Komunikaty PR

Samsung obala mity o suszarkach automatycznych

2022-05-19  |  01:00
Biuro prasowe

Chociaż suszarki automatyczne stanowią coraz większy segment wśród dużego AGD*, to wciąż krążą na ich temat opinie niemające nic wspólnego z rzeczywistością. Jaka jest ich geneza? Z jakimi korzyściami dla domu wiążą się nowoczesne technologie w suszarkach? Wątpliwości rozwiewa marka Samsung.

Mit 1. Suszarka automatyczna niszczy ubrania i sprawia, że tkaniny są nieprzyjemne w dotyku.

W suszarkach „starej daty”, wyposażonych w grzałkę, suszenie niektórych materiałów faktycznie mogło wiązać się z ryzykiem ich uszkodzenia, z uwagi na działanie wysokiej temperatury. Sytuacja uległa zmianie dzięki zastosowaniu pompy ciepła. Dzięki niej, w nowoczesnych suszarkach automatycznych, możemy suszyć ubrania w niższej temperaturze, a jednocześnie cieszyć się zdecydowanie lepszymi efektami. Technologia Samsung OptimalDry, wykorzystująca działanie trzech czujników monitorujących parametry suszenia, dostosowuje czas suszenia do załadunku. Dzięki temu ubrania suszą się bezpiecznie i szybko przy niskim zużyciu energii. O bezpieczeństwo tkanin dbają dodatkowo dedykowane programy, takie jak np. program Delikatny, który sprawdza się podczas suszenia wełnianych swetrów lub program Zimne Powietrze, który jest idealny do suszenia koszulek z nadrukami. Po wyjęciu z suszarki ubrania będą wygładzone i miłe w dotyku, a ręczniki perfekcyjnie puszyste.

Mit 2. Ubrania wysuszone w suszarce automatycznej są bardzo pogniecione.

Ubrania po wyjęciu z suszarki nie będą wymagały prasowania lub prasowanie ich będzie o wiele łatwiejsze, jeśli spełnisz kilka prostych warunków. W przypadku załadunku suszarki automatycznej sprawdza się zasada „im mniej, tym lepiej”. Oczywiście nie chodzi o to, aby suszyć pojedyncze rzeczy, ale na przykład ubrania wykonane z lekkich materiałów i cięższych warto nastawić w dwóch osobnych cyklach. Przy pomocy aplikacji SmartThings możemy tak zaplanować cykl suszenia, aby urządzenie zakończyło pracę niedługo przed tym, jak będziemy mogli je opróżnić**. Dużym błędem będzie pozostawienie ubrań w urządzeniu po zakończeniu suszenia na dłuższy czas. Jeśli tkaniny wyschną w bębnie, powstałe zagniecenia będą trudne do usunięcia. Na szczęście suszarki Samsung poradzą sobie i z tym problemem. Dzięki funkcji Bez Zagnieceń bęben suszarki wykonuje dodatkowe ruchy, dzięki którym odzież „oddycha” i się nie gniecie. Korzystając z suszarki automatycznej szybko zapomnimy o trudnych do rozprasowania odkształceniach po sznurkach.

Mit 3. Suszarki automatyczne są nieekonomiczne, zajmują dużo miejsca i głośno pracują.

To właśnie ze względu na wspomnianą wcześniej pompę ciepła suszarki wcale nie są urządzeniami o dużym zużyciu prądu. Większość suszarek Samsung wyróżnia najwyższa klasa energetyczna A+++, a rocznie zużywają tylko około 194 kWh.  Obecność technologii pompy ciepła gwarantuje energooszczędny, ale i delikatny dla tkanin proces suszenia. Wymiary suszarki automatycznej wynoszą zaledwie 60x60 cm w podstawie. Zajmuje więc ona znacznie mniej miejsca niż suszarka tradycyjna, która na dodatek zagraca przestrzeń. Dodatkowe miejsce możemy zaoszczędzić stawiając suszarkę na pralce, co umożliwia specjalny łącznik. Warto również zaznaczyć, że suszarka nie musi wcale stać w tym samym pomieszczeniu, co pralka. Jeśli w łazience wystarcza nam miejsca jedynie na pralkę, suszarkę możemy ustawić w pomieszczeniu gospodarczym a nawet w garażu. Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła jest łatwa w montażu, ponieważ nie potrzebuje podłączenia do odpływu wody. Suszarki Samsung cechuje ponadto cicha praca, która w niektórych modelach osiąga poziom nawet 62 decybeli.  

Mit 4. Suszarka automatyczna jest skomplikowana w obsłudze.

