Komunikaty PR

Spawanie na zimo? Zrób to sam!

2021-05-28  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt

Hanna Gehrke - Gut
GutPR Hanna Gehrke - Gut

ul. Ludwika Rydygiera 14/14
50-249 Wrocław
gutpr|gutpr.pl| |gutpr|gutpr.pl
512078181
gutpr.pl

W każdym domu zdarzają się nieplanowane wypadki, a pęknięta obudowa miksera czy odkurzacza potrafi przynieść wiele nerwów i idących za tym szkód. Z pomocą przychodzą nowoczesne kleje, dzięki którym możemy uzyskać efekt tak zwanego spawania na zimno. 

Niefortunne zdarzenia przytrafiają się każdemu – bywamy narażeni jesteśmy na upadek ulubionego przedmiotu czy nieplanowane uderzenie. W wielu sytuacjach nie ma miejsca na nerwy i żal po starcie danego przedmiotu – możemy go w prosty sposób naprawić.

- Tradycyjne spawanie polega na łączeniu materiałów poprzez ich nagrzanie i stopienie w miejscu zespolenia. Jest to czynność, którą mogą wykonać wprawieni majsterkowicze lub profesjonaliści. W warunkach domowych możemy wykonać tak zwane „spawanie na zimno” za pomocą kleju, który pozwoli trwale zespoić miejsce pęknięcia, a przy tym może być użyty przez każdego i nie wymaga specjalnych umiejętności – mówi Ewa Tacka z firmy Bostik, światowego specjalisty w dziedzinie klejenia.

Zrób to sam

Spawanie na zimno umożliwia szybkie i trwałe sklejenie pękniętych elementów z różnego rodzaju tworzywa. Mogą to by przedmioty wykonane z PVC, ABS, szkła akrylowego (perspex), TR, EVA. Oznacza to, że ten rodzaj klejenia sprawdzi się w przypadku naprawy większości plastikowych rzeczy znajdujących się w domu, garażu czy amatorskim warsztacie.

Klej do „spawania na zimno” jest w swoim działaniu agresywny, ponieważ częściowo rozpuszcza łączone powierzchnie, tworząc w ten sposób trwałe zespolenie – zupełnie, jak w przypadku prawdziwego spawania. Dzięki temu powstałe złączenie jest wyjątkowo odporne na działanie gorącej wody czy chemikaliów. Klej może być stosowany zarówno w przypadku obiektów przechowywanych wewnątrz, jak i na zewnątrz, ponieważ wykazuje dużą odporność na czynniki atmosferyczne.  Spoina powstała w trakcie klejenia jest niewidoczna, dlatego można mieć pewność, że nie wpłynie na estetykę naprawianego przedmiotu.

- Aby samodzielnie skleić pęknięty blender lub czajnik elektryczny, w pierwszej kolejności należy dokładnie oczyścić z brudu i kurzu powierzchnię, którą chcemy skleić. Następnie równomiernie nakładamy klej na obie klejone powierzchnie. Produkt w temperaturze pokojowej potrzebuje zaledwie 5 minut na to, by zaszło częściowe zmiękczenie klejonego tworzywa. Po tym czasie wystarczy docisnąć do siebie klejone elementy i pozostawić przedmiot na 12 godzin do stworzenia pełnego, trwałego łączenia. I gotowe, możemy spokojnie wrócić do wykonywania codziennych czynności  – dodaje ekspertka z firmy Bostik.

Domowy pomocnik

Fix Hard Plastic od Bostik to wyjątkowo mocny, specjalistyczny klej przeznaczony do łączenia nowoczesnych materiałów syntetycznych, z których wykonana jest większość przedmiotów domowego użytku. Sprawdzi się podczas sklejania obudowy blendera, który może ulec zniszczeniu podczas upadku, czy naprawy ogrodowych krzeseł, a nawet rur kanalizacyjnych wykonanych z PVC - nie nadaje się jednak do naprawy tych elementów przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z jedzeniem lub wodą. Klej nie zawiera szkodliwego toluenu i cykloheksanu, dlatego z powodzeniem może być stosowany do naprawy przedmiotów codziennego użytku.

Dzięki zastosowaniu metody „spawania na zimno” przy użyciu kleju Bostik Fix Hard Plastic, pęknięte małe sprzęty AGD, dekoracje, lampki biurkowe, akcesoria rowerowe czy wyposażenie ogrodu mogą zyskać drugie życie. Prosta aplikacja połączona z dużą mocą klejenia pozwoli cieszyć się ulubionymi przedmiotami przez długi czas bez konieczności kupowania nowych.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: GutPR Hanna Gehrke - Gut
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu Biuro prasowe
2024-09-26 | 14:00

Neurodesign a jesienne wnętrza - przestrzenie sprzyjające dobremu samopoczuciu

Jesień to idealny moment, by wprowadzić do wnętrz nowe akcenty, które nie tylko ocieplą przestrzeń, ale także – zgodnie z koncepcją neurodesignu – wpłyną na nasze dobre
Dom Mniej znaczy więcej – odkrywamy minimalistyczny styl w łazience
2024-09-26 | 13:46

Mniej znaczy więcej – odkrywamy minimalistyczny styl w łazience

Przejrzystość, funkcjonalność i harmonia – to fundamenty, na których opiera się minimalizm, stając się jednym z najbardziej popularnych dziś kierunków w aranżacji
Dom Postaw na światło w pomieszczeniu
2024-09-26 | 13:00

Postaw na światło w pomieszczeniu

Coraz krótsze dni i szybciej zapadający jesienią zmrok skłaniają do poszukiwania światła. W domu to pragnienie można zrealizować za pomocą jasnych aranżacji, a także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Rośnie zapotrzebowanie na dietetyków. Przekłada się to na rozwój kierunków studiów związanych z żywieniem

Ostatnie lata przyniosły duży rozwój kierunków studiów związanych z żywieniem człowieka i dietetyką. Zapotrzebowanie na ekspertów w tych dziedzinach rośnie przede wszystkim ze względu na większą świadomość społeczną na temat wpływu diety na zdrowie i życie. A Polacy wciąż najbardziej ufają poradom żywieniowym właśnie ze strony lekarzy i dietetyków. Nowe kadry są potrzebne także producentom żywności i placówkom edukacyjnym, np. do prowadzenia edukacji zdrowotnej, nowego obowiązkowego przedmiotu w szkołach, a także w rozwoju dziedziny sprofilowanego żywienia.

Psychologia

Piotr Zelt: Tygodniowo udaje mi się przejechać na rowerze 250–300 kilometrów. Bardzo fajnie to czyści głowę i jest to forma medytacji sportowej

Aktor z dumą przyznaje, że robi niesamowite wyniki na rowerze szosowym. Nie wyobraża już sobie życia bez dwóch kółek i w każdą trasę wyjeżdża spokojny, bo umie sam naprawić większość usterek. Piotr Zelt preferuje aktywny styl życia, bo jak podkreśla – sport pomaga mu zachować dobrą kondycję, pozwala pozbyć się stresu i poprawia samopoczucie. Od wielu lat uprawia windsurfing, narciarstwo alpejskie, a także gra w hokeja.