SANPLAST SA radzi: odpowiedni czas kąpieli, podstawą dobrego samopoczucia
Nie pamiętasz kiedy ostatnio czułeś się zrelaksowany po kąpieli? Brakuje Ci energii pod koniec dnia? Zasypiasz i budzisz się zestresowany? Jeśli chcesz to zmienić, sprawdź porady od SANPLAST SA i dowiedz się jak kąpiel może pomóc w redukcji stresu i lepszym odprężeniu.
Gdy wracamy po całym dniu zawirowań, stresu i pracy zdarza nam się, że nawet nie zwracamy uwagi na to, jak przygotowujemy się do snu. Po prostu bierzemy szybki prysznic lub kąpiel
w wannie i z wciąż pełną głową bieżących spraw kładziemy się spać. I tak dzień po dniu…Stosując się jednak do kilku wskazówek można diametralnie zmienić swoją kąpielową rutynę sprawiając, że będziemy kładli się i wstawali wypoczęci, z lepszym samopoczuciem.
Jakie elementy mają znaczenie podczas kąpieli?
Podstawową zasadą, aby kąpiel była źródłem lepszego samopoczucia jest czas jej trwania. Nie może być on zbyt krótki, bo nie zdążymy się zrelaksować, ani zbyt długi, bo możemy doprowadzić do przesuszenia skóry. Wygodna wanna czy kabina prysznicowa, w której zamontowana jest deszczownica, mogą potęgować odprężające doznania. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz wyposażenia łazienkowego, a w nim, np. wanny z hydromasażem. Aby czerpać jak najwięcej z kąpieli, temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni i trwać nie dłużej niż pół godziny. Udowodnione jest, że taka temperatura łagodzi bóle mięśni i stawów. Dodatkowo, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakich produktów do kąpieli używamy i czym myjemy nasze ciało. Świetnie, podczas relaksu, sprawdzą się aromatyczne olejki oraz specjalne gąbki, przeznaczone do masażu.
Nastrój – kluczem do relaksu
Wszystkie te działania zdadzą się na nic, jeśli nie zadbamy o odpowiedni nastrój w łazience. Przed planowanym relaksem, powinniśmy ją przygotować, zmieniając barwę światła na cieplejszą, zapalając świece i włączając relaksującą muzykę. W ten sposób odczucia będą większe, a my bardziej zrelaksowani.
„W obecnej sytuacji kąpiel pod prysznicem, czy też w wannie jest jednym z najlepszych sposobów na relaks i radzenie sobie ze stresem. Po tak przygotowanej kąpieli z pewnością zaśnie nam się szybciej, a rano będziemy bardziej wypoczęci. Sugerujemy, aby takie seanse odbywać co najmniej raz w tygodniu, a najlepiej co 2-3 dni. Łatwiej zachowamy dzięki temu równowagę psychiczną, nasz sen będzie bardziej jakościowy, a nasze baterie w pełni naładowane, aby sprostować wyzwaniom kolejnego dnia.”- radzi ….SANPLAST SA
Proste przyjemności na zimowe wieczory
Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Iwona Guzowska: W programie „Mistrzowskie pojedynki" jest kilka osób stricte nastawionych na rywalizację. Chciały jak najwyżej zajść i szły po trupach do celu
Mistrzyni świata w kickboxingu z entuzjazmem wspomina swój udział w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory”, bo jak podkreśla, okazał się dla niej wyjątkowo cennym doświadczeniem. Realizując poszczególne zadania, sportowcy musieli bowiem stawić czoła nie tylko rywalom, ale i własnym ograniczeniom. Iwona Guzowska zdradza też, że niektórzy uczestnicy byli mocno zdeterminowani. Nie ukrywali, że przyjechali po to, żeby wygrać, i nie dawali sobie żadnej taryfy ulgowej.
Gwiazdy
Damian Janikowski: Charakter wojownika pozwolił mi przejść z zapasów do MMA. Mam zamiar wysoko zajść w Federacji KSW
Były zapaśnik nie ukrywa, że przejście z dyscypliny, w której zdobył brązowy medal olimpijski, do MMA nie było łatwe. Przede wszystkim zaskoczyła go technika walki, w której dozwolonych jest dużo więcej chwytów niż na macie. Udało mu się jednak pokonać kryzys i teraz jest dumny ze swoich sukcesów na nowej płaszczyźnie. Ma nawet ambicje walczyć o najwyższe trofea w KSW. Damian Janikowski zaznacza, że nie boi się wyzwań ani ciężkiej pracy. Nie wyklucza więc, że po zakończeniu kariery sportowej zostanie trenerem albo wróci do wojska.
Sport
Rośnie pokolenie osób otyłych i z nadwagą. To duże obciążenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego młodych ludzi
Niemal co trzecie polskie dziecko w wieku 7–9 lat ma nieprawidłową masę ciała – alarmują eksperci ochrony zdrowia i wskazują, że będzie to mieć poważne konsekwencje. Rośnie pokolenie osób, które w młodym wieku będą się zmagały z chorobami metabolicznymi, ale też z problemami natury psychicznej. Wciąż brakuje efektywnych działań zapobiegających problemowi i współpracy międzyresortowej na tym polu. Eksperci ostrzegają jednak przed biernym oczekiwaniem na odgórne akcje i zachęcają do zmiany nawyków już na poziomie domu rodzinnego.