Komunikaty PR

Skóra piękna i jędrna na lata

2020-01-03  |  14:00

Estetyczna i zadbana cera to wizytówka każdej kobiety. Niestety, już od ok. 25 roku życia skóra starzeje się i nabiera zmarszczek. Ponadto wpływ predyspozycji genetycznych, środowiska czy też złych nawyków pogłębia ten proces. Co zrobić, by pozostała ładna i jędrna na lata? Sprawdź nasze rady!

 

Dlaczego skóra przestaje być jędrna?

Utrata elastyczności jest w głównej mierze wynikiem naturalnych procesów starzenia się. Spowolnienie procesów biologicznej aktywności komórek organizmu oraz możliwości ich regeneracji powoduje, że skóra zaczyna tracić na jakości. Co więcej, im bardziej jesteśmy narażeni na czynniki środowiskowe (np. ciągłe, duże nasłonecznienie, zanieczyszczone powietrze), tym bardziej pogłębia się jej degeneracja. Niekorzystnie na naszą skórę wpływają również wahania hormonalne (np. związane z menopauzą). Wszystkie te zmiany powodują, że traci ona jędrność, wiotczeje, pojawiają się zmarszczki czy nawet zmiany koloru cery.

Co zrobić, by zachować ładną cerę na lata?

Kluczowy dla zachowania zdrowia jest odpowiedni styl życia. Zbilansowana dieta z dużą zawartością warzyw i owoców to podstawa dla dostarczenia organizmowi wszystkich najpotrzebniejszych składników, dzięki czemu może on poprawnie funkcjonować. Warto unikać nadmiaru produktów smażonych, wysoko przetworzonych czy fast-foodów. Dodatkowo istotne jest odpowiednie nawodnienie, czyli picie 30 ml wody na kilogram masy ciała. Jeśli na przykład waży się 50 kg, powinno pić się ok. 1.5 litra płynów dziennie. Wartość ta jest ruchoma i należy na bieżąco dostosowywać ją do np. aktywności fizycznej czy pory roku.

Skuteczne dla zachowania dobrej kondycji skóry są ćwiczenia fizyczne. Dzięki temu przyspieszamy procesy regeneracji w organizmie (w tym komórek skóry), pobudzamy pory do działania czy poprawiamy ogólną kondycję naszego ciała, co przekłada się na jakość wyglądu i sprawności skóry (często uwidaczniają się na niej „wewnętrzne” problemy zdrowotne).

Warto również zadbać o prawidłowy poziom kolagenu w organizmie. To ważny składnik budulcowy tkanki łącznej (tworzącej skórę). Jego odpowiedni poziom w ciele wspiera prawidłowe funkcjonowanie skóry, spłycając zmarszczki. Gdzie szukać tego wspierającego kondycję skóry elementu? Znajdziesz go jako składnik miękkich pastylek kolagenowych KolagenCito od firmy Reutter.  W każdej j pastylce znajduje się aż 400 mg wysokiej jakość kolagenu oraz odpowiednio dobrana porcja witaminy C, która pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu i jego przyswajaniu. Regularne stosowanie KolagenCito czynnie wspomaga właściwe funkcjonowanie nie tylko skóry, ale również stawów, kości, bioder, chrząstek, dziąseł oraz naczyń krwionośnych.

Piękna skóra na każdym etapie życia

Ładna skóra na lata to nie mit – stosując odpowiednie rady i produkty można zachować jej korzystny wygląd na długi czas. Oczywiście – na geny i proces starzenia nie ma się dużego wpływu, ale warto minimalizować skutki tych procesów, by cieszyć się jej świetną kondycją skóry przez długi czas.

Przy wyborze odpowiedniego produktu z kolagenem warto zwracać uwagę na doświadczenie, renomę producenta. Długoletnie istnienie firmy daje większą pewność, że sięgamy po dobrej klasy produkt, wychodzący spod rąk doświadczonych ekspertów, który był produkowany w sterylnych warunkach, właściwie transportowany, sprawdzony, cieszący się zaufaniem klientów. Fabryka Reutter to niemiecka jakość, która ma aż ponad wiek doświadczenia. Czytajmy etykiety, wybierajmy artykuły markowe, jakościowe.  Nasz organizm jest tego wart i oczekuje od nas wartościowych produktów.

 

Pastylki kolagenowe KolagenCito dostępne są w aptekach i sklepach medyczno-zielarskich. Dziennie powinno się stosować do 3 miękkich pastylek KolagenCito.

Sugerowana cena detaliczna ok. 28 zł.

Dystrybucja:

www.izakpol.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Klaudia Zioberczyk: Doszłam już do takiego momentu, że jak wchodzę do sklepu, to mówię: wcale tego nie potrzebuję. Teraz stawiam na jakość, a nie na ilość

Modelka zdaje sobie sprawę z tego, że trzeba być bardzo ostrożnym, by nie dać się nabrać na różne sztuczki marketingowe, nie ulegać czarowi wyprzedaży i promocji, a zamiast tego kompletować swoją garderobę z ponadczasowych zestawów, które będzie można wykorzystać na różne okazje. Klaudia Zioberczyk uważa, że greenwashing, czyli wywoływanie u konsumentów poszukujących towarów eko mylnego wrażenia, że oferowany produkt taki właśnie jest, to nieuczciwa praktyka. Temu zjawisku postanowiła więc dokładnie się przyjrzeć w swojej pracy magisterskiej.

Konsument

Możliwość zakupu online może zachęcić kolejne grupy Polaków do ubezpieczeń zdrowotnych. Dziś korzysta z nich już prawie 5,5 mln osób

Polska jest jednym z liderów Europy w obszarze cyfryzacji sektora usług medycznych. Świadczą o tym m.in. popularność elektronicznych narzędzi zapewniających dostęp do danych zdrowotnych, e-recept czy wirtualna diagnostyka. Polacy są też otwarci na innowacje w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, z których korzysta już blisko 5,5 mln osób. Za pomocą nowej cyfrowej platformy Medicover chce zachęcić klientów do samodzielnej konfiguracji i zakupu polis online.

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień

Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.