Komunikaty PR

Sposób na soft loft. Dom po remoncie projektu Agnieszki Lesiuk

2024-04-10  |  13:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Dom to nasza oaza i schronienie. Przywiązujemy się do miejsca, z którym łączymy najpiękniejsze wspomnienia. To tu odnajdujemy spokój po ciężkim dniu. Patrzymy jak szybko dorastają nasze dzieci. I choć urządzając swoje rodzinne gniazdko, chcemy by na zawsze takie pozostało, zbiegiem lat nieubłagalnie nadchodzi czas na remont. Tak było i w tym przypadku.

Właściciele położonego w okolicach Warszawy domu, po latach użytkowania, zdecydowali, że nadszedł moment, by całkowicie je odmienić. Do współpracy przy metamorfozie parteru zaprosili… swoją sąsiadkę. Szukając bowiem rzetelnego architekta, któremu mogliby zaufać, dowiedzieli się, że właśnie tak osoba mieszka w ich okolicy. Tak zaczęła się współpraca, ale i sąsiedzka znajomość inwestorów z architekt Agnieszką Lesiuk z Art Design Studio.

Inwestorzy trafili do mnie „po sąsiedzku”. Stwierdzili, że skoro mają architekta w okolicy, trudno byłoby nie skorzystać z takiej okazji – wspomina z uśmiechem odpowiedzialna za projekt wnętrz arch. Agnieszka Lesiuk. – Oczywiście, mimo pewnych obaw, nie mogłam odmówić. Dziś, z nieskrywaną przyjemnością, odwiedzam to miejsce, by miło spędzić czas przy kawie z właścicielami – dodaje.

Sąsiedzkim kontaktom sprzyja sam wystrój wnętrz. Jest tu nowocześnie i industrialnie, a jednocześnie ciepło i przytulnie. Na życzenie inwestorów dominuje tu bowiem styl loftowy, który architekta kobiecą ręką „zmiękczyła”.  Tak powstała realizacja w stylu soft loft. Zgodnie z przyjętą konwencją pierwszoplanową rolę odgrywają tu surowe materiały i kolory oscylujące w palecie szarości. Cegła, drewno, czy wykończenia ścian imitujące strukturę i kolorystykę betonu tworzą znaczące tło dla całej aranżacji. Wyznaczają jej rytm i zdecydowany charakter. Jednak miękkie, welurowe i przytulne w odbiorze tkaniny, przełamują chłodny ton wnętrz. Podobnie jak taktownie wprowadzone kolory – musztardowy i butelkowa zieleń, które pojawiają się na zasłonach czy tapicerkach.

Loftowe wnętrza mają to do siebie, że są chłodne i surowe w odbiorze. To styl, który często preferują młode, niezależne osoby urządzając swoje pierwsze M. W tym przypadku miałam zaprojektować wnętrze dla rodziny. Musiałam więc nieco ocieplić jego charakter, tak by zbudować sprzyjająco życiu rodzinnemu atmosferę. Z pomocą przyszły tkaniny. Miękki, przytulny w odbiorze welur okazał się strzałem w dziesiątkę. Zamierzony efekt potęgują zaś ich kolory – żółty musztardowy i butelkowa zieleń – opowiada architektka.

Główną rolę, jak na stylistykę loft przystało, pełni tu jednak czerń. I choć nie dominuje ona nad wnętrzem, zdecydowanie zaznacza swą obecność. Czarny, industrialny kominek typu koza w salonie, ciemna zabudowa meblowa w kuchni, malowane proszkowo ramy i okucia mebli oraz fabryczne oświetlenie to najbardziej charakterystyczne elementy tego wnętrza. Przyciągają uwagę i budują klimat. I choć zaprojektowane ze szczególną starannością pomieszczenia, prezentują się bardzo reprezentatywnie, to nie są jedynym walorem tego projektu. Równie ważną rolę, co estetyka i wpisanie wnętrza w pożądaną przez inwestorów stylistykę, w realizacjach arch. Agnieszki Lesiuk pełni funkcjonalność i ergonomia.

Nie możemy mówić o dobrze zaprojektowanym wnętrzu, gdy nie odpowiada ono indywidualnym potrzebom właścicieli, nie wpisuje się w rytm ich codziennego życia. Walory wizualne aranżacji to znacząca, ale nie najważniejsza kwestia. Zawsze liczy się funkcja. Nasze wnętrza powinny ułatwiać nam codzienne czynności, sprawiać by żyło nam się dobrze i komfortowo – tłumaczy Agnieszka Lesiuk.

Funkcjonalność stanowi więc osnowę także tego wnętrza, urządzonego zgodnie z rytmem życia właścicieli. Przestronna, duża kuchnia ułatwia przygotowywanie posiłków, a liczne szafki, pod zdobnymi frontami, kryją całkiem dużo miejsca do przechowywania. Tu także znalazło się miejsce na stół jadalniany, przy którym rodzina spotyka się na co dzień. Część robocza kuchni, na życzenie inwestorów, została starannie ukryta, choć samo pomieszczenie ma charakter otwarty. Dzięki temu wypoczywający w salonie domownicy oraz tak mile tu widziani goście, nie obserwują tego, co dzieje się w kuchni.

