Sportowy LS F, kolejny IS oraz nowy SUV - Lexus szykuje gorące nowości?
Lexus mocno inwestuje w komfort i bezpieczeństwo. Ale Japończycy podkreślają na każdym kroku, że ciągle zamierzają produkować ekscytujące samochody o wysokich osiągach. A premiery, których według najnowszych pogłosek możemy spodziewać się w 2021 roku tylko to potwierdzą.
Nowy flagowy SUV
Rewelacje o nowych modelach Lexusa podaje japoński portal Best Car Web. Zdaniem dziennikarzy w połowie 2021 roku na rynku ma zadebiutować nowy flagowy SUV marki, wzorowany najprawdopodobniej na pokazanym w 2018 roku koncepcie LF-1 Limitless. Auto miałoby konkurować z takimi modelami jak Maserati Levante czy Bentley Bentayga.
Zdaniem dziennikarzy konstrukcja samochodu zostanie oparta na platformie GA-L znanej z Lexusa LS, a pod maską będą dostępne 4-litrowy silnik V8 twin-turbo lub układ hybrydowy z motorem V6 3.5. Jeśli japoński producent faktycznie pracuje nad takim modelem, to wybór wspomnianych jednostek będzie naturalnym posunięciem. Lexus przygotowuje obecnie V-ósemkę z podwójnym doładowaniem, a hybrydę z silnikiem V6 od kilku lat montuje chociażby pod maską modelu LS 500h.
Supermocna limuzyna
Flagowa limuzyna Lexusa również może doczekać się nowego wcielenia. I to bardzo interesującego, bo ze wspomnianym silnikiem V8 twin-turbo. Pogłoski o sportowym modelu LS F krążą w mediach od kilku lat i – zdaniem japońskich dziennikarzy – mają stać się faktem właśnie w 2021 roku. Co więcej, moc Lexusa LS F może osiągnąć wartość nawet 670 KM! LS F byłby trzecim, po modelach IS F i GS F, sedanem w historii marki z oznaczeniem F. A to jest zarezerwowane dla rasowo sportowych modeli.
Kolejny Lexus IS
Jeszcze jednym modelem w kolejce jest według japońskich mediów czwarta odsłona Lexusa IS. Auto z pewnością zyska nową stylistykę, ale jego wymiary mają pozostać praktycznie niezmienione. Sedan zostanie oparty na nowej platformie TNGA i konstrukcyjnie będzie spokrewniony z dobrze znaną w Japonii Toyotą Crown. Nowa architektura ma skutkować wyraźnie wyższym komfortem jazdy i bardzo wysoką precyzją prowadzenia.
Pod maską nowego Lexusa IS ma znaleźć się kilka jednostek napędowych do wyboru. Zdaniem japońskich dziennikarzy podstawową będzie znany już z samochodów Lexusa motor 2.0 z turbodoładowaniem. Na liście znajdzie się również napęd hybrydowy nowej generacji z silnikiem 2.5, a także doładowana jednostka benzynowa o pojemności 2.4. Best Car Web podaje ponadto, że sedan Lexusa może otrzymać też doładowany, 6-cylindrowy silnik 3.0, znany z nowej Toyoty GR Supry. Mówi się również o bardziej sportowej odmianie modelu, która miałaby zadebiutować rok po premierze standardowego Lexusa IS, a więc w 2022 roku.

Rejestracja samochodów za granicą. Czy to się nadal opłaca? Kto może skorzystać?

Rower wodorowy odporny na mrozy - alternatywa na zimowe trasy

Uber przekazał kierowczyni Mustanga - finał konkursu Uber Dreams
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.