Samochody pod ostrzałem - jak zwiększyć bezpieczeństwo swojego samochodu
Rumour PR
Al. Rzeczypospolitej 17/30
02-972 Warszawa
katarzyna.rossa|rumour.pl| |katarzyna.rossa|rumour.pl
+48503066001
https://rumour.pl/
Warszawa, 30 sierpnia 2024 r. – w Polsce zarejestrowanych jest ponad 27 milionów aut. Według badań zleconych przez markę Nextbase – największego europejskiego producenta wideorejestratorów – 24% Polaków stało się ofiarami włamania do samochodu. Na nasze pojazdy czyhają również inne zagrożenia, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie, aby uchronić się przed niepotrzebną stratą czasu, pieniędzy i zdrowia.
Chociaż kradzieże samochodów zdarzają się rzadziej niż w przeszłości, nadal są poważnym problemem. W 2023 roku z powodu kradzieży wyrejestrowano ponad 5500 pojazdów. Dodatkowe zagrożenia to drobne szkody parkingowe i kradzież tablic rejestracyjnych, co generuje stres i konieczność ponoszenia kosztów.
Nowoczesne technologie, takie jak inteligentne kamery Nextbase, mogą znacząco zwiększyć bezpieczeństwo pojazdu. Model IQ wyposażony w funkcję SmartSense Parking i Monitoring 360° obserwuje otoczenie samochodu i wysyła zdalne powiadomienia o zagrożeniach. Dzięki temu właściciel może podjąć działania, zanim dojdzie do incydentu. Kamery Nextbase błyskawicznie zapisują nagrania i przesyłają je do chmury, umożliwiając dostęp z dowolnego miejsca na świecie.
Warto zadbać o bezpieczeństwo samochodu, a proste środki, takie jak parkowanie w bezpiecznych miejscach, instalacja systemów śledzenia GPS i unikanie pozostawiania wartościowych przedmiotów na widoku, mogą znacznie utrudnić życie złodziejom.
Nextbase, lider w produkcji zaawansowanych kamer samochodowych, oferuje rozwiązania, które mogą pomóc zabezpieczyć każdy pojazd, bez względu na jego wiek. Dzięki innowacyjnym technologiom nawet starsze samochody mogą być chronione na poziomie najnowszych modeli premium.
Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy
Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Prido prezentuje ofertę na Black Friday i Cyber Monday
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.