Sielskość i swoboda – kolekcje Boho i Timeless w studio Katarzyny Bosackiej
Styl sielski, w którym pierwsze skrzypce gra prostota? A może boho zachwycające lekkością i nawiązaniem do motywów etnicznych? Te konwencje z łatwością łączą się ze sobą przynosząc zaskakujące rezultaty aranżacyjne.
Pełen luz w stylu boho
Boho to styl, który przeżywa renesans i wraca na salony w wielkim stylu. Lekkość, nawiązywanie do motywów etno czy kultury hippie wnosi do wnętrz odrobinę tajemniczości i nutkę efemeryczności, inspirując do poszukiwania nowych wrażeń i odkrywania własnych emocji. Dziś, gdy prym wiedzie nowoczesność, często brakuje nam naturalności. Nic więc dziwnego, że grono zwolenników swobody boho we wnętrzach wciąż rośnie. Artyzm, wygoda i wakacyjny luz – to najważniejsze cechy tej estetyki.
W kolekcji Boho od Macieja Zienia sporo się dzieje. Błękitna mozaikowa struktura optycznie powiększa przestrzeń tworząc poczucie głębi i wielowymiarowości.
Z nutą prowansalskiej prostoty
Sielska estetyka to także klasyczna elegancja - prosta, bez zbędnych ozdobników. Właśnie taka jest kolekcja Timeless, która wprowadza do wnętrz sznyt prowansalskiego kolorytu. Przełamane biele i struktury nawiązujące do tradycyjnych boazerii czy lamperii sprawiają, że przestrzeń przenika wyjątkowy klimat francuskiej świeżości, w której może w pełni rozgościć się natura.
Ponadczasowa forma zyskuje niezwykłą miękkość, wypełniając wnętrza nastrojowym ciepłem i łagodnością. Już sama nazwa – Timeless – sugeruje, że kolekcja ta sprawdzi się zarówno w kuchni, korytarzu, jak i w łazience. Całość aranżacji dopełnia podłoga wyłożona kolekcją Wood, inspirowaną drewnem.
Wyważone połączenie w studio Kasi Bosackiej
Przykłady wyjątkowego zastosowania gresów i płytek ceramicznych we wnętrzach znajdziemy w nowej odsłonie cyklu Open the Door for Tubądzin. Kasia Bosacka, gospodyni programów takich jak „Wiem, co jem” czy „Eko Bosacka”, wykorzystała kolekcje Timeless, Boho oraz Wood Grupy Tubądzin w swoim nowym studio nagraniowym. W kuchni znalazły się inspirowane panelami ściennymi płytki Timeless w swym żywym, zielonym kolorze. Przyciągające wzrok podłogi ułożono z gresu Wood Grain - płytki doskonale komponują się z meblami w stylu rustykalnym. Natomiast w łazience zastosowano płytki Boho z motywem błękitnej mozaiki, która wypełniła przestrzeń prysznicową.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.