Komunikaty PR

Skuteczne i eko-logiczne sposoby na czyszczenie kabiny prysznicowej

2022-09-01  |  07:00
Biuro prasowe

Pielęgnacja kabiny prysznicowej nie musi być ogromnym wyzwaniem. Smugi, osad czy zacieki to tylko niektóre z problemów, które napotykamy podczas czyszczenia łazienki. Jak zatem skutecznie pozbyć się brudu i osadu z kabiny?

Używając niewłaściwych środków możemy trwale uszkodzić szkło czy porysować powierzchnię brodzika. Jak w każdej dziedzinie, profilaktyka jest kluczem do sukcesu. Podobnie jest z kabinami prysznicowymi. Zaleca się regularne spłukiwanie i mycie szyb kabinowych, zanim osadzi się na nich niepotrzebny brud i osad. Czyszczenie kabiny prysznicowej wcale nie musi być kosztowne i skomplikowane.

„Lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego po każdej kąpieli powinniśmy dokładnie spłukać szyby kabinowe, tak aby wszelkie pozostałości spłynęły z tafli szkła. Zalecamy także przetarcie szyb ściągaczką do wody z gumową powłoką. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów, który spowolni osadzanie się resztek mydła i płynów, tworzących osad.”- podkreśla Dorota Muszyńska – Kierownik Działu Badań i Rozwoju i Kontroli Jakości.

Środki czystości do mycia kabin prysznicowych

Trudno jest zadbać o systematyczne przecieranie szyb w kabinie, szczególnie kiedy z łazienki korzysta kilka osób. Nieuniknione zatem jest dokładne wyczyszczenie wszystkich jej elementów. Z pomocą przychodzą nam środki chemiczne, które bez większych problemów powinny pozbyć się brudu i osadu. Przy ich wyborze należy być jednak ostrożnym i dokładnie sprawdzić ich skład. Produkty do mycia kabin prysznicowych często zawierają bowiem mikrogranulki, które trwale mogą uszkodzić naszą kabinę. Właśnie dlatego warto zapoznać się z ich składem, a do mycia użyć gładkich szczotek, gąbek i ścierek, które zminimalizują ryzyko porysowania szyby np. szmatka wykonana z mikrofibry czy ekologiczne środki czystości.

Domowe sposoby na mycie kabiny prysznicowej

Wiele osób zamiast kupować specjalne detergenty do mycia kabin prysznicowych, sięga po domowe, sprawdzone sposoby. Jednym z najbardziej popularnych jest ocet spirytusowy, który pomoże pozbyć się osadu z szyb. Jest on przede wszystkim bezpiecznym, ale także tanim rozwiązaniem, które warto wypróbować. Ocet należy rozrobić w równych proporcjach z ciepłą wodą, a następnie aplikować na szybę czy fugi przy pomocy spryskiwacza. Po spryskaniu, trzeba odczekać od

kilku do kilkunastu minut, a następnie zetrzeć całość i spłukać wodą. Po tym zabiegu szyby powinny odzyskać swój dawny blask.

Kwasek cytrynowy to drugi sprawdzony sposób na domowe mycie kabiny prysznicowej. W porównaniu do octu ma on łagodniejszy zapach, ale jego właściwości są równie skuteczne. Kwasek należy rozrobić z wodą w proporcjach – 1 łyżka na 100 ml. Następnie roztwór nanosimy na szybę i po około 10-15 minutach spłukujemy ciepłą wodą. Należy jednak pamiętać, że kwasek cytrynowy źle reaguje z posadzkami z kamienia naturalnego, powodując jej odbarwienia. Dlatego najlepiej stosować ten środek, gdy mamy brodzik prysznicowy np. akrylowy.

Co zrobić, gdy w kabinie prysznicowej zaczyna być widoczna pleśń i grzyb? Sięgnąć po wodę utlenioną z sodą oczyszczoną. Pleśń bardzo często pojawia się na fugach i w jej okolicach. Aby się jej pozbyć, wystarczy zasypać te miejsca sodą oczyszczoną. Po około 15 minutach należy dokładnie wyszorować podłoże, a następnie zalać całość wodą utlenioną i pozostawić tak do wyschnięcia.

