Soudal na Monteriadzie 2024
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
W dniach 30.01-02.02.2024 w Poznaniu odbędzie się najnowsza edycja MONTERIADY, organizowanej przez Związek Polskie Okna i Drzwi w ramach Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA. Wzorem ubiegłych lat w wydarzeniu weźmie udział firma Soudal – światowy lider sektora chemii budowlanej oraz ekspert w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa.
Interaktywna MONTERIADA jest jedną z najważniejszych krajowych imprez poświęconych branży budowlanej i szczególnym miejscem spotkań jej przedstawicieli. Nadchodząca odsłona wydarzenia realizowana jest w powiązaniu z kampanią edukacyjną „TERMOMODERNIZACJA plus DOBRY MONTAŻ”, a przygotowany program tradycyjnie przewiduje pokazy profesjonalnego montażu wyrobów stolarki budowlanej, prezentacje nowości produktowych oraz konsultacje ze specjalistami z branży.
Wieloletnim Partnerem MONTERIADY jest firma Soudal, która jak zwykle zadbała o szereg atrakcji dla uczestników. W tym roku odwiedzający stoisko Soudal będą mieli wyjątkową okazję spotkać się z arch. Kamilem Wiśniewskim – dyrektorem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Akademii Zdrowego Budownictwa oraz założycielem GreenCherry Architecture, który udzieli zainteresowanym wsparcia merytorycznego i pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące budynków energooszczędnych i pasywnych, termomodernizacji oraz prawidłowej instalacji okien i drzwi.
Na uczestników MONTERIADY 2024 czekają również jedyne w swoim rodzaju pokazy montażu stolarki budowlanej z zastosowaniem systemu Soudal Window Installation (SWI), opracowanym przez firmę Soudal. Jest to nowoczesny system do ciepłego montażu okien i drzwi w warstwie termoizolacyjnej, bezpośrednio na specjalnej ramie SoudaFrame SWI z tworzywa GFRP. Rozwiązanie to niweluje konieczność użycia metalowych łączników i radykalnie ogranicza ryzyko pojawienia się mostków termicznych wokół stolarki. Wysoka jakość i skuteczność Soudal Window Installation zostały potwierdzone certyfikatem Passive House Institute. Co istotne, system ten powinien być stosowany łącznie z systemem warstwowego montażu stolarki Soudal Window System (SWS), z którym jest w pełni zintegrowany.
Zapraszamy do odwiedzenia Soudal podczas MONTERIADY na targach BUDMA 2024 (pawilon 5, stoisko 1 oraz 69).

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.