Komunikaty PR

Sekrety dobrego biura w domu

2021-04-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jarosław Kril
Nowicki PR

ul. Filtrowa 68 lok. 86
02-057 Warszawa
jaroslaw.kril|nowickipr.com| |jaroslaw.kril|nowickipr.com
502 538 324
nowickipr.com

Architektki z Mood Works podkreślają, że różnego rodzaju i wielkości stanowisko do home office jest już standardem  – To po prostu konieczność podyktowana zmianami w naszym życiu. Co prawda nasze cztery kąty stały się wielozadaniowe, lecz dokładanie funkcji meblom niekoniecznie się sprawdza. Z drugiej strony coraz więcej marek przenosi rozwiązania biurowe na grunt domowy podając je w zgrabnej, estetycznej formie, czego przykładem jest chociażby Knoll – podkreślają Dorota Kuć i Karina Snuszka z Mood Works. Oto pięć żelaznych zasad, które podpowiadają projektantki z renomowanej warszawskiej pracowni.

1. Dobry fotel to podstawa

Zadbaj o ergonomiczny fotel do pracy. Jeśli tego nie zrobisz, nieuchronnie narażasz się na urazy i obolałe mięśnie. Dobre siedzisko musi być elastyczne i zwrotne, tak by dostosowywało się do ułożenia ciała i zmian pozycji. Żadnych krzeseł! Ważna jest też wysokość fotela. Musisz ją tak dobrać, by stopy opierały się w całości płasko na podłożu. 

2. Zmieniaj swoją postawę 

Pomyśl o wstawieniu do pokoju biurka z regulowaną elektrycznie wysokością blatu. Nowe modele marki Knoll nie zajmują wiele miejsca, a pozwalają  pracować na stojąco lub w bardziej wyprostowanej pozycji siedząc na wysokim taborecie. To zmniejsza napięcie, a równocześnie zmusza mięśnie do stabilizacji kręgosłupa. Jeśli jednak nie masz miejsca na dodatkowy mebel, to po prostu od czasu do czasu popracuj na przykład przy kuchennym barku.

3. Ekran na odpowiedniej wysokości 

Aby nie narażać oczu na przemęczenie, ustaw ekran w odległości 50-80 cm od twarzy – to mniej więcej długość ramienia. Ekran powinien być wyśrodkowany i znajdować się bezpośrednio na wysokości oczu i być nieco pochylony, tak by jego powierzchnia była prostopadła do twarzy. Podobnie laptop powinien stać pod kątem na specjalnych podpórkach. 

4. Daj oczom odetchnąć  

Godziny przed komputerem to wyzwanie dla oczu. Zmęczony wzrok często prowadzi do bólów głowy. Ukojenie da im spoglądanie w dal wedle zasady „20-20-10”. Przez 20 sekund, co 20 minut, zrób przerwę i spójrz 10 metrów przed siebie, a najlepiej wyjrzyj przez okno. Pamiętaj też, aby jak najwięcej mrugać. Normalnie mrugamy od 12 do 15 razy na minutę, osoby patrzące w ekran już tylko 7 razy. Na wzrok dobrze wpływa też odpowiednie oświetlenie. Najlepsza do pracy jest lampa biurowa z regulowanym ramieniem. Ustaw ją z boku monitora, w ten sposób, aby jej światło nie odbijało się w ekranie. Nie za nim, ani przed nim. 

5. Ruszaj się!

Nie spędzaj w jednym miejscu i pozycji długich godzin. Dokumenty można przecież przejrzeć na sofie, a telefon wykonać przechadzając się po domu. Raz na jakiś czas po prostu wstań, przeciągnij się, a nawet wykonaj dwie, trzy proste pozycje jogi. W przerwie na lunch dobrze jest iść na krótki spacer. Nawet nie myśl o termosie z kawą na biurku. O ile fajniej jest wyskoczyć do pobliskiej kawiarni po dobrą kawę z ekspresu na wynos. Po drodze zrezygnuj z windy – zejdź i wejdź po schodach. 

Knoll błyskawicznie zareagował na zmiany jakie zaszły ostatnio. Nowe kolekcje to rozszerzenie już i tak bogatej kolekcji mebli przeznaczonych do pracy. Propozycje amerykańskiej marki łączą funkcjonalność z designem najwyższej próby. Markę, której oferta obejmuje również prawdziwe evergreeny światowego designu znaleźć można w showroomie Mood. www.mood-design.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Nowicki PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.

Żywienie

Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.