Komunikaty PR

„SPANISH TOUCH” - odkryj hiszpański design w Warszawie

2024-06-07  |  10:55
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Do pobrania jpg ( 0.25 MB )

Hiszpania zachwyca pięknymi krajobrazami, wyśmienitą kuchnią i licznymi zabytkami światowej klasy. Należy jednak pamiętać, że jest ona również prawdziwym rajem dla wszystkich miłośników architektury i designu. Dzięki Ambasadzie Hiszpanii przy wsparciu agencji OKK! PR już 19 czerwca b.r. będzie można w Warszawie poznać „designerską twarz” ojczyzny Gaudiego. Tego dnia, w ramach „SPAIN IS IN”, będziemy bowiem świętować Dzień Designu Hiszpańskiego pod hasłem „SPANISH TOUCH”.

Pierwsza w Polsce ekspozycja hiszpańskiego designu i dyskusje na temat architektury odbędą się 19 czerwca br. w Hotelu Barceló Powiśle (ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 43A, Warszawa). Swoje portfolio zaprezentują wówczas takie hiszpańskie marki, jak Alvic, Cosentino, Espattio, Inclass, LZF Lamps, Naturtex, Ramon Soler oraz Kontakt-Simon.

Inspirującym prezentacjom czołowych marek hiszpańskich towarzyszyć będą wystąpienia gości specjalnych. Wśród nich znajdą się: Alberto Veiga (Barozzi Veiga), autor spektakularnego projektu Filharmonii Szczecińskiej, a także architektka Magdalena Federowicz-Boule (Tremend) oraz architektka Marta Wierusz (APA Wojciechowski Architekci). Spotkanie poprowadzi Marcin Szczelina – krytyk i kurator architektury, ekspert europejskiej nagrody Mies van der Rohe Award.

Po części merytorycznej odbędzie się koktajl, podczas którego zaproszeni goście będą mieli okazję do rozmów i wymiany doświadczeń.

Organizatorami Dnia Designu Hiszpańskiego są Ambasada Hiszpanii w Warszawie przy wsparciu agencji OKK! PR.

Zapraszamy architektów, projektantów, media i miłośników dobrego designu. Wstęp wolny po wcześniejszej rejestracji: spain@okkpr.pl

Biogramy gości specjalnych:

Alberto Veiga

Urodzony w 1973 r., dorastał w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Studiował architekturę w Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Navarra. Wykładał na Międzynarodowym Uniwersytecie Katalońskim w Barcelonie (2007–2010) oraz w La Salle International Unit (2019–2020), a także był profesorem wizytującym w Istituto Universitario di Architettura di Venezia (2014) oraz w Escuela Técnica Superior de Arquitectura de Navarra (2021). Równolegle z działalnością zawodową był kuratorem Arquia Proxima w 2016 r. oraz jurorem w wielu znaczących konkursach, m.in. w Hiszpańskim Biennale Architektury 2021.

Razem z Fabrizio Barozzim w 2004 roku w Barcelonie założył pracownię architektoniczną Barozzi Veiga. Działa ona na arenie międzynarodowej, realizując zarówno zamówienia publiczne, jak i prywatne, ze szczególnym uwzględnieniem budynków kulturalnych, społecznych i edukacyjnych.

Magdalena Federowicz-Boule

Architektka, założycielka pracowni Tremend, aktualnie prezeska zarządu oraz dyrektorka kreatywna pracowni. Dyplom uzyskała na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, a także brała udział w wymianie naukowej na University of Detroit Mercy w Stanach Zjednoczonych. Doświadczenie zdobyła, pracując dla polskich oraz francuskich biur architektonicznych. W 2010 r. założyła autorską pracownię Tremend.

