Komunikaty PR

Soudal wspiera edukację młodych architektów

2024-07-05  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Podczas gali finałowej Builder for the Future 2024 rozstrzygnięto XI Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany przez miesięcznik „Builder”. Wzorem lat  ubiegłych partnerem strategicznym Konkursu była firma Soudal.

Uroczysta gala Builder for the Future 2024, na której nagrodzono laureatów najnowszej odsłony Konkursu dla Młodych Architektów, tradycyjnie była punktem kulminacyjnym ogólnopolskiego programu edukacyjnego, promującego utalentowanych adeptów architektury. W tym roku zadanie konkursowe polegało na stworzeniu projektu koncepcyjnego, który stanowił wyzwanie dla autora i wyrażał autorskie spojrzenie na architekturę. Przy ocenie nadesłanych prac członkowie Kapituły brali pod uwagę m.in. oryginalność koncepcji oraz nowatorstwo w podejściu do zadania. Pierwsza nagroda powędrowała do Dominiki Cieplak i Kamila Federygi z Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej za pracę pt. „Biała woda. Ból niepamięci”.

Wieloletnim partnerem strategicznym Konkursu dla Młodych Architektów jest firma Soudal – światowy lider w sektorze chemii budowlanej oraz pionier w dziedzinie energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa. Z myślą o nieuniknionych wyzwaniach, jakie wyłaniają się przed młodymi architektami m.in. w związku z kryzysem klimatycznym, Soudal opracował kompleksowe systemy i niezawodne materiały chemii budowlanej, które pozwalają zoptymalizować zarządzanie energią w budynku. Jedną z najnowszych propozycji firmy jest system do montażu stolarki otworowej w warstwie termoizolacyjnej, przed licem ściany konstrukcyjnej – Soudal Window Installation (SWI). Kluczowy komponent SWI stanowi specjalna rama SoudaFrame SWI, bezpośrednio na której montowane jest okno. W rezultacie liczba mechanicznych łączników, będących główną przyczyną powstawania mostków termicznych wokół stolarki, zostaje zredukowana do minimum, a złącze okienne osiąga najwyższą izolacyjność termiczną. System SWI, którego skuteczność została potwierdzona w restrykcyjnych testach, posiada certyfikat prestiżowego Passive House Institute, co oznacza, że system ten jest odpowiedni dla domów pasywnych. 

Poszukiwanie rozwiązań dla energooszczędnego i pasywnego budownictwa niezmiennie pozostaje dla firmy Soudal jednym z najważniejszych celów strategicznych. Priorytetowo traktujemy również upowszechnianie wiedzy na temat energooszczędnych technologii budowlanych, zwłaszcza wśród młodych przedstawicieli sztuki architektury, którzy niebawem będą kształtować przestrzeń do życia dla nas i dla przyszłych pokoleń. Programy edukacyjne takie jak KDMA są dla firmy Soudal nie tylko okazją do wspierania młodych architektów w rozwoju zawodowym – stwarzają także możliwość ich inspirowania do wdrażania rozwiązań zgodnych z zasadami zrównoważonego budownictwa – mówi Andrzej Chromiak, Product manager Soudal Polska.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Best Brands PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Daydream: wnętrza, które wypełnia łagodność Biuro prasowe
2024-07-22 | 15:22

Daydream: wnętrza, które wypełnia łagodność

Szybkie tempo życia i pełna stresów codzienność wymuszają potrzebę wewnętrznego wyciszenia i odpoczynku, które pozwolą przywrócić równowagę i harmonię.
Dom Sprytne rozwiązania w aranżacji łazienki
2024-07-22 | 13:00

Sprytne rozwiązania w aranżacji łazienki

Urządzając łazienkę poszukujemy funkcjonalności, trwałości i efektu „wow”. Rozglądamy się za rozwiązaniami, które pozwolą nam zrealizować najbardziej śmiałe
Dom Małe wielkie meble. Stoliki do salonu – w niejednej roli
2024-07-22 | 13:00

Małe wielkie meble. Stoliki do salonu – w niejednej roli

Służą do tego, by odstawić filiżankę z herbatą lub kieliszek z winem. Ale przecież nie tylko! Stoliki popularnie zwane kawowymi mają też szereg innych ważnych funkcji. Od kwestii czysto

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.