowskiego, Jana Wilkonia, Tadeusza Dominika. Kupić możemy plakaty (Filip Zbrzeźniak), fotografie artystyczne (Jarek Madejski, Piotr Leczkowski), rzeźby (Krzysztof Renes, Jarosław Borek), a nawet obiekty ze szkła artystycznego (Magdalena Tyc-Witwicka).
Partner Strategiczny: Allegro
Partnerzy:
OKK!, Leonarda Art Gallery, ewa&wnętrze, Centrum Praskie Koneser
Patroni medialni:
Rynek i Sztuka, Exspace, Auxioner, Czas na Wnętrze, Dobre Wnętrze, Foorni, Konik Kreatywny, Magazif, PoliszDesign by Kate & Co., urządzamy.pl, M jak Mieszkanie
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.
Finanse
Wciąż niewielkie finansowanie wsparcia psychicznego przez państwo. Usługi terapeutyczne są dziś głównie prywatne
Co czwarty Polak przynajmniej raz w ciągu swojego życia zmaga się z poważnym kryzysem zdrowia psychicznego. Może więc on statystycznie dotyczyć każdej polskiej rodziny – przypomina Fundacja Pomagam.pl. Problemem jest wciąż niskie finansowanie wsparcia psychicznego i psychiatrycznego przez państwo oraz słaba wiedza o zdrowiu psychicznym. Organizacja zwraca uwagę, że świadomość problemu może uwolnić ogromny potencjał wzajemnego wsparcia.
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.