Magdalena Federowicz-Boule specjalizuje się w projektach kubaturowych oraz projektach wnętrz, zarówno komercyjnych, jak i przestrzeni użyteczności publicznej. Wielokrotnie nominowana i nagradzana w polskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Jest autorką m.in. Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz licznych realizacji wnętrz hotelowych (Novotel Wrocław Centrum, Ibis Styles Grudziądz, Ibis Styles Budapest City, Royal Tulip Warsaw Apartments). W 2024 r. została polską Ambasadorką Saint-Gobain Glass.

Inicjatorka i współzałożycielka Koła OW SARP Architekci bez Granic (polski oddział Architecture Sans Frontieres), członek Zarządu OW SARP (od 2017 r.), członek ZAIKS i SAW.

Marta Wierusz

Architektka, architektka wnętrz.

Piastuje stanowisko Architektki Prowadzącej Zespół Wnętrz w pracowni APA Wojciechowski Architekci. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w branży architektonicznej. Prowadzi prestiżowe projekty wnętrz komercyjnych, prywatnych i publicznych, takich jak: hotele, centra handlowe, biura, obiekty gastronomiczne, mieszkania, placówki edukacyjno-opiekuńcze, wystawy.

Specjalizuje się w projektowaniu zrównoważonym, uniwersalnym i włączającym. Jej celem jest poszerzanie i propagowanie wiedzy z zakresu projektowania stawiającego człowieka w centrum uwagi, wpływającego na zdrowie psychofizyczne i dobrostan użytkowników.

Współpracuje z Atypiką Fundacją dla Neurokultury, zajmującą się zagadnieniami neuroróżnorodności. Wykładowczyni na studiach podyplomowych „Neuroróżnorodność w miejscu pracy – inkluzywna rekrutacja i zarządzanie” na Uniwersytecie SWPS w Warszawie oraz na Wydziale Wzornictwa w School of Form w Warszawie. Ekspertka w Zespole ds. Dostępności i Projektowania Inkluzywnego w SARP (Stowarzyszenie Architektów Polskich).

Autorka wielu publikacji branżowych, które ukazały się na łamach takich czasopism, jak: „Zawód: Architekt”, „Architecture Snob”, „Builder” czy „Obiekty”.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Konkurs Simon Living Places pod auspicjami Fundacji Miesa van der Rohe Biuro prasowe
2024-07-23 | 13:00

Konkurs Simon Living Places pod auspicjami Fundacji Miesa van der Rohe

Firma Simon, we współpracy z Fundacją im. Miesa van der Rohe, ogłosiła kolejną edycję znanego na całym świecie konkursu architektonicznego Simon Living Places. Konkurs, ustanowiony
Dom Megaporcja inspiracji z katalogiem Galerii Wnętrz DOMAR
2024-07-23 | 09:00

Megaporcja inspiracji z katalogiem Galerii Wnętrz DOMAR

Planowanie przestrzeni w naszym mieszkaniu to proces, wymagający zarówno wiedzy na temat aktualnych trendów, jak i sporej dawki inspiracji. Z kolei poświęcenie wielu godzin na
Dom Wakacyjny kącik do pracy
2024-07-22 | 15:45

Wakacyjny kącik do pracy

Wpadające w błekit tonacje, piaskowe odcienie i ciepłe off-whity przywodzą na myśl spokojny odpoczynek nad wodą. Z tego względu w domowych wnętrzach z łatwością potrafią wykreować

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Konsument

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci online wymaga pilnych regulacji. To może wymagać rezygnacji w pewnym stopniu z szyfrowania korespondencji

Problem wykorzystywania seksualnego dzieci w internecie potrzebuje konkretnych regulacji – podkreślają eksperci Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. I liczą, że pojawią się one zarówno na forum krajowym, jak i unijnym. Dziś tymczasowe rozporządzenie, wprowadzając odstępstwo od przepisów UE dotyczących prywatności, daje platformom internetowym możliwość dobrowolnego wykrywania materiałów przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci. Nowe propozycje przepisów na forum zakładają jednak, że zmieni się to w obowiązek. To budzi szereg pytań o prywatność i potencjalne nadużycia.

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.