Komunikaty PR

„SPANISH TOUCH” - odkryj hiszpański design w Warszawie

2024-06-07  |  10:55
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.25 MB )

Hiszpania zachwyca pięknymi krajobrazami, wyśmienitą kuchnią i licznymi zabytkami światowej klasy. Należy jednak pamiętać, że jest ona również prawdziwym rajem dla wszystkich miłośników architektury i designu. Dzięki Ambasadzie Hiszpanii przy wsparciu agencji OKK! PR już 19 czerwca b.r. będzie można w Warszawie poznać „designerską twarz” ojczyzny Gaudiego. Tego dnia, w ramach „SPAIN IS IN”, będziemy bowiem świętować Dzień Designu Hiszpańskiego pod hasłem „SPANISH TOUCH”.

Pierwsza w Polsce ekspozycja hiszpańskiego designu i dyskusje na temat architektury odbędą się 19 czerwca br. w Hotelu Barceló Powiśle (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 43A, Warszawa). Swoje portfolio zaprezentują wówczas takie hiszpańskie marki, jak Alvic, Cosentino, Espattio, Inclass, LZF Lamps, Naturtex, Ramon Soler oraz Kontakt-Simon.

Inspirującym prezentacjom czołowych marek hiszpańskich towarzyszyć będą wystąpienia gości specjalnych. Wśród nich znajdą się: Alberto Veiga (Barozzi Veiga), autor spektakularnego projektu Filharmonii Szczecińskiej, a także architektka Magdalena Federowicz-Boule (Tremend) oraz architektka Marta Wierusz (APA Wojciechowski Architekci). Spotkanie poprowadzi Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury, ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award.

Po części merytorycznej odbędzie się koktajl, podczas którego zaproszeni goście będą mieli okazję do rozmów i wymiany doświadczeń.

Organizatorami Dnia Designu Hiszpańskiego są Ambasada Hiszpanii w Warszawie przy wsparciu agencji OKK! PR.

Zapraszamy architektów, projektantów, media i miłośników dobrego designu. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji: spain@okkpr.pl

Biogramy gości specjalnych:

Alberto Veiga

Urodzony w 1973 r., dorastał w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Studiował architekturę w Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Navarra. Wykładał na Międzynarodowym Uniwersytecie Katalońskim w Barcelonie (2007–2010) oraz w La Salle International Unit (2019–2020), a także był profesorem wizytującym w Istituto Universitario di Architettura di Venezia (2014) oraz w Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Navarra (2021). Równolegle z działalnością zawodową był kuratorem Arquia Proxima w 2016 r. oraz jurorem w wielu znaczących konkursach, m.in. w Hiszpańskim Biennale Architektury 2021.

Razem z Fabrizio Barozzim w 2004 roku w Barcelonie założył pracownię architektoniczną Barozzi Veiga. Działa ona na arenie międzynarodowej, realizując zarówno zamówienia publiczne, jak i prywatne, ze szczególnym uwzględnieniem budynków kulturalnych, społecznych i edukacyjnych.

Magdalena Federowicz-Boule

Architektka, założycielka pracowni Tremend, aktualnie prezeska zarządu oraz dyrektorka kreatywna pracowni. Dyplom uzyskała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, a także brała udział w wymianie naukowej na University of Detroit Mercy w Stanach Zjednoczonych. Doświadczenie zdobyła, pracując dla polskich oraz francuskich biur architektonicznych. W 2010 r. założyła autorską pracownię Tremend.

Magdalena Federowicz-Boule specjalizuje się w projektach kubaturowych oraz projektach wnętrz, zarówno komercyjnych, jak i przestrzeni użyteczności publicznej. Wielokrotnie nominowana i nagradzana w polskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Jest autorką m.in. Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz licznych realizacji wnętrz hotelowych (Novotel Wrocław Centrum, Ibis Styles Grudziądz, Ibis Styles Budapest City, Royal Tulip Warsaw Apartments). W 2024 r. została polską Ambasadorką Saint-Gobain Glass.

Inicjatorka i współzałożycielka Koła OW SARP Architekci bez Granic (polski oddział Architecture Sans Frontieres), członek Zarządu OW SARP (od 2017 r.), członek ZAIKS i SAW.

