Komunikaty PR

Spieki kwarcowe jak tafla wody

2020-08-25  |  16:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Rynek oferuje wiele zróżnicowanych materiałów przeznaczonych do wykończenia budynków. Dekton, czyli mieszanka kwarcu, porcelany i szkła, to rozwiązanie wyjątkowo wszechstronne i wytrzymałe, które także świetnie wpisuje się w obowiązujące trendy. Najnowsza kolekcja spieków kwarcowych Dekton Liquid od Cosentino, zaprojektowana we współpracy z PATTERNITY, londyńską pracownią projektową o międzynarodowej sławie, posiada nie tylko niesamowite walory estetyczne, ale także ogromną wytrzymałość, co czyni je wprost idealnym materiałem wykończeniowym do wykorzystania w kuchni, łazience, a nawet na elewacji.

Specjalistki od wzorów

Współzałożycielki PATTERNITY, Anna Murray i Grace Winteringham, od 2009 roku dekodują wizualne rytmy i cykle życia codziennego. Wiedzione głęboką miłością do wzorów i ich potężnej mocy przyciągania uwagi, stworzyły wiodące na świecie internetowe archiwum, skupiające motywy graficzne z różnych dziedzin – od sztuki, nauki i przyrody, po modę i design. PATTERNITY szybko rozwinęły się ponad platformę hipnotyzujących obrazów, stając się interdyscyplinarnym studiem kreatywnym z bogatym programem wydarzeń i inicjatyw edukacyjnych. Unikalna perspektywa Anny i Grace spotkały się z uznaniem takich firm jak Céline, Levi’s, Nike, czy Selfridges, a teraz także hiszpańskiego producenta wielkoformatowych płyt Cosentino.

Fascynacja naturą

Kolekcja Dekton Liquid, zainspirowana przez naturę, celebruje dynamizm i ulotność wzorów tworzonych na powierzchni wody i innych cieczy. Każdy z trzech odcieni Cosentino jest estetyczną innowacją, a cała kolekcja dotyka przyszłości światowych trendów. Zgodnie z etosem projektantek, koncepcja Dekton Liquid koncentruje się wokół piękna przyrody, świadomości ekologicznej i celebrowania praktyk zrównoważonego projektowania, niezwykle ważnych dla Cosentino. Kolekcję LIQUID tworzą trzy unikalne odcienie – Liquid Sky, Liquid Shell oraz Liquid Embers.

Liquid Sky przywodzi na myśl wzór wykonany japońską techniką dekorowania papieru, z użyciem „pływających farb”, zwany marmoryzowaniem. Unikalne połączenie białej podstawy z szarymi przeżyleniami odnosi się do wzajemnego oddziaływania żywiołów i ich nieustającego ruchu.

Subtelny i miękki Liquid Shell to celebracja kształtów kryjących się pod falami mórz. Wzór odzwierciedla fale wygładzające powierzchnię wody, a wibrujący perłowy odcień łączy złamaną biel i falujący wzór krajobrazu dna oceanu.

Liquid Embers reprezentuje z kolei miejsce spotkania ognia i cieczy, przestrzeń leżącą gdzieś głęboko pod powierzchnią Ziemi. Ciemny odcień nawiązuje do węgla i magmy, pozwalając stworzyć intrygujące, przyciągające wzrok aranżacje łazienki, kuchni, fasad, okładzin ścian, podłogi czy schodów. „Wzór Embers jest inspirowany naturą i wodą. Woda jest tożsama z wolnością, którą szczególnie cenimy sobie w projektowaniu, a natura to pierwiastek, bez którego architektura według nas nie istnieje. W projektach Studio.O. natura zajmuje szczególną rolę i dlatego cenimy jej ślad w materiałach, z których korzystamy. W kolekcji Liquid naszą uwagę przykuł wzór Embers, który dzięki ciemnej bazie jest szlachetny, a odcienie błękitu, będące znakiem wody, dodają mu świeżości i nuty szaleństwa”- mówią o nowej kolekcji Cosentino Aga Kobus i Grzegorz Goworek, właściciele pracowni projektowej Studio.O.

Więcej na: www.cosentino.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.