SANPLAST SA radzi: odpowiedni czas kąpieli, podstawą dobrego samopoczucia

Nie pamiętasz kiedy ostatnio czułeś się zrelaksowany po kąpieli? Brakuje Ci energii pod koniec dnia? Zasypiasz i budzisz się zestresowany? Jeśli chcesz to zmienić, sprawdź porady od SANPLAST SA i dowiedz się jak kąpiel może pomóc w redukcji stresu i lepszym odprężeniu.
Gdy wracamy po całym dniu zawirowań, stresu i pracy zdarza nam się, że nawet nie zwracamy uwagi na to, jak przygotowujemy się do snu. Po prostu bierzemy szybki prysznic lub kąpiel
w wannie i z wciąż pełną głową bieżących spraw kładziemy się spać. I tak dzień po dniu…Stosując się jednak do kilku wskazówek można diametralnie zmienić swoją kąpielową rutynę sprawiając, że będziemy kładli się i wstawali wypoczęci, z lepszym samopoczuciem.
Jakie elementy mają znaczenie podczas kąpieli?
Podstawową zasadą, aby kąpiel była źródłem lepszego samopoczucia jest czas jej trwania. Nie może być on zbyt krótki, bo nie zdążymy się zrelaksować, ani zbyt długi, bo możemy doprowadzić do przesuszenia skóry. Wygodna wanna czy kabina prysznicowa, w której zamontowana jest deszczownica, mogą potęgować odprężające doznania. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wachlarz wyposażenia łazienkowego, a w nim, np. wanny z hydromasażem. Aby czerpać jak najwięcej z kąpieli, temperatura wody nie powinna przekraczać 37 stopni i trwać nie dłużej niż pół godziny. Udowodnione jest, że taka temperatura łagodzi bóle mięśni i stawów. Dodatkowo, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakich produktów do kąpieli używamy i czym myjemy nasze ciało. Świetnie, podczas relaksu, sprawdzą się aromatyczne olejki oraz specjalne gąbki, przeznaczone do masażu.
Nastrój – kluczem do relaksu
Wszystkie te działania zdadzą się na nic, jeśli nie zadbamy o odpowiedni nastrój w łazience. Przed planowanym relaksem, powinniśmy ją przygotować, zmieniając barwę światła na cieplejszą, zapalając świece i włączając relaksującą muzykę. W ten sposób odczucia będą większe, a my bardziej zrelaksowani.
„W obecnej sytuacji kąpiel pod prysznicem, czy też w wannie jest jednym z najlepszych sposobów na relaks i radzenie sobie ze stresem. Po tak przygotowanej kąpieli z pewnością zaśnie nam się szybciej, a rano będziemy bardziej wypoczęci. Sugerujemy, aby takie seanse odbywać co najmniej raz w tygodniu, a najlepiej co 2-3 dni. Łatwiej zachowamy dzięki temu równowagę psychiczną, nasz sen będzie bardziej jakościowy, a nasze baterie w pełni naładowane, aby sprostować wyzwaniom kolejnego dnia.”- radzi ….SANPLAST SA

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Zespół Kombii: W tym roku świętujemy 50-lecie naszej współpracy. Jesteśmy nadal w tym zawodzie z miłości do muzyki i do naszych fanów
Grzegorz Skawiński i Waldemar Tkaczyk na co dzień mieszkają w Trójmieście, niedaleko Opery Leśnej. W całej swojej karierze muzycy zespołu Kombii zagrali w sopockim amfiteatrze kilkadziesiąt razy, ale jak zaznaczają – przed każdym kolejnym występem towarzyszą im duże emocje. W tym roku świętują 50-lecie współpracy, a podczas Polsat Hit Festiwal będzie można ich usłyszeć w koncercie „Gdzie się podziały tamte prywatki”.
Media
Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.