Marta Wierusz

Architektka, architektka wnętrz.

Piastuje stanowisko Architektki Prowadzącej Zespół Wnętrz w pracowni APA Wojciechowski Architekci. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży architektonicznej. Prowadzi prestiżowe projekty wnętrz komercyjnych, prywatnych i publicznych, takich jak: hotele, centra handlowe, biura, obiekty gastronomiczne, mieszkania, placówki edukacyjno-opiekuńcze, wystawy.

Specjalizuje się w projektowaniu zrównoważonym, uniwersalnym i włączającym. Jej celem jest poszerzanie i propagowanie wiedzy z zakresu projektowania stawiającego człowieka w centrum uwagi, wpływającego na zdrowie psychofizyczne i dobrostan użytkowników.

Współpracuje z Atypiką Fundacją dla Neurokultury, zajmującą się zagadnieniami neuroróżnorodności. Wykładowczyni na studiach podyplomowych „Neuroróżnorodność w miejscu pracy – inkluzywna rekrutacja i zarządzanie” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz na Wydziale Wzornictwa w School of Form w Warszawie. Ekspertka w Zespole ds. Dostępności i Projektowania Inkluzywnego w SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich).

Autorka wielu publikacji branżowych, które ukazały się na łamach takich czasopism, jak: „Zawód: Architekt”, „Architecture Snob”, „Builder” czy „Obiekty”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie
Dom Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?
2024-12-24 | 00:21

Łazienka inspirowana kolorem roku 2025 – jak ją urządzić?

Czy łazienka może być modna i ponadczasowa jednocześnie? Kluczem do takiego efektu jest odpowiednia paleta barw, która łączy w sobie harmonię, elegancję i przytulność - element

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: W tym kraju aktorzy są na końcu przewodu pokarmowego. Nikt nas nie broni, nie mamy związków zawodowych jak w USA

Aktorka nie szczędzi gorzkich słów pod adresem środowiska polskich filmowców. Jest rozgoryczona tym, że w branży nie można na nikogo liczyć nawet wtedy, kiedy dochodzi do utraty pracy, mobbingu czy nadużyć finansowych. Artyści się nie wspierają, a rywalizacja o role i obawa przed konsekwencjami wyrażania krytyki wobec reżyserów czy producentów powodują, że atmosfera jest niezwykle napięta. Joanna Kurowska zwraca też uwagę na konieczność przeprowadzenia reformy Zawiązku Artystów Scen Polskich. Jej zdaniem to sztuczny twór, który w rzeczywistości nie dba o aktorów, nie broni ich praw i interesów.

Prawo

Coraz więcej rodziców odmawia zaszczepienia dzieci. Statystyki mogłoby poprawić ograniczenie dostępu do żłobków i przedszkoli

W ciągu ostatnich kilku lat liczba uchyleń od szczepień obowiązkowych dzieci i młodzieży zwiększyła się prawie dwukrotnie – z 48,6 tys. w 2019 roku do 87,3 tys. w 2023 roku – wynika z danych NIZP PZH-PIB. W efekcie coraz więcej zapomnianych chorób powraca i rośnie liczba zachorowań m.in. na odrę czy krztusiec. Wraz rosnącym odsetkiem odmów powracają pomysły, by uzależnić od szczepień miejsce w żłobku czy przedszkolu, ale eksperci podkreślają, że potrzebna jest przede wszystkim edukacja rodziców.

Media

Karolina Pilarczyk: W nowym programie każdy z nas potrzebował pomocy medycznej. Ja straciłam kawałeczek palca

Drifterka podkreśla, że niektóre zadania w programie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” były na tyle wymagające, że kończyły się kontuzjami i urazami. Karolina Pilarczyk zaznacza, że największą motywacją była dla niej możliwość zmierzenia się z uznanymi sportowcami, których podziwia od lat. Ma też świadomość, że różni się od pozostałych uczestników formatu, ponieważ jej dyscyplina koncentruje się nie na przygotowaniu fizycznym, ale na umiejętności prowadzenia samochodu wyścigowego, gdzie kluczowe są refleks, panowanie nad emocjami i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji.