Komunikaty PR

Schudnij 5 cm w pasie i wylecz kręgosłup w 5 minut! Prawda czy fałsz?

2020-06-25  |  01:00

Mam dla Ciebie dzisiaj wspaniałe ćwiczenie, które zostało wymyślone 10 lat temu przez pewnego japońskiego lekarza. Tak niesamowite ćwiczenie, że zdobywa świat w niesamowitym tempie. Zaraz jak tylko się ukazało, ponad 6 mln kopii książki tego lekarza, zostało sprzedanych tylko w Azji. Informacji na temat tego ćwiczenia jest mnóstwo na Internecie, natomiast ja chciałem dzisiaj zwrócić uwagę na te informacje, które lekko wprowadzają w błąd. Bo jest mnóstwo informacji - pozbądź się 5 cm ze swojego obwodu w 5 min. Ok, działa to w ten sposób, ponieważ nawet ja, osoba szczupła, położę się na tym wałku, który Ci zaraz pokażę i dosłownie po 5 minutach leżenia, mierząc swoją talię ponownie, okazuje się, że 3-4 cm spadło. Natomiast nie jest to jeszcze trwały efekt. Chodzi o to, że ćwiczenie według tego lekarza japońskiego, należy wykonywać przez 5 minut 2 razy dziennie przez 30 dni. 

Dopiero po 30 dniach będą trwałe efekty:

  • zmniejszenie obwodu w pasie,

  • ustępuje ból kręgosłupa,

  • rozluźnienie i wyciągnięcie kręgosłupa,

  • poprawa postawy ciała. 

    Na początek kilka bardzo ważnych informacji technicznych:

  • Ćwiczenie to wykonujemy na twardej powierzchni, np. na podłodze na macie do jogi. 

  • Do wykonania ćwiczenia, potrzebny jest ręcznik. Najlepiej duży ręcznik kąpielowy, który należy zwinąć w ciasny rulon. Możesz zawiązać go sznurkiem lub założyć gumki na końcach, żeby się nie rozwinął, kiedy położysz go pod swoje plecy. My przekonaliśmy się już do tego ćwiczenia, więc Agnieszka uszyła wałek, przeznaczony specjalnie do tego ćwiczenia. Jak już się do niego przekonasz, to mam nadzieję, że również coś takiego zechcesz wymyślić.  

    Następnie postępuj według instrukcji:

  • Usiądź na twardej powierzchni.

  • Połóż wałek pod plecy, na wysokości pępka. To bardzo ważne! 

  • Połóż ramiona za głowę. 

  • Następnie połącz ze sobą dłonie, tak aby stykały się małymi palcami, a kciuki skierowane były na zewnątrz. Dłonie powinny być skierowane do podłogi. 

  • Wyprostuj nogi i połącz ze sobą dwa duże palce. Kostki rozstaw w odległości mniej więcej 20-25 cm od siebie. Na początku jest to dość trudne, ponieważ nie jest to taka zwykła pozycja, którą zazwyczaj przyjmujemy. Odwrócenie chociażby dłoni w dół i dotykanie nimi do ziemi może być trudne. Natomiast nauczysz się tego z czasem. 

  • W ten sposób leżysz przez 5 minut. 

Teraz bardzo ważne informacje!

Na koniec ćwiczenia po 5 minutach, wyciągnij wałek i przechylaj jeszcze swoje ciało na boki. W ten sposób rozluźnisz wszystkie części ciała, które były naciągnięte. Zawsze wstawaj w ten sposób, że przekręcasz się na bok i całkiem na kolana, podpierając się łokciami i  podnosząc pupę do góry. Musimy bardzo uważać, ponieważ to ćwiczenie dość mocno naciąga nam wszystkie mięśnie i kości. Szczególnie powinny uważać osoby, które mają jakiekolwiek problemy związane z kręgosłupem. Przed wykonaniem ćwiczenia, koniecznie skonsultujcie się najpierw z lekarzem. Jednorazowe ćwiczenie może dać optyczny efekt w postaci zmniejszenia obwodu w pasie o ok. 5 cm. Warto wziąć centymetr, zmierzyć siebie przed tym ćwiczeniem i zmierzyć po i zobaczysz jakie cuda działa. Jednak aby efekty były trwałe, warto wykonywać ćwiczenie regularnie. Ćwiczenie jest rewelacyjne. 

Gorąco Cię zachęcam do wypróbowania! 

Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – bloga obserwowanego przez ponad 265 tys. osób na Facebooku, mającego 199 tys. subskrypcji na YT oraz 24 tys. na Instagramie. Jest autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie”, książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy” oraz książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Poza tym Mariusz Budrowski to pomysłodawca programów na odchudzanie oraz festiwalu Witariada, konferencji Surowe Życie i WitaLive.

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.