Inteligentne urządzenia domowe współpracują ze sobą, a ich celem jest maksymalne ułatwienie życia mieszkańcom. Pralka Samsung, za pomocą panelu AI Control, jest połączona z suszarką i na podstawie programu prania podpowiada jej odpowiednie ustawienia. Użytkownikowi pozostaje jedynie przełożenie ubrań z jednego bębna do drugiego. W aplikacji SmartThings znajdziemy również przepis na suszenie. Prostą obsługę urządzenia zapewnia panel AI Control z komunikatami w języku polskim. Suszarki automatyczne Samsung różnią się m.in. klasą energetyczną, załadunkiem, dostępnymi programami oraz dodatkowym wyposażeniem, np. w postaci półki do suszenia swetrów. Wybierając odpowiedni model dla siebie, należy zwrócić uwagę na powyższe cechy, tak aby sprzęt był dopasowany do naszych potrzeb i stylu życia. Jedno jest pewne – suszenie nigdy nie było tak proste.

Weź udział w promocji i ciesz się z dodatkowej korzyści

Energooszczędne suszarki automatyczne Samsung sprawiają, że suszenie przebiega szybciej i znacznie wygodniej. Jeśli wciąż zastanawiasz się nad zakupem tego urządzenia, obowiązująca promocja stwarza ku temu dobrą okazje. Tylko teraz możesz otrzymać:

  • Przy zakupie wybranej pralki lub suszarki Samsung - aż do 500 zł zwrotu na konto
  • Przy zakupie zestawu pralka i suszarka – aż do 1000 zł zwrotu na konto

Promocja trwa do 31 maja 2022 r. lub do wyczerpania puli zwrotów.

Szczegółowe zasady promocji Samsung znajdują się na stronie www.pralki.samsung.pl

 

* Źródło: https://applia.pl/branzowe-otwarcie-roku-2022-konferencja-prasowa/

** Aplikacja SmartThings dostępna jest dla urządzeń z systemem Android oraz iOS. Wymagane podłączenie pralki z WiFi oraz posiadanie konta Samsung.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Wybierz swój front Biuro prasowe
2024-08-14 | 01:00

Wybierz swój front

Fronty meblowe to kluczowy element aranżacji każdej kuchni, łazienki czy mebli pokojowych. Ich wybór wpływa nie tylko na estetykę wnętrza, ale również na funkcjonalność i
Dom Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera
2024-08-13 | 14:00

Tikkurila i Beckers organizują w Sosnowcu bezpłatne porady designera

Znane marki farbiarskie – Tikkurila i Beckers – organizują w Sosnowcu bezpłatne spotkania z projektantami wnętrz. W najbliższy piątek i sobotę, 16-17 sierpnia, profesjonaliści
Dom Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?
2024-08-13 | 13:00

Jak chronić drewno ogrodowe przed słońcem?

Promieniowanie ultrafioletowe destrukcyjnie wpływa na drewniane elementy architektury ogrodu. I choć nie od razu widać, jak szkodliwe jest jego oddziaływanie, to z czasem negatywnych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Ochrona środowiska

Miasta walczą z upałami. Jedną ze skutecznych metod jest malowanie dachów budynków na biało

Pomalowanie dachów budynków na biało lub pokrycie ich odblaskową powłoką może się przyczynić do schłodzenia temperatury w dużych, gęsto zaludnionych miastach o ponad 1°C. Białe dachy są pod tym względem skuteczniejsze nawet niż pokryte roślinnością zielone dachy czy panele słoneczne – pokazało badanie przeprowadzone w Londynie przez naukowców z UCL. – Pomalowanie dachu na biało jest bardzo tanie i proste, nie trzeba niczego zmieniać w strukturze budynku – wskazuje główny autor badania, dr Oscar Brousse z UCL Bartlett School Environment, Energy & Resources.

Problemy społeczne

Rządowy program refundacji in vitro może poprawić statystyki dzietności. W Polsce spadek liczby urodzeń sukcesywnie się pogłębia

W 2023 roku urodziło się 272 tys. dzieci – o 33 tys. mniej niż jeszcze rok wcześniej i zarazem najmniej od końca II wojny światowej. Wskaźnik dzietności plasuje się dużo poniżej wartości, która gwarantuje zastępowalność pokoleń, a przyrost naturalny już od lat pozostaje ujemny. W poprawie tych statystyk może pomóc działający od czerwca br. rządowy program refundacji in vitro. – Z doświadczeń międzynarodowych wiemy, że takie programy pozytywnie wpływają na dzietność i zwiększają ją w sposób znaczny – mówi Michał Modro, radca prawny zajmujący się obszarem zdrowia. Jak wskazuje, oprócz refundacji samej procedury potrzebna jest też jednak szersza edukacja społeczeństwa, bo w Polsce stygmatyzacja par, które zdecydowały się na in vitro oraz dzieci poczętych tą metodą, wciąż jest dość częstym problemem.