Komunikaty PR

SOLGAZ Optimex – optymalne wykorzystanie gazu pod szkłem

2020-09-02  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

Płyty kuchenne SOLGAZ Optimex to optymalne rozwiązanie, w którym gaz schowany jest pod taflą szkła. Jest to odpowiedź polskiego producenta sprzętu AGD na potrzeby współczesnego designu, będące połączeniem wygody, bezpieczeństwa, funkcjonalności, eleganckiego wzornictwa oraz innowacyjnej technologii - przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

Oszczędność to podstawa

Wybierane podczas urządzania kuchni gładkie tafle płyt indukcyjnych lub elektrycznych nie są to rozwiązaniami tak samo ekonomicznymi, jak gaz. W płytach SOLGAZ Optimex to właśnie gaz spalany jest katalitycznie w temperaturze 800 stopni, dzięki czemu do kuchni trafia 10 razy mniej dwutlenku węgla niż w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych. Dodatkowo - według niezależnych badań, płyta gaz pod szkłem Optimex firmy SOLGAZ zużywa do 50% mniej gazu niż tradycyjna kuchenka gazowa. Projektanci ukryli pod ceramiką katalityczne palniki gazowe, które zamieniają ciepło otrzymane ze spalania gazu na promieniowanie podczerwone. Palniki kuchenek Optimex pracują cyklicznie, czyli wyłączają pobieranie gazu, gdy powierzchnia jest już odpowiednio nagrzana, a uruchamiają się wtedy, gdy jest to konieczne.

Optymalne bezpieczeństwo i optymalizacja czyszczenia

Płyta Optimex firmy SOLGAZ posiada dwa razy więcej systemów bezpieczeństwa niż zwykłe kuchenki. Każdy palnik jest wyposażony w indywidualny system uruchamiania płomienia i kontroli procesu spalania gazu. Jeśli podczas gotowania danie zacznie kipieć, płyta automatycznie się wyłączy, informując o tym sygnałem dźwiękowym. Zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu wspierane jest przez elementy kontrolujące proces spalania, ciśnienie gazu oraz jego jakość. Widoczne na wyświetlaczu komunikaty podpowiadają m.in. czy powierzchnia płyty jest jeszcze gorąca lub czy skończył się gaz w butli.

Gaz pod szkłem to opatentowana technologia, która gwarantuje użytkownikom bezpieczne oraz proste w obsłudze i czyszczeniu rozwiązanie. Palniki ukryte pod ceramiką będące cechą wyróżniającą płyty Optimex firmy SOLGAZ sprawiają, iż utrzymanie płyty w czystości jest niezwykle łatwe, a gładka powierzchnia bez jakichkolwiek zakamarków jest gwarancją estetycznego wyglądu podczas codziennego użytkowania. Płyta Optimex wyposażona jest również w panel sterowania z 9-stopniowym poziomem mocy oraz minimalistyczne, proste w czyszczeniu kratki wylotowe.

Zoptymalizowany montaż

Instalacja płyty Optimex firmy SOLGAZ jest prosta, a wszelkie wymagania odnośnie montażu płyty są identyczne, jak w przypadku tradycyjnych kuchenek gazowych. Wystarczy wyciąć w blacie o szerokości 35, 60 lub 80 cm odpowiedni otwór i umieścić w nim płytę. Kuchenki zasilane są bezpiecznym napięciem elektrycznym 12V DC, a podłączamy je do standardowego gniazdka 230V AC, poprzez specjalny zasilacz, dostarczany razem z zakupioną kuchnią. Istnieje również możliwość zakupienia dodatkowego zasilacza rezerwowego, umożliwiającego pracę kuchni w czasie przerwy w dostawie prądu – nawet przez dwa dni.

Na rynku dostępne są cztery modele płyt o różnych rozmiarach, różnej liczbie palników i liczbie pól darmowych znajdujących się na płycie - Optimex 2+1, Optimex 3+1, Optimex 4+1 oraz Optimex 4+2. Dodatkowe pola darmowe to miejsca, które nagrzewają się podczas gotowania, nie pobierając przy tym gazu. Dzięki temu możemy podgrzać gotową potrawę bez dodatkowego nagrzewania kolejnego palnika.

Płyty Optimex to optymalne rozwiązanie, w którym gaz skryty jest pod taflą szkła. Nowoczesna technologia SOLGAZ gwarantuje wygodę użytkowania i nieskazitelny design przy jednoczesnym optymalnym poborze gazu. Dzięki kuchenkom Optimex możliwe jest stworzenie nowoczesnej aranżacji kuchni bez utraty funkcjonalności i ekonomiczności gazowej płyty.

 

Nazwa płyty

Optimex 2+1

Optimex 3+1

Optimex 4+1

Optimex 4+2

Ilość małych palników

1

1

2

1

Ilość średnich palników

1

1

2

2

Ilość dużych palników

0

1

0

1

Znamionowe obciążenie cieplne zależne od rodzaju gazu

̴ 2,7 kW

̴ 5 kW

̴ 5,4 kW

̴ 6,7 kW

Masa płyty

13 kg

16 kg

16 kg

19 kg

Przeznaczenie

Kuchenna zabudowa, łodzie i pojazdy rekreacyjne

Przyłącze gazowe

G1/2” wewnętrzny

Napięcie zasilania kuchenki

12 VDC

Napięcie zasilania zasilacza

110-230 V/50Hz – 60Hz

Parametry zasilacza

12 VDC min. 3,5 A

Stopień ochrony obudowy

IP 40

 

Płyty gazowe bez płomieni Optimex:

Optimex 2+1, SOLGAZ, cena: 1990 zł

Optimex 3+1, SOLGAZ, cena: 2690 zł

Optimex 4+1, SOLGAZ, cena: 2890 zł

Optimex 4+2, SOLGAZ, cena: 3290 zł

________________________

SOLGAZ sp. z o.o. – polska firma z branży AGD założona w 2002 roku. SOLGAZ tworzy ceramiczne płyty gazowe oparte na opatentowanej przez nich technologii typu gaz-pod-szkłem (tzw. „bezpłomieniowe płyty gazowe”). W ofercie SOLGAZ dostępne są również płyty indukcyjne, piekarniki i okapy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.