Komunikaty PR

Serowe słodycze – zobacz, co możesz zrobić z twarogu na słodko!

2022-04-28  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

O znakomitych właściwościach twarogu słyszy się co chwila. Dlatego biorąc pod uwagę jego zbawienny wpływ na dietę, dlaczego by nie brać go pod uwagę jako głównego składnika słodyczy dietetycznych? Smaczny, stosunkowo niedrogi i posiadający walory zdrowotne. Zobaczcie, jakie słodycze można zrobić z twarogu na słodko!

Na półkach sklepowych dostępnych jest wiele rodzajów twarogu o różnej zawartości tłuszczu. Dzięki temu możemy lawirować, dostosowując go nie tylko do danego przepisu, ale i własnych preferencji smakowych czy nawet… diety. Warto przyjrzeć się słodyczom przygotowywanym na bazie sera. Poznaj najlepsze przepisy!

 

Twarogowo-ciastkowe kuleczki

Deser bez pieczenia. Potrzeba do niego ok. 0,5 kg twarogu, 200 g herbatników, 50 g orzechów, cukier, wanilię, kakao i ulubione dodatki do dekoracji, jak orzechy włoskie czy wiórki kokosowe.

W pierwszym kroku należy zmiksować twaróg, dodać do niego pokruszone ciastka i orzechy, a następnie wzbogacić o cukier i wanilię. Z tak zmiksowanej masy formujemy niewielkie kuleczki, a na sam koniec obtaczamy w wybranym i odpowiednio rozkruszonym dodatku. Ostatnim krokiem jest włożenie kuleczek na godzinę do lodówki i serowa przekąska gotowa!

 

Ciasteczka serowe nie tylko dla dzieci

Szybkie w przygotowaniu ciasteczka, na które nie trzeba czekać, aż wyrosną. Wystarczy zmiksować wszystkie składniki – i voila, do pieca. 

Potrzebujesz 250 g twarogu, ok. 300 g mąki, jajko, 2 łyżki jogurtu naturalnego, odrobinę cukru do smaku i trochę sody. Wszystko dokładnie wymieszać, wyrobić ciasto, które powinno być lekko klejące, więc nie należy dodawać za dużo mąki. Takie ciasto rozwałkowujemy, wycinamy dowolne kształty i pieczemy na papierze do pieczenia do zarumienienia, w 180 stopniach.

 

Serniczki kakaowe w 5 minut

Szybko i smacznie – tak przygotowuje się ten deser. Pół kilo zmielonego sera, 2 jajka, 2 łyżki kakao, 2 łyżki skrobi ziemniaczanej, 2 łyżki cukru kokosowego – właśnie tego potrzebujesz. Wszystkie składki należy wymieszać w mikserze, masę przełożyć do foremek na muffinki i piec 25 min. w 180 stopniach. Taki mini deser zachwyci każdego!.

 

Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Kolejna odsłona kampanii marketingowej YoPRO już ruszyła Biuro prasowe
2024-08-19 | 15:30

Kolejna odsłona kampanii marketingowej YoPRO już ruszyła

Marka YoPRO, która w czerwcu br. dołączyła do portfolio Danone, zainaugurowała kolejną odsłonę kampanii marketingowej. W ramach właśnie rozpoczętych działań wysokobiałkowe
Żywienie 10 fascynujących faktów o francuskich serach
2024-08-19 | 14:30

10 fascynujących faktów o francuskich serach

Francja znana jest nie tylko z pięknych zabytków, mody i zapierających dech w piersiach widoków, ale także ze znakomitej kuchni. A w niej prym wiodą sery. W końcu, jak
Żywienie Food trucki przed Atrium Kasztanowa na zakończenie wakacji
2024-08-19 | 11:15

Food trucki przed Atrium Kasztanowa na zakończenie wakacji

Przedostatni weekend wakacji zapowiada się w Atrium Kasztanowa wyjątkowo smacznie. W dniach 23-25 sierpnia przed pilskim centrum handlowym staną mobilne restauracje oferujące potrawy z całego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Media

Agnieszka Hyży: Marzyłam o programie porannym, choć myślałam, że ten projekt już się nie wydarzy. Mam nadzieję, że format „Halo tu Polsat” wprowadzi na rynek nową jakość

Prezenterka mocno trzymała kciuki, by pomysł na program śniadaniowy w Polsacie stał się rzeczywistością, i teraz cieszy się, że może być jego częścią. Agnieszka Hyży poprowadzi „Halo tu Polsat” w duecie z Maciejem Rockiem. Jednocześnie kieruje słowa uznania i wdzięczności pod adresem dyrektora programowego stacji, Edwarda Miszczaka, bo ma świadomość, że gdyby nie on, to taki format nie trafiłby na antenę stacji, z którą jest związana. Wierzy też, że ich poranna propozycja przyciągnie widzów, którzy do tej pory oglądali „Dzień dobry TVN” bądź „Pytanie na śniadanie”.

Muzyka

Natalia Nykiel: Dla mnie to jest bardzo szalony rok, ale ja uwielbiam, jak mam wypchany kalendarz. Wtedy czuję, że żyję i czerpię z tego bardzo dużo energii

Artystka dzieli teraz swój czas pomiędzy scenę, studio nagrań i parkiet taneczny. Pod koniec lipca miał premierę jej singiel „Daylight”, w którym zaprezentowała słuchaczom brzmienia z gatunku drum & bass. Utwór zapowiada zaplanowaną na wrzesień EP-kę zatytułowaną „Atom”, na której znajdą się tylko piosenki w języku angielskim. Jednocześnie trwają prace nad nową płytą artystki z polskimi kompozycjami. Już wkrótce Natalię Nykiel będzie można również oglądać w popularnym show Polsatu, a fani mogą liczyć na spotkanie z nią podczas koncertów plenerowych, festiwali i innych wydarzeń masowych, jakie latem odbywają się w różnych miejscach Polski.

Problemy społeczne

Co czwarta kobieta poniżej 20. roku życia doświadczyła przemocy ze strony partnera. Problem dotyczy nie tylko krajów o niskich dochodach i dużych nierównościach

Jedna czwarta kobiet w wieku 15–19 lat doświadczyła choć raz przemocy ze strony swojego partnera, a 16 proc. w ciągu ostatniego roku – alarmuje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO). To zjawisko powszechne na całym świecie, choć – jak wskazuje WHO – największy odsetek występowania tego problemu notuje się w krajach o niższych dochodach i takich, w których występują duże nierówności płci, m.in. w dostępie do edukacji, warunków zatrudnienia czy wynagrodzenia.