Komunikaty PR

SOS Mycie rąk nie wystarczy! Sprawdź, jak skutecznie chronić skórę

2020-04-24  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Agnieszka Kamila Nieroda
Talk&More Group

Ogrodnicza 5b
03-605 Warszawa
a.nieroda|talkandmore.pl| |a.nieroda|talkandmore.pl
606290505
www.talkandmore.pl
Do pobrania KERPRO ( 0.21 MB )

W obecnej sytuacji regularne mycie rąk lub ich dezynfekcja to czynność, którą powtarzamy kilkadziesiąt razy dziennie. Na skórze znajduje się bardzo duża liczba mikroorganizmów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, i to właśnie dłonie są „środkiem transportu” dla wirusów i bakterii. Ciekawostką jest, że według badań, naukowców z Uniwersytetu w Colorado, dłonie kobiet są siedliskiem znacznie większej liczby mikrobów niż dłonie mężczyzn. Program SOS, czyli Skuteczna Ochrona Skóry #sos, przygotowany we współpracy ze specjalistami marki Kerpro i Podophram, ma uświadomić, jak ważne jest holistyczne podejście do pielęgnacji skóry dłoni.

Odpowiednie dbanie o higienę rąk to podstawowy sposób zapobiegania rozpowszechnianiu bakterii i zarazków. Eksperci przygotowali program 3 kroków Skutecznej Ochrony Skóry.

Krok 1: Pamiętaj, że dłonie są „środkiem transportu” dla wirusów i bakterii

Na skórze znajduje się bardzo duża liczba mikroorganizmów, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Im szybciej uświadomimy sobie, że dłonie pełnią pewnego rodzaju rolę „środka transportu” dla wirusów, tym szybciej zwiększymy nasze bezpieczeństwo. Świadomość zagrożenie jest bowiem pierwszym krokiem w skutecznej ochronie skóry.

Krok 2: Myj i dezynfekuj dłonie

Jedną z najbardziej znanych metod mycia rąk jest tzw. Technika Ayliffe’a, zalecana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). Czas trwania tej procedury to od 40 do 60 sekund.

Kiedy myć ręce?  

  • po powrocie do domu
  • po wyjściu z toalety
  • po sprzątaniu
  • przed domowym spa (np. nakładanie maseczki, peeling)
  • przed i po jedzeniu
  • po kontakcie z chorą osobą
  • po zakończeniu prac w ogrodzie
  • przed i po zmianie pieluszki u dziecka
  • przy każdym widocznym zabrudzeniu rąk
  • przed dezynfekcją rąk

W obecnej sytuacji jednak nie zawsze mamy możliwość umycia rąk. Dlatego nieodłącznym elementem troski o zdrowie jest dezynfekcja skóra. W sytuacjach, gdy musimy wyjść z domu, pamiętajmy, by zawsze mieć przy sobie żel do dezynfekcji rąk. Żel do dezynfekcji powinno stosować się na suche dłonie. Należy nanieść preparat dezynfekujący w takiej ilości, by zwilżyć całe dłonie. Dokładnie wcierać go przez ok. 30 sekund i poczekać do całkowitego wyschnięcia. Wtedy zadziała skutecznie. 

Jeśli kupujecie żel, zwróćcie uwagę na to, jaki ma procent alkoholu. Dobry żel do dezynfekcji powinien mieć 70% alkoholu, gdyż takie preparaty wykazują działanie antybakteryjne.

Dobra rada! Jeśli stosujecie rękawiczki jednorazowe, pamiętajcie, że należy je nakładać na czyste ręce. Jeśli wsuniemy rękawice na niezdezynfekowane dłonie, niektóre zarazki mogą przedostać się na skórę.

Krok 3: Nawilżaj skórę dłoni

Mycie rąk lub stosowanie żelu do dezynfekcji z alkoholem są skuteczne w eliminacji wirusów i grzybów. Niestety to, co zabija wirusa i grzyby, ma również niekorzystny wpływ na naszą skórę, osłabiając jej funkcje obronne.

Zdrowa skóra pełni bowiem przede wszystkim funkcje ochronną. Chroni przed nadmiernym zimnem, ciepłem i przede wszystkim jest skuteczną barierą przed wnikaniem szkodliwych dla organizmu wirusów i bakterii. A sucha, szorstka, podrażniona i podatna na uszkodzenia skóra coraz gorzej pełni swoje funkcje ochronne. Substancje drażniące i wirusy mogą w łatwy sposób przenikać przez skórę, ponieważ doszło do naruszenia jej naturalnej bariery ochronnej.

Dlatego, aby woda i zawarty w żelach alkohol nie osłabiały skóry, należy po każdym umyciu lub dezynfekcji nawilżać skórę. Regularne stosowanie kremów lub balsamów pomaga utrzymać właściwy poziom nawilżenia skóry.

Odżywiona, zdrowa skóra może bez przeszkód pełnić swoje funkcje ochronne.

Eksperci marki Kerpro i Podopharm w trosce o nasze dłonie stworzyli program SOS Skuteczna Ochrona Skóry #sos. Specjaliści przygotowali gotowe zestawy, dzięki którym skutecznie zadbamy o skuteczną ochronę zarówno w domu, jak i poza nim.

Więcej informacji o akcji i programie SOS na  https://kerpro.pl/skuteczna-ochrona-skory

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Talk&More Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą” Biuro prasowe
2025-07-01 | 11:00

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Kampania „Rany pod kontrolą” ogłasza start ogólnopolskiego badania ankietowego, mającego na celu poznanie codziennych wyzwań i potrzeb farmaceutów związanych
Zdrowie Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Zdrowie Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
2025-06-25 | 10:20

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?

To, jak dużo siedzimy, bezpośrednio przekłada się na nasze zdrowie. Siedzący tryb życia sprzyja nie tylko nadmiarowym kilogramom, ale także deformacjom sylwetki, problemom

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.