Także strefa wypoczynkowa jest równie ergonomiczna i funkcjonalna. Główny element jej wyposażenia stanowi narożna sofa, tapicerowana miękkim welurem w jasnoszarym kolorze. To model modułowy, który w zależności od potrzeb i sytuacji można dowolnie konfigurować.

Sofa modułowa to nowoczesne i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Z łatwością dopasujemy ją do każdego wnętrza, a w razie potrzeby całkowicie zmienimy rozkład siedzisk czy rozstawienie. W przypadku tego projektu okazała się bardzo trafnym wyborem. Domownicy chętnie korzystają z możliwości aranżacyjnych jakie daje ten mebel, szybko i bez problemu zmieniając układ, gdy spodziewają się gości – opowiada architekta.

O tym, że funkcjonalność jest bardzo istotną częścią tego projektu, przekonuje także wystrój gabinetu, zaaranżowanego na potrzeby obojga inwestorów. Służące do home office pomieszczenie wyposażono w dwa niezależne stanowiska pracy. Dzięki temu biurowe obowiązki mogą tu wykonywać jednocześnie dwie osoby, nie ingerując nawzajem w swoją pracę. Pracy umysłowej i wyciszeniu sprzyja głęboka zieleń, znana już z części dziennej, a duże blaty biurek i ergonomiczne krzesła zapewniają pełen komfort i wygodę.

Projekt: Agnieszka Lesiuk, Art Design Studio

Zdjęcia: Marcin Jezierski

Więcej: www.artdesignstudio.eu

https://www.facebook.com/artdesingstudio

Arch. Agnieszka Lesiuk założycielka Autorskiej Pracowni Projektowania Wnętrz Art Design Studio. Zajmuję się przygotowaniem wyjątkowych projektów aranżacji wnętrz, które odzwierciedlą nie tylko Twoje zamiłowanie do estetyki, ale również sprawią, że w swoim domu poczujesz się naprawdę wyjątkowo. Wszystko za sprawą wrodzonego zmysłu estetyki oraz wieloletniego doświadczenia w łączeniu funkcjonalności z designem. Nie ma na świecie człowieka, który nie jest wrażliwy na piękno i który nie ma potrzeby otaczać się ładnymi rzeczami. Doskonale to rozumiem, dlatego projektowane przeze mnie wnętrza nasycają zmysły i są zarazem bardzo praktyczne w codziennym życiu. Z miłości do pięknych wnętrz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce Biuro prasowe
2025-06-02 | 16:00

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce

Wyobraź sobie, że urządzasz salon marzeń albo wreszcie wymieniasz kuchnię na nową, a wszystko to bez czekania na wypłatę czy wizyty w banku. Teraz to możliwe dzięki nowej metodzie
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Pertkiewicz: Kasia Dowbor na planie programu interesowała się remontami i była dociekliwa. Niczego nie udawała tylko na potrzeby zdjęć

Architekt niezwykle miło wspomina współpracę z Katarzyną Dowbor przy realizacji programu „Nasz nowy dom”. I mimo że nie jest już ona gospodynią tego formatu, to nadal utrzymują ze sobą kontakt, wymieniają się doświadczeniami i mają wiele wspólnych tematów do rozmów. Maciej Pertkiewicz zaznacza, że na planie zdjęciowym prezenterka nie przyglądała się kolejnym etapom remontów z założonymi rękami, ale brała w nich czynny udział, by jak najwięcej się nauczyć. Nie bała się żadnej pracy, pomagała zrywać tynki, malować ściany czy też montować poszczególne elementy wyposażenia.

Konsument

Australijscy rodzice zaniepokojeni kierowanymi do dzieci reklamami niezdrowej żywności. Duże poparcie społeczne dla ich ograniczenia

Blisko 90 proc. rodziców i opiekunów w Australii wyraża zaniepokojenie nadmierną ekspozycją dzieci na reklamy niezdrowej żywności – wynika z badania naukowców z Deakin University w Australii. Dlatego chcą jego ograniczenia w różnych mediach i środowiskach. Zdaniem badaczy poparcie społeczne dla regulacji dotyczących marketingu niezdrowej żywności jest czynnikiem warunkującym ich wprowadzenie przez decydentów.

Gwiazdy

Mateusz Banasiuk: Dużo czytam swojemu synowi, bo kiedyś mój tata też mi czytał. Lektury lepiej wpływają na jego wyobraźnię i wyciszenie niż oglądanie bajek

Aktor zaznacza, że kultywuje rodzinną tradycję i z przyjemnością czyta swojemu synkowi. Przed laty bowiem jego tata zachęcał go do lektury, a teraz on pokazuje 7,5-letniemu Henrykowi, jaką wartość mają książki. Mateusz Banasiuk wspiera kampanię #TataTeżCzyta i zachęca też do tego, by rozwijać wyobraźnię dzieci nie tylko poprzez śledzenie historii opowiedzianych w bajkach, ale również tworząc własne opowieści. W jego rodzinie dużą popularnością cieszy się motyw pod hasłem „Chłopczyk i gruchocik”.