Czyszczenie kabin prysznicowych nie jest w cale takie trudne. Oczywiście warto zadbać, aby nie dopuścić do nadmiernego osadu. Jednak, gdy już dojdzie do takich sytuacji, to należy zwrócić uwagę, jakich produktów użyjemy. Gdy boimy się ryzyka, warto skorzystać z domowych i sprawdzonych sposobów, które nie dość, że są tańsze, to są również ekologiczne.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom iHome: przestrzeń, gdzie design spotyka technologię Biuro prasowe
2024-09-17 | 10:10

iHome: przestrzeń, gdzie design spotyka technologię

Showroom iHome zachęca do życia w ciągłej spójności ze współczesnym designem i elegancją, właściwą tylko najlepszym projektom wnętrz. Wykreowana przez Annę Dratwę
Dom Wrzesień – ostatni dzwonek na wybór materiałów elewacyjnych przed zimą
2024-09-17 | 10:00

Wrzesień – ostatni dzwonek na wybór materiałów elewacyjnych przed zimą

Wrzesień to miesiąc, który przynosi ze sobą nie tylko pierwsze oznaki jesieni, ale także przypomina o nadchodzącej zimie. To ostatni moment, aby zadbać o wykończenie elewacji domu
Dom Jesienny Jarmark Produktów Regionalnych w Blue City
2024-09-16 | 13:40

Jesienny Jarmark Produktów Regionalnych w Blue City

Na dworze coraz chłodniej, więc chętnie szukamy wyrazistych, rozgrzewających potraw i napojów. Dostępne na wrześniowym jarmarku smakołyki trafią w gusta wszystkich smakoszy i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Barbara Kurdej-Szatan: Przez pięć lat nie prowadziłam żadnych programów w telewizji. Tęskniłam za tym i uważam, że „Cudowne lata” będą hitem TVP

Aktorka przyznaje, że w jej przypadku wrzesień po brzegi wypełniony jest obowiązkami i dlatego musi teraz szczególnie zadbać o swoje zdrowie, aby temu wszystkiemu sprostać. Jej córka rozpoczęła właśnie nowy rok szkolny, a syn poszedł do przedszkola. Ona sama z kolei sporo czasu spędza na planie nowego programu „Cudowne lata”, emitowanego w TVP2. Barbara Kurdej-Szatan cieszy się, że może realizować ten projekt, bo jak podkreśla, przez pięć lat tęskniła za pracą przed kamerami w telewizyjnym studiu.

Gwiazdy

Monika Mrozowska: Zrezygnowałam z wielu projektów zawodowych, żeby się przygotować do nowego roku szkolnego. Dzieciakom zależy na tym, żebym miała dla nich czas

Aktorka zdawała sobie sprawę z tego, że wrzesień nie będzie lekkim miesiącem, bo z początkiem nowego roku szkolnego nastąpi sporo zmian w życiu jej dzieci, a w konsekwencji i ona będzie musiała nieco zmodyfikować swój grafik zawodowy. Niektóre projekty muszą więc poczekać, bo jak podkreśla – nie chce zaniedbywać swoich pociech, a w pracy robić coś na pół gwizdka. Monika Mrozowska wierzy, że wszystko uda się zgrabnie poukładać, jej córka będzie miała udany start w liceum, a młodsi synowie doskonale poradzą sobie w szkole i przedszkolu.

Edukacja

Blisko 80 proc. Polaków obawia się zapalenia płuc. Mimo to świadomość szczepień profilaktycznych jest niska

Prawie 80 proc. Polaków uważa zapalenie płuc za groźną chorobę. Podobny odsetek boi się jej w mniejszym lub większym stopniu. Jednak o pneumokokach – które są przyczyną większości pozaszpitalnych zapaleń płuc – wiedzą niewiele, podobnie jak o szczepieniach przeciwko tej bakterii – wynika z raportu IPPEZ „Polki i Polacy a zapalenie płuc i pneumokoki”. Szczególnie wśród seniorów świadomość problemu jest znikoma, choć czują się oni najmocniej zagrożeni zapaleniem płuc. To przekłada się na niski poziom podejmowanych działań profilaktycznych, mimo że seniorzy mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko grypie i pneumokokom i zaszczepić się podczas jednej wizyty u lekarza rodzinnego.