Śląskie rozpoczyna sezon biegów z czworonogiem
Śląskie rozpoczyna sezon biegów z czworonogiem
9 kwietnia 2022 r. odbędą się pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Inauguracja odbędzie się w Lublińcu. Jak co roku impreza dedykowana jest zarówno zaawansowanym sportowcom, jak i całym rodzinom. Na amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą trzy malownicze trasy wyznaczone lublinieckimi lasami oraz ciekawie podana wiedza w postaci warsztatów weterynaryjnych. Wydarzenie wspiera Województwo Śląskie oraz miasto Lubliniec.
Nie trzeba być zawodowcem, aby wziąć udział w Pucharze Polski w Dogtrekkingu. Dogtrekking jest sportem, który łączy ludzi. Można w fantastycznej atmosferze spędzić aktywnie czas, zapewniając rozrywkę całej rodzinie oraz czworonogom. Zdecydowanie jest to dyscyplina dla osób, które uwielbiają spędzać dużo czasu na łonie natury ze swoim psem. Wysiłek zostaje nagrodzony widokami wspaniałych okoliczności przyrody Województwa Śląskiego i poznaniem innych wędrowców.
Zawody w Lublińcu będą polegały na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras (5 km, 15 km oraz 25 km) w oparciu o mapę turystyczną. Organizatorzy przed startem objaśnią trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. Istotne jest, że w Pucharze Polski w Dogtrekkingu 2022 może wystartować każdy z niemal każdym psem. W tracie imprezy odbędą się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie będzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.
„Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 25 km trasę w około 2,5 godziny jak i rodziny, które najczęściej wybierają krótszą trasę oraz traktują udział czysto rekreacyjnie. Zabawa została tak skonstruowana, aby nawet najmłodsi mogli złapać sportowego bakcyla” mówi dyrektor zawodów Paweł Bonk.
Program Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Lublińcu:
Start, meta oraz biuro zawodów będą znajdować się przy amfiteatrze w Parku Leśnym w Lublińcu.
piątek 8.04
19.00 – 20.00 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna (dla przyjeżdżających w piątek)
sobota 9.04
8.00 – 09.30 – odbiór pakietów startowych, odprawa weterynaryjna
9.45 - wydawanie map, odprawa techniczna dla dystansów MINI i MID
10.00 – START na dystansie MID
10.15 – START na dystansie MINI
10.20 – odprawa techniczna dla dystansu CHIHUAHUA
10.30 – START na dystansie CHIHUAHUA
15.00 – warsztaty z lekarzem weterynarii
16.00 – dekoracja (godzina jest uzależniona od powrotów z trasy)
Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.dogtrekking.com.pl
Film zapraszający do wydarzenia: https://drive.google.com/file/d/1IWv-GUZ-Zb0jgnrQCVzYS24tuxfsXbaR/view
Osoba do kontaktu: Marta Darowska, tel. + 48 515 091 929, mail: info@dogtrekking.com.pl
Partnerem Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Województwo Śląskie i miasto Lubliniec.
Sponsorem imprezy jest marka Advantix oraz Alpha Spirit.

Seria HONOR 400 - zaawansowana technologia AI w zasięgu każdego użytkownika

Światowe wydarzenie znów w Polsce – Międzynarodowy (Ty)Dzień Archiwów w 37 miastach

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Beata Pawlikowska: Babia Góra to jest teraz moje ulubione miejsce w Polsce. Jest w niej coś magicznego, więc marzę o tym, żeby tam wrócić
Podróżniczka przyznaje, że majowa wyprawa na Babią Górę mimo kiepskiej pogody okazała się niezwykle ekscytującą przygodą. W prognozach na ten dzień miało być 20 stopni ciepła i dużo słońca, natomiast kiedy wyszła na szlak, padał deszcz, deszcz ze śniegiem i grad, a termometry pokazywały zaledwie kilka stopni powyżej zera. Beata Pawlikowska cieszy się jednak, że nie zniechęciła się taką aurą, bo ta wędrówka zadziałała na nią niezwykle kojąco.
Ochrona środowiska
Przebywanie w lesie pozytywnie wpływa na zdrowie. Kąpiele leśne stają się coraz popularniejsze

Zażywanie kąpieli leśnych ma pozytywne oddziaływanie na zdrowie człowieka, zarówno w aspekcie psychicznym, jak i w zakresie wzmacniania układu odpornościowego. Badania naukowe wykazały między innymi, że taka forma odpoczynku przyczynia się do zwiększenia produkcji i aktywności podstawowych komórek układu immunologicznego, spełniających ważną rolę w walce z wirusami i nowotworami. Polacy coraz lepiej zdają sobie sprawę z tego dobroczynnego wpływu, dlatego rośnie popularność kąpieli leśnych.
Podróże
Dorota Gardias: Jeżeli w wakacje chcemy mieszkać w luksusowym hotelu, korzystać ze SPA i jeść na mieście, to na pewno będzie drogo. Za niewielkie pieniądze również można się świetnie bawić

Pogodynka przyznaje, że bardzo ceni sobie czas spędzony z bliskimi, kontakt z naturą i zdrowy styl życia. Poza tym jest lokalną patriotką, dlatego też tegoroczny urlop postanowiła spędzić w swoich rodzinnych stronach – na Roztoczu, by jeszcze bardziej poznać tę niezwykle urokliwą część Polski. Dorota Gardias uważa, że można dobrze się bawić, korzystać z atrakcji i przywieźć z wyjazdu wiele niezapomnianych wrażeń, nie wydając na to majątku. Tym razem zaplanowała spływy kajakowe, jazdę konno, rowerowe wyprawy oraz podążanie śladami historii. Gdyby trzeba było spać pod namiotem, nie miałaby nic przeciwko.